Категорія
Новини
Дата

Польща вимагає від України відкликати позов у СОТ, не «ставити на паузу»

Польща вимагає від України відкликати позов до Світової організації торгівлі (СОТ) стосовно імпорту українського зерна, а «не ставити його на паузу». Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус, пише «Укрінформ».

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • «Ми не знаємо, що означає призупинення розгляду скарги. Вимагаємо відкликати скаргу, оскільки вона є безпідставною та абсурдною», – заявив Телус.
  • Уряд України не може подавати скаргу на Польщу за намір допомагати своїм аграріям, додав він.
  • «Якщо ми хочемо покращити умови наших відносин, то цю скаргу потрібно просто відкликати, а не говорити про якесь призупинення», – наголосив міністр.
  • За його словами, у Польщі немає підтвердження від СОТ про призупинення розгляду скарги.

Контекст

Розгляд у СОТ скарги України на Польщу, Угорщину та Словаччину поставлено на паузу, повідомив 5 жовтня заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка.

15 вересня Єврокомісія оголосила, що не продовжуватиме обмеження на імпорт сільгосппродукції з України після 15 вересня. Водночас Польща, Словаччина та Угорщина оголосили про односторонні обмеження на імпорт українського зерна.

У відповідь Україна подала позов до СОТ проти Польщі, Словаччини й Угорщини через заборону ввезення агропродукції.

19 вересня уряд України схвалив нову процедуру експорту певних видів продукції до окремих держав – членів ЄС. У ній передбачено, що чотири культури (кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця), які йдуть у режимі експорту до пʼяти держав, мають отримати ліцензію Мінекономіки за погодженням із Мінагрополітики. 

Польська сторона наполягає, що саме вона має надавати відповідні дозволи.

26 вересня міністр агрополітики Микола Сольський повідомив, що Україна розробила процедуру верифікації експорту чотирьох агрокультур відповідно до рішення Єврокомісії та очікує відповідей від країн-сусідів. На той момент офіційна відповідь надійшла лише від Румунії.

4 жовтня Румунія повідомила, що дозволить імпорт української аграрної продукції лише за наявності ліцензій.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні