Надання Україні далекобійної зброї та винищувачів міжнародними партнерами – питання вирішене. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак у Telegram. Пізніше він виправив допис, додавши слова «схоже може бути» вирішене.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- «Питання далекобійної зброї та винищувачів для України вирішене. Деталі трохи згодом. Ау, болото, що з обличчям?» – написав Єрмак.
- Пізніше пост було відредаговано на: «Питання далекобійної зброї та винищувачів для України схоже може бути вирішене».
Контекст
8 лютого прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що Лондон готовий розглядати надання Україні винищувачів, і рішення про навчання пілотів фактично є першим кроком до цього. Водночас британський міністр оборони Бен Воллес виключив можливість швидкого надання винищувачів Україні. Він наголосив, що постачання літаків потенційно може зайняти місяці. За його словами, замість цього Велика Британія зосереджена на використанні альтернативного забезпечення повітряної оборони України.
Своєю чергою польський премʼєр Матеуш Моравецький заявив, що Варшава готова передати Києву винищувачі, але не робитиме це першою з країн НАТО. За його словами, надати Україні сучасні бойові літаки першими могли б ті країни, хто має їх найбільше. Моравецький наголосив, що в Польщі недостатньо винищувачів, тому вона замовила нові F-35.
Напередодні президент України Володимир Зеленський на зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцем та премʼєр-міністром Франції Еммануелем Макроном підтвердив потребу у важкому озброєнні та бойових літаках. «Франція та Німеччина мають потенціал переломити ситуацію, і саме так я бачу наші сьогоднішні переговори. Чим раніше ми отримаємо важке озброєння великої дальності, а наші льотчики – сучасні літаки… тим швидше закінчиться російська агресія», – сказав Зеленський у Парижі.
Україна просила про надання їй літаків-винищувачів чи не одразу після початку великої війни. Після прориву в питанні танків міністр оборони України Олексій Резніков в інтервʼю канадському телеканалу CBC заявив, що оптимістичний щодо постачання союзниками літаків для Києва.
1 лютого стало відомо, що США готують новий пакет військової допомоги Україні на $2,2 млрд. До пакету увійдуть, зокрема, ракети GLSDB радіусом дії до 150 км.


26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.