Розробники безпілотників і компанії, які навчають операторів дронів, зможуть стати резидентами «Дія.City», уряд додав проєктування та обслуговування БПЛА до переліку кваліфікованих видів діяльності вказаного податкового режиму, повідомив віцепремʼєр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Рішення Кабміну дозволить компаніям, які займаються проєктуванням безпілотників, обслуговуванням, ремонтом суден та їхніх компонентів, а також навчанням операторів дронів, користуватися найкращими податковими умовами.
- Зокрема, йдеться про всі компанії, які працюють у сфері виробництва дронів. Вони зможуть працювати на вигідних податкових умовах, будувати прозору корпоративну структуру та залучати інвестиції.
Контекст
За рік існування до податкового режиму «Дія.City» підключилася 451 IT-компанія, загальна сума сплачених податків – 4 млрд грн. Спеціальний податковий режим для айтівців запущений за кілька тижнів до великої війни, у лютому 2022-го. Річний результат – понад 400 резидентів із 35 000 спеціалістів на борту. Це співставно з сумарним штатом трьох найбільших IT-роботодавців України – EPAM, SoftServe та GlobalLogic. Проте очолює топ найбільших платників податків за податковою системою «Дія.City» стримінг Megogo із 700 людей команди. Поруч ще дві продуктові компанії – ізраїльський розробник ігор Plarium і необанк monobank.
Станом на кінець березня до податкового режиму «Дія.City» приєдналися вже 500 компаній. Серед них є і глобальна ІТ-консалтингова та інжинірингова платформа Avenga. Також долучився український стартап Letʼs Enhance, який займається розвитком штучного інтелекту, і один з найбільших в Україні платіжних інтернет-сервісів EasyPay.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.