Засновник Concorde Capital Ігор Мазепа заявив, що справі проти нього вже 10 років, але вона почала рухатися останні 1,5 місяця, затримання бізнесмен повʼязує із своєю позицією щодо тиску на підприємців і діяльністю громадського руху «Маніфест 42», про це він повідомив журналістам під час перерви у судовому засіданні Печерського суду щодо обрання йому запобіжному заходу.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- За словами Мазепи, справа базується на проєктній документації, що була розроблена в 1960-ті при проєктуванні ГЕС, але за 30 років незалежності України жоден з десятка держорганів не помітив цього. «Але слідчі вважають, що злочин вчинив я, коли купив цю ділянку на вторинному ринку. До того ж з 3000 га, що є на цій території, мені інкримінують купівлю 2 га», – сказав він.
- Бізнесмен зазначив, що є три десятки ухвал трьох інстанції, що ці землі мають призначення для садівництва, і саме у такому форматі він їх купував.
- «Цій справі 10 років, але вона почала рухатися останні 1,5 місяця. Деякі наші сусіди по цим ділянкам з листопада знаходяться у СІЗО по схожій справі. Я виїжджав за кордон у грудні, повернувшись із відрядження через 8 днів – знаючи, що у цій справі почався рух», – сказав він.
- За словами бізнесмена, його затримали на кордоні, адже він хотів поїхати у відрядження в Давос. Він додав, що має бронь від мобілізації і мав поїхати до Швейцарії ще 16 січня, але затримався у справах і вирішив виїхати вчора.
- Мазепа заявив, що планував там обговорити інвестиції у проєкт балансуючих потужностей в енергетиці.
- «Це може перегукуватись із нашою ініціативою по «Маніфесту» по захисту бізнесу від свавілля», – сказав Мазепа, відповідаючи на запитання щодо можливих причин його затримання.
- Прокурор Євгеній Сльота заявив, що обвинувачення вимагатиме для Мазепи тримання під вартою із можливістю застави, розмір якої представник Офісу генпрокурора відмовився озвучувати. Раніше у Concorde Capital повідомили, що йдеться про 700 млн грн застави.
- Водночас адвокат бізнесмена Тарас Пошиванюк заявив, що Мазепі інкримінують статтю 255 КК України (створення злочинної організації). «Це так звана «воровська стаття» і виходить, що бізнесмен, інвестор майже прирівнюється до «вора в законі». Ми категорично не погоджуємся», – сказав він.
Контекст
18 січня Ігоря Мазепу затримали о 15:00 під час перетину українсько-польського кордону, а в компанії відбулися обшуки. У коментарі Forbes Concorde Capital заявила, що слідчі дії повʼязані з позицією Мазепи щодо тиску на бізнес. Згодом стало відомо, що співробітники ДБР затримали Юрія Мазепу – брата власника інвестиційної компанії Concord Capital Ігоря Мазепи.
За версією слідства, бізнесмен є організатором схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС. В Офісі генпрокурора зазначили, що засновник інвестиційної компанії, його брат та інші учасники схеми з використанням корупційних зв’язків у державних органах незаконно заволоділи землями водного фонду, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС. Йдеться про земельну ділянку у Вишгородському районі площею понад 7 га вартістю більше 20 млн грн.
Детальніше про справу Мазепи – у матеріалі Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.