У березні польський телеканал Polsat випустив адаптацію серіалу «Слуга народу». У серіалі прибрали незрозумілі полякам жарти, слово «олігарх» і показали першу серію президенту та колишньому художньому керівнику студії «Квартал 95» Володимиру Зеленському. Про це йдеться у тексті Forbes про адаптацію серіалу
Ключові факти
- Перші дві серії польського «Слуги народу» показали 4 березня. У середньому їх подивилися 1,12 млн глядачів, свідчать дані Wirtualnemedia.pl. Для порівняння: прем’єру серіалу «Rodzina na Maxa», який є адаптацією новозеландськго «Step Dave», подивилось 708 000 глядачів, передає Wirtualnemedia.pl.
- Polsat не розголошує вартість покупки формату. Діапазон вартості формату залежить від території, на яку він продається. «У кейсі продажів у Польщу вартість може варіюватися від €1000 до €10 000 за епізод, – каже директорка з монетизації контенту Starlight Media Ася Батаєва-Докаленко. – У США може доходити до сотень тисяч доларів».
- Під час креативного процесу польські виробники не радились з творцями серіалу. Але першу серію адаптованого формату показали Володимиру Зеленському й отримали схвальний відгук.
- «Продюсери не вписували серіал у польські реалії, оскільки він втратив би риси оригінального «Слуги народу», – повідомили Forbes у пресслужбі Polsat. – Наша версія – більше політична фантастика з акцентом на «фантастиці». Там немає референсів до польських реалій чи конкретних людей». «Квартал 95» на момент публікації не прокоментував Forbes деталі співпраці з польськими колегами.
- За понад півроку кастинг провели серед 150 акторів, включно з дуже відомими польськими зірками. Знайти людину на головну роль було найважчим завданням, додають у пресслужбі Polsat.
Контекст
Серіал «Слуга народу» восени 2015-го став найбільш рейтинговим на українському телебаченні, казали у пресслужбі «Кварталу». За час показу по телебаченню лише перший сезон подивилися 20 млн українських телеглядачів.
Популярність підняла хвилю продажів – формат або сам серіал купили понад 20 країн, серед яких Франція, США, Греція, Індія, Корея, Молдова, Монголія, Фінляндія. Права на реалізацію формату придбала американська Fox Studios, а українська версія серіалу з’явилась на Netflix.
![Польський Зеленський, але без «олігархів». Як адаптовували серіал «Слуга народу» для телебачення Польщі. Forbes дізнався деталі](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/1/e9/256db885-566a0dfa26d072ca603079ecb65b9e91.jpg?v=5678_1)
![Бум стендапу. Нове покоління гумористів наздоганяє «Квартал 95» і «Дизель Шоу». Як вони заробляють на жартах та будують індустрію /Фото Ілюстрація Олександра Карасьова](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/2/d7/360b7938-59247fe9d44231f02cea3e6e17882d72.jpg?v=1263_3)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.