В Україні планують створити спеціальне державне агентство розвитку для реалізації плану відновлення. Про це повідомив секретар Національної ради з відновлення, народний депутат Данило Гетманцев, пише "Інтерфакс–Україна".
Ключові факти
- Нацрада з відновлення доопрацьовує проєкт плану, але не може давати доручення органам влади та стежити за їх виконанням, заявив Гетманцев. Тому було запропоновано створити агентство – виконавчий орган.
- «Це буде такий собі виконавчий орган у структурі органів, що має наскрізну функцію – відновлення країни… Уряд схиляється до того, що це буде держустанова за прикладом InvestUkraine», – сказав Гетманцев на зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією.
- Агентство зможе координувати роботу міністерств, підтримувати контакт з іноземними партнерами, пропонувати зміни до плану та вирішувати багато інших питань, вважає депутат.
- У відповідь на критику, що цю функцію могло б виконувати Міністерство економіки, та запитання, чи варто збільшувати кількість держорганів, Гетманцев заявив, що відновлення країни передбачає не лише економіку – до нього належать «культура, освіта, медицина, безпека».
Контекст
Український уряд 4 липня у швейцарському Лугано представив план відбудови України United 24, над яким Кабмін та Офіс президента працювали в межах Національної ради відновлення. План охоплює набір документів, які описують майже всі визначальні сфери та галузі української економіки. Орієнтовна вартість його втілення – $750 млрд до 2032 року.
Європейський інвестиційний банк на конференції з відновлення України запропонував створити новий інструмент – трастовий фонд ЄС – Україна Gateway (GTF). Ідеться про додатковий інструмент для відновлення критичної інфраструктури в Україні. «За допомогою трастового фонду ЄІБ сподівається надати допомогу в тих напрямах, де це найнеобхідніше», – сказала віцепрезидентка банку Тереза Червінська.
За останніми оцінками KSE Institute, прямі збитки від війни в Україні перевищили $108 млрд, мінімальні потреби у відновленні оцінюються у $185 млрд.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.