Категорія
Новини
Дата

Половина резидентів «Дія.City» обрали режим податку на виведений капітал

Половина резидентів «Дія.City» перейшли на режим податку на виведений капітал (ПнВК), повідомив віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Ключові факти

  • ПнВК для IT це дуже важливий та ефективний інструмент, особливо для продуктових компаній, наголосив Федоров.
  • «Завдяки податку на виведений капітал вони реінвестують у розвиток та масштабуються, створюють найкращі умови для співробітників, запускають внутрішні стартапи. Одна з компаній, яка виробляє продукти для оборонної промисловості країни, збудувала цілу R&D-лабораторію», – зазначив віцепремʼєр.
  • За словами Федорова, підтримка defense-tech компаній у «Дія.City» – особливий пріоритет. 
  • «Робимо все, щоб такі компанії працювали в найкращих податкових умовах, бронювали співробітників і масштабували виробництво дронів, роботів та інших технологій, що допомагають винищувати росіян», – наголосив віцепремʼєр.

Контекст

Спеціальний податковий режим для айтівців запущений за кілька тижнів до великої війни, у лютому 2022-го. За даними Мінцифри, наразі у «Дія.City» зареєстровано 665 компаній, у яких працює 55 000 фахівців. Близько 50 компаній розвивають defense-tech напрямок. 

У липні цього року розробники безпілотників і компанії, які навчають операторів дронів, отримали змогу стати резидентами «Дія.City»: уряд додав проєктування та обслуговування БПЛА до переліку кваліфікованих видів діяльності вказаного податкового режиму.

Чинне законодавство дозволяє резидентам обирати між сплатою податку на прибуток (18%) та податком на виведений капітал (9%).

Оподаткуванню ПнВК підлягають операції, пов’язані з виведенням коштів з обороту компанії. Це можуть бути виплати дивідендів засновникам компанії або ж виплата страхових платежів, фінансової допомоги, роялті тощо.

Податком на прибуток оподатковується операційний прибуток, отриманий після вирахунку всіх витрат на зарплату, адміністративні, виробничі операції, операції зі збуту продукції тощо.

У першому кварталі 2023 року від резидентів «Дія.City» до держбюджету надійшли 80,5 млн грн, повідомляв голова профільного комітету ВР Данило Гетманцев.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні