Українські фільми на Netflix /колаж Анастасія Левицька
Категорія
Життя
Дата

На Netflix можна подивитися вже 78 українських фільмів. Ось їхній перелік і про що вони

35 хв читання

Постери до картин: «Я працюю на цвинтарі», «Люксембург, Люксембург», «Мавка», «Довбуш», «Найкращі вихідні» Фото колаж Анастасія Левицька

У вересні 2022-го на сервісі Netflix почали з’являтися українські фільми. Нині їх 78, і доступні вони переважно лише на території України. Скільки коштувало створення стрічок та про що в них ідеться.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

У вересні 2022-го на Netflix з’явилися три українські фільми: «Дике поле», «Бурштинові копи» та «Зустріч однокласників». Їх продажем опікувався медіахолдинг «Медіа Група Україна». Стрічки на Netflix додали до однойменних серіалу й фільму «Слуга народу» студії «Квартал 95», документального фільму «Зима у вогні» та стрічки «Носоріг» Олега Сенцова. 

Із Netflix співпрацює і група компаній Film.ua. Восени 2022 року Forbes стало відомо про продаж великого пакету фільмів стрімінгу. Платформа придбала понад десяток стрічок – «Поводир», «Захар Беркут», «Мої думки тихі», «Сторожова застава», «Зірки за обміном», «Віддана», «Фокстер і Макс», «Я працюю на цвинтарі» та трилогію «Скажене весілля».

Напряму з Netflix переговори щодо продажу своїх стрічок веде продюсер «Дикого поля» Володимир Яценко. Одна з них – «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча – вже зʼявилася на сервісі. Серед найпопулярніших фільмів, з якими він працював – «Додому» Нарімана Алієва, «Атлантида» Валентина Васяновича, «Я і Фелікс» Ірини Цілик.

Активність дистриб’юторів та готовність американського сервісу співпрацювати свідчать про те, що поступово українських фільмів на Netflix ставатиме дедалі більше. Їх уже 78, серед них і найдорожчі українські стрічки «Мавка» і «Довбуш». Ось про що вони.

На Netflix можна подивитися вже 78 українських фільмів. Ось їхній перелік і про що вони /Фото 1
На Netflix можна подивитися вже 78 українських фільмів. Ось їхній перелік і про що вони /Фото 2
На Netflix можна подивитися вже 78 українських фільмів. Ось їхній перелік і про що вони /Фото 3
На Netflix можна подивитися вже 78 українських фільмів. Ось їхній перелік і про що вони /Фото 4
На Netflix можна подивитися вже 78 українських фільмів. Ось їхній перелік і про що вони /Фото 5
На Netflix можна подивитися вже 78 українських фільмів. Ось їхній перелік і про що вони /Фото 6
Попередній слайд
Наступний слайд

Зміст

  1. Мультфільми
  2. Драми
  3. Фільми на історичну тематику
  4. Документальні фільми
  5. Серіали
  6. Комедії

Мультфільми

«Мавка» (2023)

Режисери: Олександра Рубан, Олег Маламуж

Бюджет: 187,2 млн грн

Мультфільм «Мавка» створений за мотивами драми «Лісова пісня» письменниці Лесі Українки. Твір адаптували під жанр сімейної анімації. В основі стрічки – образи зі слов’янських міфів і легенд. 

Над картиною працювали вісім років, її бюджет склав 187,2 млн грн. Це найдорожчий український мультфільм і найпопулярніша вітчизняна стрічка за часи незалежності. У світовому прокаті вона зібрала $20 млн.

Над картиною «Мавка. Лісова пісня» працювали вісім років. Трейлер фільму. Джерело: Film.ua

Драми

«Мати Апостолів» (2020)

Режисер: Заза Буадзе

Бюджет: 21 млн грн

У пошуках сина-льотчика, чий літак був збитий над окупованою територією України, головна героїня стрічки Софія потрапляє у пекло війни. «Мати Апостолів» показує реальну історію екіпажу збитого військового літака на сході України в 2014 році, розповідала виконавиця головної ролі Наталя Половинка. Для зйомок фінальної сцени фільму була створена найбільша в Європі декорація катастрофи літака АН-26, за інформацією «Дзеркало тижня».

Фільм «Мати Апостолів» показує реальну історію екіпажу збитого військового літака на сході України у 2014 році. Трейлер фільму. Джерело: Ukrainian Film Distribution

«Носоріг» (2021)

Режисер: Олег Сенцов

Бюджет: 50 млн грн

Стрічка, спільно створена командами з України, Польщі та Німеччини, привернула увагу світової кіноспільноти. «Носоріг» здобув перемогу на Міжнародному фестивалі артхаусного кіно в Батумі в номінації «Найкращий актор» (виконавець головної ролі – Сергій Філімонов). Стокгольмський міжнародний кінофестиваль дав стрічці нагороди «Найкращий міжнародний фільм» і «Найкращий актор» (Сергій Філімонов). 

Фільм розповідає про життя бандита з 90-х на прізвисько Носоріг. Він швидко стає частиною кримінального світу, який зрештою повністю захоплює його увагу. Наприкінці Носоріг втрачає те, що, як виявилося, цінував більше за гроші.

Головну роль у фільмі «Носоріг» виконав Сергій Філімонов. Трейлер фільму. Джерело: Держкіно

«Пульс» (2021)

Режисер: Сергій Чеботаренко

Бюджет: 31,2 млн грн

Історія української легкоатлетки, яка хоче потрапити на Олімпійські ігри. На заваді стає травма, отримана в автомобільній аварії. 

В основу фільму лягла історія паралімпійської чемпіонки та неодноразової призерки літніх Паралімпійських ігор Оксани Ботурчук. Спортсменка консультувала творців фільму та акторів, аби деталі, пов’язані зі спортом чи життям із частково втраченим зором, були відтворені максимально точно.

«Пульс» об’єднав сузір’я українських артистів. У ролях – Ахтем Сеітаблаєв, Станіслав Боклан, Лілія Ребрик. Авторкою саундтреку української спортивної драми стала alyona alyona.

В основу фільму «Пульс» лягла історія паралімпійської чемпіонки та неодноразової призерки літніх Паралімпійських ігор Оксани Ботурчук. Трейлер фільму. Джерело: Film.ua

«Між нами» (2021)

Режисерка: Соломія Томащук 

Бюджет: 11,2 млн грн

Дівчина, яка вживає наркотики, щоб заглушити емоційний біль, зустрічає лікарку, чиє сімейне життя тріщить по швах. «Наслідки будуть вибуховими для обох», – йдеться в описі фільму на Netflix. Психологічний трилер розгортається довкола тем абʼюзивних стосунків і недоліків судової системи. Головних героїнь зіграли Ірма Вітовська («Мої думки тихі») та Анастасія Пустовіт («Коли падають дерева», «Перші ластівки»).

Психологічний трилер «Між нами» розгортається довкола тем абʼюзивних стосунків і недоліків судової системи. Трейлер фільму. Джерело: Держкіно

«Я і Фелікс» (2022)

Режисерка: Ірина Цілик

Бюджет: 12,6 млн грн

Фільм «Я і Фелікс» – ігровий дебют режисерки Ірини Цілик, відомої за документальною стрічкою «Земля блакитна, ніби апельсин». Фільм знятий за автобіографічним романом Артема Чеха «Хто ти такий?», чоловіка режисерки.

Картина розповідає про хлопчика Тимофія, який зростає без батька у 1990-ті. У центрі сюжету – стосунки хлопця з новим бойфрендом бабусі, травмованим війною в Афганістані чоловіком на імʼя Фелікс. Головну роль у фільмі виконав поет Юрій Іздрик. Частина діалогів Фелікса – імпровізації самого Іздрика, розповідала Цілик на своїй сторінці у Facebook.

Головну роль у фільмі «Я і Фелікс» виконав поет Юрій Іздрик. Трейлер фільму. Джерело: Forefilms

«Памфір» (2022)

Режисер: Дмитро Сухолиткий-Собчук

Бюджет: 39,8 млн грн

Прем’єра стрічки «Памфір» відбулася на Каннському кінофестивалі. Сюжет описує історію родини з Буковини. Леонід на прізвисько Памфір їздить на заробітки до Польщі, аби побудувати будинок для дружини та сина-підлітка. Останній підпалює Дім молитви, тож Памфір повертається до кримінального минулого, аби відшкодувати збитки.  

Події фільму розгортаються під час Маланки – 13 січня, коли щедрувати заведено в образах тварин і фольклорних персонажів. Щоб відтворити обряд, команда фільму їздила в експедиції та збирала детальний фото- і відеоархів. Їй вдалося створити й віднайти понад 40 унікальних костюмів і 100 обрядових масок.

Над музикою фільму працювала французька композиторка Летиція Пансанель-Ґаррік. Вона поєднала звучання автентичних українських інструментів і сучасних мотивів. За музичний супровід до фільму композиторка отримала приз французького фестивалю Les Arcs International Film Festival.

Прем’єра стрічки «Памфір» відбулася на Каннському кінофестивалі. Трейлер фільму. Джерело: Film.ua

«Клондайк» (2022)

Режисерка: Марина Ер Горбач

Бюджет: 26 млн грн

Реліз соціальної драми відбувся 2022 року на найбільшому фестивалі незалежного кіно у США «Санденс». Стрічка отримала нагороду за найкращу режисуру. Згодом Український оскарівський комітет висунув «Клондайк» на премію «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм», однак фільм не переміг.

Четверта повнометражна стрічка режисерки Марини Ер Горбач розповідає історію родини, яка живе на російсько-українському кордоні та опиняється в епіцентрі катастрофи – збиття російськими військовими пасажирського літака МН17. Попри те, що кіно ігрове, трагедію відтворили майже документально.

Малайзійський «Боїнг» збили 17 липня. На цю саму дату припадає день народження режисерки. У 2015-му Ер Горбач відчула: її не відпускає безкарність винних у трагедії. Драфт сценарію був готовий вже у 2016-му.

Стрічка «Клондайк» отримала нагороду за найкращу режисуру на найбільшому фестивалі незалежного кіно у США «Санденс». Трейлер фільму. Джерело: «Артхаус Трафік»

«Люксембург, Люксембург» (2023) 

Режисер: Антоніо Лукіч

Бюджет: 28,5 млн грн

Прем’єра фільму відбулася на Венеційському кінофестивалі. Лист про відбір до програми «Горизонти» прийшов незадовго до 24 лютого 2022-го. Стрічка була незавершеною, а за кілька днів частина команди поїхала з країни, інша пішла на фронт. Фільм закінчили вчасно, попри повітряні тривоги і блекаути. Виробництвом займався кінопродакшн ForeFilms продюсерів Володимира і Анни Яценко. 

«Люксембург, Люксембург» – друга повнометражна стрічка українського режисера Антоніо Лукіча. Головні ролі виконали учасники реп-гурту «Курган і Agregat», брати Раміл та Аміл Насірови. Насірови й Лукіч – учасники списку Forbes «30 до 30» різних років. 

Сюжет розповідає про братів-близнюків, які дізнаються про хворобу батька, що живе у Люксембурзі. Він пішов з сім’ї, коли діти ще були малими. Брати мають вирішити, чи їхати в далеку незнайому країну до людини, яка давно стала чужою. Режисер Антоніо Лукіч каже, що це фільм про «нас із вами, звичайних людей, життя яких сповнене як сумними, так і смішними моментами». Фільм особливо цікаво дивитися на Netflix українською через «трушний» суржик персонажів.

«Люксембург, Люксембург» – друга повнометражна стрічка українського режисера Антоніо Лукіча. Трейлер фільму. Джерело: Forefilms

«Мирний-21» (2023)

Режисер: Ахтем Сеітаблаєв

Бюджет: 31,2 млн грн

Нові українські фільми і серіали поступово зʼявляються на Netflix. «Мирний-21» був у прокаті взимку 2023 року. Сюжет заснованого на реальних подіях фільму описує історію луганського прикордонного загону в 2014 році. Російські спецслужби та сепаратисти намагалися схилити його бійців здати українські території. Незадовго до того Крим майже безкровно перейшов до рук Росії. Але луганські прикордонники залишилися вірними присязі.

За основу образу головного героя взяли історію голови Держприкордонслужби Сергія Дейнека, який у червні 2014 року очолював Луганський прикордонний загін. 

Сюжет фільму «Мирний-21» описує історію луганського прикордонного загону в 2014 році. Трейлер фільму. Джерело: Держкіно

«Мій карпатський дідусь» (2023)

Режисер: Заза Буадзе

Бюджет: 32,6 млн грн

Головний герой трагікомедії – 16-річний італієць з українським корінням. За заповітом померлої матері він має поїхати до Карпат, щоб розвіяти її прах і провести тиждень зі своїм українським дідом-гуцулом. Для онука поїздка – виклик: він не володіє мовою, нічого не знає про Україну і свого родича. «Щоб стати родиною, їм доведеться подолати складний шлях», – йдеться в описі фільму на Netflix.

Стрічка створена в копродукції України, Італії, Молдови та Чехії. Головні ролі у фільмі виконали італієць Сімоне Коста і український актор Богдан Бенюк, який із 2022 року очолює київський Театр на Подолі.

Стрічка «Мій карпатський дідусь» створена в копродукції України, Італії, Молдови та Чехії. Трейлер фільму. Джерело: Insight Media

«Ми були рекрутами» (2024)

Режисер: Любомир Левицький

Бюджет: N/A

Стрічка описує шлях військового від перших кроків під час курсу молодого бійця до дій на лінії бойового зіткнення. Про нього розповідає 19-річний новобранець із позивним «Журналіст», якого грає Борис Савенко. 

Історії з війни – реальні. Їх розповідають бійці Третьої окремої штурмової бригади з позивними «Схід», «Док», «Хата», «Істок», «Дацик», «Хельга», «Тоха» та «Хмурий». Вони говорять про свою мотивацію служити, роботу на фронті та думки про війну. Формат фільму режисер Любомир Левицький визначає як військове мок’юментарі. За чотири тижні у національному прокаті «Ми були рекрутами» зібрав понад 5,2 млн грн.

Стрічка «Ми були рекрутами» описує шлях військового від перших кроків під час курсу молодого бійця до лінії бойового зіткнення. Трейлер фільму. Джерело: B&H Film Distribution

«Буча» (2024)

Режисер: Станіслав Тіунов

Бюджет: $1 млн

Сценарій фільму «Буча» розповідає історію волонтера Костянтина Гудаускаса, який вивіз десятки людей з окупованого міста й навколишніх населених пунктів. У фільму близько 25 інвесторів – разом вони вклали у виробництво $1 млн, розповідав продюсер «Бучі» Олександр Щур. У фільмі задіяно 120 акторів і 50 локацій. Техніку для зйомок надавали Генштаб і ГУР.

У фільму «Буча» близько 25 інвесторів – разом вони вклали у виробництво $1 млн. Трейлер фільму. Джерело: B&H Film Distribution

«Божевільні» (2024) 

Режисер: Денис Тарасов

Бюджет: 19,5 млн грн

Київ, 1970-ті роки. Через любов до забороненої музики співробітник Національного будинку радіо Андрій Довженко потрапляє до «спеціалізованої» психіатричної лікарні. Палату з ним ділять інші інакодумці, від пастора до полковника – всі отримали діагноз «млявоплинна шизофренія», вигаданий у кабінетах КДБ. Перед Довженком непростий вибір – співпрацювати з держорганами і повернутися до родини, чи розкрити правду про жертв каральної психіатрії.

Історична драма «Божевільні» режисера Дениса Тарасова заснована на спогадах дисидентів, зокрема українського математика і публіциста Леоніда Плюща та генерала Петра Григоренка. Головний герой «Божевільних» Довженко – збірний образ ув’язнених.

Консультантом проєкту став лікар-психіатр, правозахисник і колишній політв’язень Семен Глузман, який у 1970-х відбував 10-річне заслання разом із літераторами Іваном Світличним, Євгеном Сверстюком і Левком Лукʼяненком. У головних ролях – актор театру на Подолі Костянтин Темляк («Кіборги») та Ірма Вітовська («Мої думки тихі»).

Бюджет картини «Божевільні» – 19,5 млн грн. Трейлер фільму. Джерело: Film.ua

«Конотопська відьма» (2024) 

Режисер: Андрій Колесник

Бюджет: $500 000

Сценарій горору «Конотопська відьма» написав Ярослав Войцешек («Мавка», «Захар Беркут»). Стрічка розповідає про відьму з Конотопу, яка заради коханого зреклася відьомських сил. Коли той гине від рук російських солдатів, героїня вирішує поквитатись.

Ідея фільму виникла на початку 2023 року, а самі зйомки тривали два місяці – у листопаді – грудні, розповідають у Film.ua Group. «Конотопська відьма» зібрала 57,4 млн грн у національному прокаті – це другий результат серед українських стрічок 2024 року.

Трейлер фільму «Конотопська відьма». Джерело: Film.ua

Фільми на історичну тематику

«Іван Сила» (2013)

Режисер: Віктор Андрієнко

Бюджет: 15,6 млн грн

«Іван Сила» розповідає про закарпатського атлета, який вирушає у циркові гастролі і здобуває світову славу. Прототипом головного героя фільму став український цирковий силач Іван Фірцак, якого у 1928 році визнали найсильнішою людиною планети. 

Одну з головних ролей у фільмі зіграла Іванна Сахно, яка відтоді працює в Лос-Анджелесі. Сахно відома ролями в голлівудському блокбастері «Тихоокеанський рубіж: Повстання» і екшн-комедії «Шпигун, який мене кинув».

Одну з головних ролей у фільмі «Іван Сила» зіграла Іванна Сахно. Трейлер фільму. Джерело: Insight Media

«Зрадник» (2017)

Режисери: Марк Гаммонд, Валеріу Жерегі

Бюджет: 24,6 млн грн

1971 рік, радянська Україна. На Одеській кіностудії завершили фільм про події війни 1920-х років між більшовиками та УНР. Куратор від КДБ дає наказ перемонтувати стрічку зіркового режисера студії, щоб та відповідала політиці Партії. Стажерка, яка отримує завдання, намагається захистити авторське бачення та історичну правду.

Стрічка створена в копродукції України та Литви. Проєкт змінив чотирьох режисерів, за фінальну концепцію картини відповідає американець Марк Гаммонд. У фільмі знявся російський актор Тимофій Трибунцев, внесений до бази «Миротворець» за роботу в окупованому Криму.

Трейлер фільму «Зрадник». Джерело: Одеська кіностудія

«Червоний» (2017)

Режисер: Заза Буадзе

Бюджет: 20,4 млн грн

Головний герой стрічки – воїн УПА Данило Червоний, який у 1947 році очолив повстання проти керівників ГУЛАГу. Фільм є екранізацією однойменного роману Андрія Кокотюхи.

Зйомки картини проходили на закинутій шахті в Кривому Розі, йдеться в матеріалі «Радіо Свобода». Музику для фільму написав і записав у Римі італійський композитор Франко Еко.

Головний герой фільму «Червоний» – воїн УПА Данило Червоний, який очолив повстання проти керівників ГУЛАГу. Трейлер фільму. Джерело: B&H Film Distribution

«Крути 1918» (2018)

Режисер: Олексій Шапарєв

Бюджет: 52 млн грн 

Фільм знятий на основі реальний подій. На залізничній станції Крути взимку 1918 року чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії, йдеться в описі фільму. Любовна лінія фільму розвивається довкола студентки Софії, у яку закохалися брати Андрій і Олекса. Зрештою Андрій вирішує піти до війська.

Для зйомок масових сцен задіяли близько 1000 акторів і 2000 одиниць зброї. Серед локацій стрічки – Межигір’я, Софійська площа та Київська фортеця.

Для зйомок масових сцен творці фільму «Крути 1918» задіяли близько 1000 акторів і 2000 одиниць зброї. Трейлер фільму. Джерело: B&H Film Distribution

«Чорний ворон» (2019)

Режисер: Тарас Ткаченко

Бюджет: 27 млн грн  

В основу художнього фільму ліг сюжет роману українського письменника Василя Шкляра. У 1920-х набрала обертів боротьба українських повстанців проти окупаційної комуністичної влади. Іван на прізвисько Ворон стає учасником повстанського руху. Пожертвувавши сімейним затишком, він іде боротися за майбутнє українців та своєї родини.

В основу фільму «Чорний ворон» ліг сюжет роману українського письменника Василя Шкляра. Трейлер фільму. Джерело: «Планета кіно»

«Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» (2019)

Режисер: Михайло Костров

Бюджет: 31,8 млн грн 

Українське кіно на Netflix збагатили сімейною казкою. У її основу ліг твір Сашка Лірника «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід». За сюжетом фільму, козакам, які загинули в бою за свою землю, прощаються всі гріхи. Це дуже дратує Чорта. Він укладає парі зі Святим Петром, що зможе взяти в полон і утримати до Різдва Семена – найкращого і найхоробрішого козака. Якщо Чорт виграє – зможе знищити весь козацький рід.

Трейлер фільму «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке». Джерело: «Планета кіно»

«Заборонений» (2019)

Режисер: Роман Бровко

Бюджет: 38,1 млн грн

Фільм розповідає про життя українського поета-шістдесятника Василя Стуса, який загинув у радянському таборі для політв’язнів у 1985 році. Стрічка описує шлях дисидента від початку руху шістдесятників до судового процесу в 1980 році і подальшого ув’язнення.

«Заборонений» заснований на реальних подіях, але він не зображує життя поета достовірно, зазначав автор сценарію Сергій Дзюба в інтерв’ю виданню «Українська правда». Радянську систему уособлюють вигадані антигерої, зокрема працівник київського КДБ, який, за сюжетом, відвідує Стуса в таборі.

Стрічка «Заборонений» описує шлях Василя Стуса від початку руху шістдесятників до судового процесу в 1980 році і подальшого ув’язнення. Трейлер фільму. Джерело: B&H Film Distribution

«Інший Франко» (2021)

Режисери: Ігор Висневський, Віталій Малахов

Бюджет: 30 млн грн

Фільм розповідає про сина Івана Франка Петра – письменника, науковця, співзасновника «Пласту» та фундатора авіації в Українській Галицькій армії. У 1941 році Петро Франко був репресований і загинув за невідомих обставин. «На початку Другої світової війни поява старого друга Андрія на порозі будинку Петра Франка змушує їх згадати неспокійне спільне минуле», – йдеться в описі фільму на Netflix.

Головні ролі у фільмі виконали В’ячеслав Довженко та Ахтем Сеїтаблаєв. Щоб відтворити образ Франка, використали оцифровані відео з кіноархіву, повідомляв «Укрінформ». Для зйомок збудовали репліку літака «Альбатрос» часів Першої світової війни. На цій моделі літав Петро Франко.

Фільм «Інший Франко» розповідає про сина Івана Франка Петра – письменника, науковця і співзасновника «Пласту». Трейлер фільму. Джерело: Adastra Cinema

«Чому я живий» (2021)

Режисер: Віллен Новак

Бюджет: 46,2 млн грн

Фільм розповідає про новостворену українсько-єврейську родину, яка мешкає в Маріуполі в часи Другої світової війни. Сім’я, в якій існувало упереджене ставлення до євреїв, об’єднується, щоб пережити окупацію та нацистський терор. 

Стрічка знята за автобіографічним оповіданням «Тепер я турок, не козак…» сценариста Євгена Митька, написаним у 1989 році. Фільм отримав нагороди на міжнародних фестивалях, зокрема перемогу на фестивалі Silk Road Film Awards у Каннах.

Фільм «Чому я живий» розповідає про українсько-єврейську родину, яка мешкає в Маріуполі в часи Другої світової війни. Трейлер фільму. Джерело: B&H Film Distribution

«Щедрик» (2022)

Режисерка: Олеся Моргунець-Ісаєнко

Бюджет: $2 млн

Мелодія «Щедрика» Миколи Леонтовича поєднала долі дітей із української, польської та єврейської родин, що пережили десятиліття німецького та радянського поневолення. Автори позиціонують фільм як картину для сімейного перегляду. Основна сюжетна лінія розгортається у Станіславові (нині Івано-Франківськ) під час Другої світової війни та в післявоєнний період. У фільмі звучать святкові пісні різних національностей, а також показані традиції святкування Різдва у поляків та українців.

У фільмі «Щедрик» показані традиції святкування Різдва у поляків та українців. Трейлер фільму. Джерело: Film.ua

«Довбуш» (2023)

Режисер: Олесь Санін

Бюджет: 120 млн грн

Пригодницько-історичний екшн «Довбуш» Олеся Саніна – один із найдорожчих українських фільмів і найкасовіший український ігровий фільм 2023-го. Він розповідає про опришка Олексу Довбуша, який бере до рук зброю, щоб здобути свободу від польської шляхти. 

Над зйомками працювала команда з 3000 людей, під стрічку пошили понад 1000 костюмів і збудували з нуля фортецю під Києвом. У батальних сценах брали участь 500 людей.

Пригодницько-історичний екшн «Довбуш» Олеся Саніна – один із найдорожчих українських фільмів. Трейлер фільму. Джерело: Film.ua

Документальні фільми

«Зима у вогні» (Winter on Fire: Ukraineʼs Fight for Freedom, 2013–2014)

Режисер: Євген Афінеєвський

Бюджет: N/A

Сюжет описує 93 дні зими 2013–2014 років та події Революції гідності. Від рішення про відхід від євроінтеграції до повалення режиму Віктора Януковича. Від мирних протестів до багатомільйонного руху, що змушений протистояти силі та відстоювати свої права. Від масштабної картинки Майдану Незалежності до особистих думок протестувальників, серед яких лікарі, митці, представники духовенства.

Стрічка з’явилася на Netflix у жовтні 2015-го. У 2016 році її номінували на премію «Оскар» у категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм».

Сюжет фільму «Зима у вогні» описує 93 дні зими 2013–2014 років та події Революції гідності. Трейлер фільму. Джерело: Netflix

«Борщ. Секретний інгредієнт» (2020)

Режисер: Дмитро Кочнєв

Бюджет: $150 000

У мандрівці Україною шеф-кухар Євген Клопотенко зібрав понад 15 унікальних рецептів борщу: на мʼясі, з грибами, баклажанами, медом, квасолею, карасями, чорносливом, селерою. Історії лягли в основу документального фільму.

Після виходу стрічки глядачі почали писати Клопотенку, що борщ часто називають російською стравою. Шеф-кухар вирішив стати на її захист. Кадри фільму стали частиною доказової бази для внесення українського борщу до спадщини ЮНЕСКО.  

Фільм українського виробництва продали в 12 країн, серед яких: Болгарія, Чехія, Угорщина, Молдова, Польща, Румунія, Словаччина, Канада, країни Балтії та Словенія. 

У фільмі «Борщ. Секретний інгредієнт» Україною шеф-кухар Євген Клопотенко зібрав понад 15 унікальних рецептів борщу. Трейлер фільму. Джерело: Film.ua

«Велике коло» (2023)

Режисер: Артемій Сурін

Бюджет: N/A (один сезон, 10 епізодів)

Бізнесмен і блогер Артемій Сурін здійснив навколосвітню подорож без авіаперельотів за 280 днів. Він перетнув усі шість континентів, три океани, відвідав 41 країну і зняв про це тревел-шоу. У 10 епізодах показані Сахара, Мексика, Південна Америка, Антарктида, Тихий океан, Нова Зеландія, Індія, Пакистан та інші місця, куди Сурін подорожував наземним і водним транспортом. Подорож встановила чотири національних та два світових рекорди, а самого мандрівника обрали бренд-амбасадором України у світі.

Бізнесмен і блогер Артемій Сурін здійснив навколосвітню подорож без авіаперельотів за 280 днів і показав її в документальному серіалі «Велике коло». Трейлер фільму. Джерело: 1+1

«20 днів у Маріуполі» (2023)

Режисер: Мстислав Чернов

Бюджет: N/A

У березні 2024-го стрічка «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова отримала «Оскар» як найкращий документальний фільм. Це перший «Оскар» в історії України.

Фільм Чернова показує перші дні російської облоги Маріуполя. Разом із режисером над стрічкою працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Журналісти були єдиними представниками міжнародних ЗМІ, які документували бої в Маріуполі. За роботу в Маріуполі всі троє отримали Пулітцерівську премію.

Картина стала найкасовішим українським документальним фільмом. Станом на початок квітня 2024-го бокс-офіс стрічки становив 8,7 млн грн.

У березні 2024-го стрічка «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова отримала «Оскар» як найкращий документальний фільм. Трейлер фільму. Джерело: «Артхаус Трафік»

«Епізоди: Україна на Мундіалі» (2024)

Режисер: Артем Григорян

Бюджет: 3 млн грн

Ніч із 3 на 4 вересня 2005 року, аеропорт «Бориспіль». Українська футбольна збірна повертається з Грузії. Після 13 років спроб команда нарешті пройшла на Чемпіонат світу з футболу. «Це один із найбільш емоційних моментів у моїй карʼєрі», – згадує лідер збірної Андрій Шевченко в документальному фільмі «Україна на Мундіалі».

Стрічка вийшла на Netflix 11 червня 2024-го. Це перший фільм із серії «Епізоди» виробництва Knife! Films. Робота над «Епізодами» тривала півтора року. Найбільше ресурсу витратили на постпродакшн і отримання прав на архівні матеріали, говорить продюсер Максим Сердюк. Переговори з ФІФА зайняли рік. Зрештою за 10 хвилин матеріалу для стрічки «Україна на Мундіалі» заплатили $12 000 за умови, що фільм буде доступний лише в Україні. Інші матеріали надали спортивні журналісти, футбольні фани й телеканали.

«Україна на Мундіалі» – перший фільм із серії «Епізоди» виробництва Knife! Films. Трейлер фільму. Джерело: Knife! Films

«Тісто» (2024)

Режисер: Дмитро Кочнєв

Бюджет: NA

Документальна стрічка «Тісто» досліджує кулінарні традиції різних регіонів України. Фільм розповідає про те, як готують хліб та інші мучні вироби від Слобожанщини до Закарпаття і від Чернігівщини до Одещини. Творці стрічки зібрали понад 20 традиційних рецептів. Ведучі проєкту – шеф-кухарі Ольга Мартиновська та Володимир Ярославський.

Кулінарну подорож супроводжують думи та козацькі пісні, обрядові мелодії та балади в сучасній обробці. Автором музики до фільму є виконавець Cepasa. Стрічка створена компанією Film.ua за підтримки USAID.

Документальна стрічка «Тісто» досліджує кулінарні традиції різних регіонів України. Трейлер фільму. Джерело: Film.ua

«Довга доба» (2024)

Режисер: Алан Бадоєв

Бюджет: N/A

Проєкт «Довга доба» – документальний фільм режисера та продюсера Алана Бадоєва і телеканалу «1+1 Україна». До стрічки ввійшли зняті на телефон кадри від 12 000 українців, які фільмували російські воєнні злочини. Це хроніка перших місяців великої війни очима цивільних, військових та медиків – як тих, кому вдалося вижити під час бойових дій, так і людей, які загинули в окупації.

Міжнародний прокат фільму стартував навесні 2024-го і охопив понад 40 країн, розповідав Бадоєв у інтерв’ю Vogue. Права на показ стрічки придбало британське агентство Videoplugger в угоді з безкоштовною телевізійною платформою OnDemand 365, повідомляло видання «Детектор медіа».

Міжнародний прокат фільму «Довга доба» стартував навесні 2024-го і охопив понад 40 країн. Трейлер фільму. Джерело: You-Tube канал фільму «Довга доба»

«Яремчук: Незрівнянний світ краси» (2024)

Режисер: Артем Григорян

Бюджет: 2,5 млн грн

Документальна біографічна драма «Яремчук: Незрівнянний світ краси» – фільм виробництва KNIFE! Films. Продакшн відомий YouTube-серіалом «Спалах» про сучасну українську культуру та фільмом «Епізоди» про українську збірну на Мундіалі. «Яремчук» став найкасовішим українським документальним фільмом, обійшовши оскароносну стрічку Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі». Бокс-офіс фільму становить 15,2 млн грн, за даними Film.ua.

Стрічка показує шлях Назарія Яремчука: світові тури, переслідування КДБ, виступи у Чорнобилі та Афганістані. Створення фільму ініціювала донька співака Марія Яремчук. Робота над картиною тривала близько трьох років.

«Яремчук» став найкасовішим українським документальним фільмом, обійшовши оскароносну стрічку Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі». Трейлер фільму. Джерело: Film.ua

Серіали

«Слуга народу» (2015–2019)

Режисер: Олексій Кирющенко

Вартість епізоду: в 2015-му – майже $90 000, загальна кількість епізодів – 49

Політична комедія в головній ролі із на той час художнім керівником студії «Квартал 95», а нині президентом України Володимиром Зеленським. У 2015-му перший сезон став найбільш рейтинговим серіалом українського телебачення. Ще тоді в Україні його подивилися понад 20 млн глядачів. 

Головний герой комедійного серіалу Василь Голобородько – вчитель історії, людина «з народу». Він звинувачує владу та її корумпованість у низькому рівні життя українців. Одного разу його обурену промову про це таємно знімають на відео та викладають у мережу. Запис несподівано набирає багато переглядів та стає поштовхом для балотування вчителя у президенти. Голобородько перемагає на виборах та йде змінювати політичну систему країни.

«Новенька» (2019)

Режисери: Павло Мащенко, Максим Гуленко

Бюджет: N/A

Молодіжний серіал виробництва Film.ua Group. Старшокласниця Віра зі звичайної школи переходить на навчання до елітної. Вона погодилася на таємне завдання від поліції – стежити за найпопулярнішим учнем школи, якого підозрюють у торгівлі наркотиками. З першого дня на новому місці дівчина потрапляє в епіцентр шкільних конфліктів. 

Трейлер серіалу «Новенька». Джерело: Film.ua

«І будуть люди» (2020)

Режисер: Аркадій Непиталюк

Бюджет: 64,8 млн грн

12-серійна історична драма з’явилась у доступі на території України, Чехії, Угорщини, Молдови, Румунії та Словаччини. Знятий за мотивами однойменного роману Анатолія Дімарова, серіал розповідає про 12 персонажів, які у XX столітті жили під час подій Першої світової війни, Української революції та за Радянського Союзу.

Восени 2020 року серіал вийшов на телеканалі СТБ та з’явився у вільному доступі на YouTube-каналі Film.ua. На телебаченні він отримав показники нижчі за середні, у мережі 12 серій за п’ять днів зібрали близько 1,7 млн переглядів, пише «Детектор медіа». Нині на YouTube кількість переглядів серіалу сягає близько 11,6 млн.

Серіал «І будуть люди» розповідає про 12 персонажів, які у XX столітті жили під час подій Першої світової війни, Української революції та за Радянського Союзу. Трейлер серіалу. Джерело: Film.ua

«Секс, інста і ЗНО» (2020)

Режисер: Антоніо Лукіч

Бюджет: $10 000 (одна серія)

Головна героїня 12-серійної teen-dramedy Саша Моцак була найпопулярнішою дівчиною в школі. Вона хоче стати старостою класу, та хтось оприлюднив інтимні фото дівчини, що поставило її прагнення під загрозу. Усі дії розгортаються на тлі інтенсивної підготовки до ЗНО.

Премʼєра вебсеріалу відбулася на VOD-платформі 1+1 video. Головні ролі в серіалі виконали студенти перших курсів КНУТКіТ ім. Карпенко-Карого та КНУКіМ – Ганнуся Ярмоленко, Андрій Максимов, Соня Слюсаренко, Каріна Черчевич, Віталій Зелений, Любава Шокля та інші. 

Головні ролі в серіалі «Секс, інста і ЗНО» виконали студенти перших курсів КНУТКіТ. Трейлер серіалу. Джерело: 1+1

«Ангели» (2020)

Режисери: Олег Масленніков (перший сезон), Тарас Рибальченко (другий сезон)

Бюджет: N/A

Історія про спецзагін, який захищає важливих свідків, перевозить цінні папери та звільняє полонених. Бійці стають ангелами для тих, кому вони допомагають. Та серед них з’являється новий працівник, який ставить під загрозу роботу всієї системи.

«Ангели» – історія про спецзагін, який захищає важливих свідків, перевозить цінні папери та звільняє полонених. Трейлер серіалу. Джерело: 2+2

«Спіймати Кайдаша» (2020)

Режисер: Олександр Тіменко

Бюджет: 26,7 млн грн

Сценаристкою серіалу стала режисерка Наталка Ворожбит. Вона перенесла сім’ю Кайдашів у сучасність. За сюжетом, Лаврін повернувся з армії й хоче гуляти, Карпо одружується з Мотрею. В родині починається протистояння характерів та поглядів батьків і дітей. 

За перший місяць на телеекранах інтерпретацію твору Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» подивилося 10,5 млн глядачів, пише «День». Сумарна кількість переглядів усіх серій на YouTube – понад 32,7 млн.  

У 2021 році серіал «Спіймати Кайдаша» отримав «Золота дзиґу» як найкращий ігровий серіал.

Серіал «Спіймати Кайдаша» у 2021 році отримав «Золота дзиґу» як найкращий ігровий серіал. Трейлер серіалу. Джерело: СТБ

«Козаки. Абсолютно брехлива історія» (2020)

Режисер: Олександр Березань

Бюджет: 33 млн грн (один сезон, 12 епізодів)

Псевдоісторичний комедійний екшн-серіал розповідає про козацькі пригоди наприкінці XVI століття. Щоб викупити матір з турецького полону, головний герой Іван викрадає коштовності у московського царя. Серед них опиняється магічна сережка, яка робила владику непереможним. Волею випадку прикраса потрапляє на Запорізьку Січ. Хлопець має повернути реліквію, врятувати матір і подолати ворога. 

«Козаки» – перший серіал в Україні, який показали у кінотеатрах. У 2021-му робота ввійшла до шорт-листа української національної кінопремії «Золота дзиґа» у номінації «Найкращий ігровий серіал».

«Козаки» – перший серіал в Україні, який показали у кінотеатрах. Трейлер серіалу. Джерело: ICTV

«Шахрай» (2021)

Режисери: Валерій Ібрагімов (перший сезон), Олександр Ітигілов (другий сезон)

Бюджет: N/A

Кримінальний детектив розповідає про колишнього бандита і в’язня, якому вдається під чужим іменем влаштуватися на роботу в поліцію. Його мета – дістатися до людини, на ділянці якої він заховав украдені коштовності. У другому сезоні історія отримує новий фокус: головний герой уже не в поліції, а допомагає вибратися з окупованої території коханій жінці.

Трейлер серіалу «Шахрай» («Плут»). Джерело: You-Tube канал Андрія Клименкова

«Ромео і Джульєтта з Черкас» (2021)

Режисер: Сергій Атрощенко

Бюджет: N/A (два сезони, 36 епізодів)

Юля та Рома збираються одружитися, але між їхніми батьками давня ворожнеча. Закохані шукають шляхи для їхнього примирення. Одним сезоном усе не закінчується: в другому сезоні у спробах помирити батьків молодята й самі ледь не розлучаються. «Сучасна кумедна версія шекспірівської класики», – йдеться в описі серіалу на Netflix.

Трейлер серіалу «Ромео і Джульєтта з Черкас». Джерело: ТЕТ

«Джек і Лондон» (2021)

Режисер: Олександр Ітигілов

Бюджет: N/A

Влад – перспективний юрист, який мав отримати роботу в лондонському суді. Та його брата Леоніда ув’язнили за злочин, якого той не здійснював. Влад повертається до рідного містечка Зоря і влаштовується на роботу в місцевий відділок поліції. Розібратися у ситуації допомагає собака Джек, що несподівано починає розмовляти з головним героєм.

«Мама» (2022)

Режисер: Сергій Маслобойщиков

Бюджет: N/A

Восьмисерійна історія, присвячена подіям на окупованому Донбасі. Єдиний син Ніни Петрівни Василь пішов добровольцем на фронт і потрапив у полон. Жінка вирушає на окуповані території визволяти сина. 

Головну роль виконала Олеся Жураківська. На СТБ серіал дивилися понад 4,3 млн глядачів.

На СТБ серіал «Мама» подивилися понад 4,3 млн глядачів. Трейлер серіалу. Джерело: СТБ

«Скажені сусіди» (2022)

Режисер: Олег Борщевський

Бюджет: N/A (два сезони по 24 епізоди)

Серіал показує продовження життя героїв кіновсесвіту «Скаженого весілля». Його сюжет розповідає про вічне протистояння сусідів – сімей Середюків та Крижанівських, що живуть у Яблунівці. «Кожна серія насичена народним гумором, доброю атмосферою та яскравими героями, на яких чекають цікаві виклики, випробування совісті та навчання добросусідству», – йдеться в описі фільму. 

Серіал «Скажені сусіди» показує продовження життя героїв кіновсесвіту «Скаженого весілля». Трейлер серіалу. Джерело: You-Tube канал проєкту «Скажені сусіди»

«Хазяїн» (2022)

Режисер: Тарас Ткаченко

Бюджет: 12 млн грн

Що подивитися на Netflix українською? Мінісеріал «Хазяїн», знятий за мотивами однойменної п’єси Івана Карпенка-Карого, написаної у 1900 році. Донька Терентія Пузиря повертається додому після навчання у Гарварді. Її батько – жадібний мультимільйонер, що заробив свої статки на аграрному бізнесі. Доньці важко із ним порозумітися, і зрештою вона вступає у відкриту боротьбу.

Мінісеріал «Хазяїн» знятий за мотивами однойменної п’єси Івана Карпенка-Карого, написаної у 1900 році. Трейлер серіалу. Джерело: 1+1

«Кріпосна-4» (2022)

Режисер: Олексій Єсаков

Бюджет: N/A

За розвитком костюмованої російськомовної драми «Кріпосна» три роки слідкували глядачі з 30 країн світу, за інформацією СТБ. У 2022-му мав вийти фінальний четвертий сезон серіалу, але виробництво зупинила велика війна. Головною проблемою стала участь у серіалі російських акторів.

Сюжет розповідає про пригоди української кріпачки Катерини, яка бореться за свободу в Ніжині 19 століття. Четвертий сезон дозняли в Польщі. Фінальні сцени переписали, щоб виключити акторів-росіян. У готових сценах росіян замінили дублерами. На українських телеканалах серіал так і не вийшов, його транслювали в країнах Європи.

Тизер четвертого сезону серіалу «Кріпосна». Джерело: Film.ua

«Подвійні ставки» (2023)

Режисер: Андрій Іванов

Бюджет: N/A (один сезон, вісім епізодів)

Восьмисерійна кримінальна драма розповідає про військовослужбовця, який після повернення з фронту бореться з організованою злочинністю в Києві у лавах поліції. У головній ролі – актор і волонтер Влад Никитюк.

У головній ролі серіалу «Подвійні ставки» – актор і волонтер Влад Никитюк. Трейлер серіалу. Джерело: ICTV2

«Перші дні» (2023)

Режисери: Анастасія Лодкіна, Олексій Єсаков, Тала Пристаєцька, Артем Литвиненко, Валентин Шпаков, Павло Остріков

Бюджет: N/A (один сезон, шість епізодів)

Серіал «Перші дні» – це шість історій про містян, які залишалися у столиці в лютому–березні 2022 року. «Це звичайні люди, що опинилися в надзвичайних, страшних умовах і зберегли людяність, любов до близьких і віру в майбутнє», – описують героїв автори.

Це перший кейс, коли прем’єра серіалу українського виробництва вийшла на Netflix. До роботи над серіалом як копродюсери доєдналися телеканали Швеції (SVT), Норвегії (NRK) та Фінляндії (YLE).

«Перші дні» – перший кейс, коли прем’єра серіалу українського виробництва вийшла на Netflix.Трейлер серіалу. Джерело: Film.ua

«Я – Надія» (2023)

Режисер: Денис Тарасов

Бюджет: N/A

Чотирисерійна воєнна драма розповідає, як працівники швидкої допомоги на початку вторгнення залишилися допомагати людям замість того, щоб евакуюватися з Харкова. Прототипом головної героїні стала 22-річна фельдшерка Анна Андрющенко, яка на початку повномасштабної війни працювала в харківському Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. 

Прототипом головної героїні фільму «Я – Надія» стала 22-річна фельдшерка Анна Андрющенко. Трейлер серіалу. Джерело: 2+2

«Встигнути до 30» (2023)

Режисер: Віктор Медведський

Бюджет: N/A

Прем’єра серіалу відбулася восени 2023-го на телеканалі ТЕТ. За сюжетом, троє різних за характерами дівчат після низки невдач випадково зустрічаються в Києві у день свого 29-річчя. Героїні вважають це знаком долі й вирішують змінити власні життя – за рік досягнути всього, на що бракувало сміливості. Головна умова – встигнути до тридцяти.

Прем’єра серіалу «Встигнути до 30» відбулася восени 2023-го на телеканалі ТЕТ. Трейлер серіалу. Джерело: ТЕТ

«Ботоферма» (2023)

Режисер: Тарас Дронь

Бюджет: N/A

Головний герой серіалу – провінційний радіоведучий Антон. У пошуках кращого життя він приїжджає до столиці та знаходить роботу на ботофермі. Антон швидко стає елітним ботом і в результаті потрапляє у велику політичну гру. На кону – інформаційна кампанія з дискредитації України напередодні повномасштабного вторгнення РФ.

Прем’єра серіалу відбулася в жовтні 2023-го на телеканалі «ICTV2». «Стрічка наочно демонструє, як влаштована ботоферма та як замовні коментарі, продуковані її працівниками, впливають на інформаційне тло в соцмережах та медіапросторі», – пише «Детектор.медіа».

Прем’єра серіалу «Ботоферма» відбулася в жовтні 2023-го на телеканалі «ICTV2». Трейлер серіалу. Джерело: Osnova Film

«Жіночий лікар. Нове життя» (2023)

Режисери: Андрій Колесник, Павло Мащенко, Сергій Сотниченко

Бюджет: N/A

Події серіалу розгортаються в Києві після початку повномасштабного вторгнення РФ. Головний герой – акушер-гінеколог Михайло Гончар, який разом із донькою переїхав до столиці з Сіверодонецька. На новій роботі він мимоволі переходить дорогу заступнику завідувача та опиняється втягнутим в інтриги.

Спеціально для зйомок серіалу на студії Film.ua збудували павільйон, де відтворили лікарню з медичним обладнанням. Для безпеки новонароджених, які взяли участь у зйомках, на майданчику працювали неонатологи та медсестри.

Трейлер серіалу «Жіночий лікар. Нове життя». Джерело: Film.ua

«Лікарка за покликанням» (2024) 

Режисер: Олександр Кирієнко

Бюджет: N/A

Серіал «Лікарка за покликанням» заснований на історії життя лікарні «Охматдит» в перші 50 днів повномасштабного вторгнення. Головна героїня – лікарка-реаніматолог Марина Бондар. Дізнавшись про зраду чоловіка, вона вирішує прийняти пропозицію роботи в Польщі та перевезти туди сімʼю. Однак наступного ранку її пробуджують вибухи, і вона вирішує залишитися в рідній лікарні.

«Охматдит» переходить на цілодобовий режим роботи і стає рятівною фортецею як дітей, так і для дорослих. Над сценарієм фільму працювали лікарі «Охматдиту», щоб достовірно відтворити медичні кейси, йдеться в описі серіалу на каналі «1+1 Україна».

Трейлер серіалу «Лікарка за покликанням». Джерело: 1+1

«Прикордонники» (2024)

Режисер: Олексій Єсаков

Бюджет: N/A

Історія серіалу «Прикордонники» починається у вересні 2021 року. Головні герої – курсанти, що вступають на навчання до академії Державної прикордонної служби. Там вони знайомляться зі своїм суворим наставником – героєм АТО Іваном Криницьким. Той відчуває наближення повномасштабної війни й хоче підготувати до цього вихованців.

«У той час, коли всі святкують День першокурсника та проходять веселі посвяти, група Криницького з першої хвилини навчального року здає нормативи та марш-кидки», – йдеться в описі серіалу на сайті дистрибʼюторів Film.uа. Криницького зіграв бойовий офіцер Нацгвардії Володимир Ращук.

Трейлер серіалу «Прикордонники». Джерело: НТН

Комедії

«Слуга народу-2» (2016)

Режисер: Олексій Кирющенко

Бюджет: 30 млн грн

У 2017-му повнометражний фільм номінували на здобуття української національної кінопремії «Золота дзиґа» у трьох категоріях – «Найкращий фільм», «Найкращий актор» (Володимир Зеленський), «Найкращий актор другого плану» (Євген Кошовий). Рейтинг на IMDb становить 6,5.

За сюжетом Голобородько разом із колишнім прем’єр-міністром намагається стабілізувати економіку країни та зупинити жадібних олігархів. Стрічка описує частину подій другого сезону однойменного серіалу.

Трейлер фільму «Слуга народу-2». Джерело: You-Tube канал проєкту «Слуга народу»

«Скажене весілля» (2018)

Режисер: Влад Дикий

Бюджет: 10,8 млн грн

Касові збори стрічки перевищили бюджет майже у п’ять разів: фільм зібрав у кінопрокаті 54,9 млн грн. «Скажене весілля» стало першим українським фільмом, продюсери якого повернули Держкіно залучені кошти з відсотками.

«Скажене весілля» – комедія про родину Середюків, які живуть у селі Яблунівка. Василь і Галина чекають в гості доньку Катерину. Вона вчиться в Сорбонні, але незабаром приїде до родини, щоб зіграти весілля: Катерина виходить заміж за однокурсника Франсуа. Він кардіохірург, блогер та афрофранцуз, про що батько нареченої не знає. Коли Франсуа приїздить до Яблунівки та зустрічається із Василем, той зарікається не дозволити весіллю відбутися. 

Касові збори стрічки «Скажене весілля» перевищили бюджет майже у п’ять разів: фільм зібрав у кінопрокаті 54,9 млн грн. Трейлер фільму. Джерело: «Планета кіно»

«Пригоди S Миколая» (2018)

Режисер: Семен Горов 

Бюджет: 38,2 млн грн

Святкова пригодницька комедія розповідає про другокласника Артема та його сестру-підлітка, які разом із батьками вирушають у карпатське село напередодні Дня Святого Миколая. Там до дітей і приходить «Миколай», який насправді є злодієм у костюмі чарівника. За сюжетом, діти мають перемогти злодія і врятувати святого.

Трейлер фільму «Пригоди S Миколая». Джерело: Big Hand Films

«Сотка» (2018)

Режисер: Олександр Бєляк

Бюджет: N/A

Працівник супермаркету Леопольд Барановський випадково одягає чужий піджак, у якому знаходить стодоларову купюру. Виявляється, гроші в його кишенях не закінчуються ніколи. Поки Леопольд із другом витрачає ці кошти, власник піджака – кандидат у мери Віктор Хмара – розгорнув цілу операцію з його пошуку. 

Працівник супермаркету не проти повернути предмет одягу, але з’ясовує: коли купюра з’являється в його кишені, зникає у когось іншого. Леопольд повинен не дозволити Віктору довести до банкрутства цілу країну.

Головний герой стрічки «Сотка» – працівник супермаркету, який знаходить невичерпне джерело грошей. Трейлер фільму. Джерело: B&H Film Distribution

«11 дітей з Моршина» (2018)

Режисер: Аркадій Непиталюк

Бюджет: 15,3 млн грн

Сюжет комедії розповідає про події в місті Моршині, побудованому на місці падіння метеорита. Тіло космічного об’єкта було багатим на рідкісний метал осмій. Ним хоче заволодіти Сніжана, яка шукає легких грошей. Та їй на заваді стають місцеві діти.

Крім 11 юних акторів віком від шести до 15 років, у ролях: Ада Роговцева, Володимир Горянський, Сергій Бабкін, Олександр Скічко, Гарік Корогодський, Анатолій Анатоліч, Ольга Фреймут.

Комедія «11 дітей з Моршина» розповідає про події в місті Моршині, побудованому на місці падіння метеорита. Трейлер фільму. Джерело: Ukrainian Film Distribution

«Свінгери» (2018)

Режисер: Андрейс Екіс

Бюджет: 2,5 млн грн

У центрі сюжету – три пари, стосунки яких поглинула домашня рутина. Вони хочуть відновити почуття. Ігор втомився від світської левиці Ілони, Андрій після важкої роботи в лікарні не має сил на інтимні стосунки. Вони вирішують помінятися партнерками на одну ніч. Хід подій змінює третя пара.

Герої фільму «Свінгери» – три пари, стосунки яких поглинула домашня рутина. Трейлер фільму. Джерело: «Планета кіно»

«Свінгери-2» (2019)

Режисер: Андрейс Екіс

Бюджет: 9 млн грн

Стрічка продовжує історію Ігоря та Ілони. Пара намагається розв’язати чергову інтимну проблему та знаходить іншу пару, яка може їм допомогти.

Трейлер фільму «Свінгери-2». Джерело: VLG.Film

«Скажене весілля-2» (2019)

Режисер: Влад Дикий

Бюджет: 15 млн грн

Сиквел популярної комедії «Скажене весілля» виявився не менш комерційно успішним, аніж попередник, та зібрав у кінопрокаті 41,2 млн грн. Цього разу, за сюжетом, заміж виходить старша донька Середюків – Наталія, яка багато років тому посварилась із родиною, втекла до Києва та навіть не приїхала на весілля до сестри. Наречений Наталії старший за неї, що викликає занепокоєння її батька Василя – і він вирішує зірвати заручини тепер вже іншої доньки.

Сиквел популярної комедії «Скажене весілля» зібрав у кінопрокаті 41,2 млн грн. Трейлер фільму. Джерело: You-Tube канал проєкту «Скажені сусіди»

«Скажене весілля-3» (2021)

Режисер: Любомир Левицький

Бюджет: 16 млн грн

Остання стрічка з трилогії «Скажене весілля» розповідає про заручини єдиного сина родини Середюків – Захара. 18-річний хлопець вирішує одружитися на доньці циганського барона Раді. Цього разу батько родини практично не має заперечень і добре ставиться до Ради, проте весілля стикається з іншими перепонами.

Остання стрічка з трилогії «Скажене весілля» розповідає про заручини єдиного сина родини Середюків. Трейлер фільму. Джерело: You-Tube канал проєкту «Скажені сусіди»

«Бурштинові копи» (2021)

Режисерка: Аліна Бухтіярова

Бюджет: 15,5 млн грн

Патрульний Максим змалку мріяв робити світ безпечним. Раптово його переводять із Києва до невеликого села на Житомирщині, де діє бурштинова мафія. Максиму з новим напарником потрібно зупинити її та виконати ще одне непросте завдання – повернути довіру своєї дівчини.

Головні ролі виконали актори студії «Мамахохотала» Євген Янович і Олег Маслюк, співачка Аліна Паш, актриса Дар’я Петрожицька.

Головні ролі у фільмі «Бурштинові копи» виконали актори студії «Мамахохотала» Євген Янович і Олег Маслюк. Трейлер фільму. Джерело: Держкіно

«Нереальний КОПець» (2021)

Режисер: Олександр Бєляк

Бюджет: N/A

Син начальника поліції Василь вимушений повернутися з Америки в Україну. Вийшло нове розпорядження президента, згідно з яким діти чиновників повинні навчатися та працювати в Україні. Для Василя це не дуже гарна новина – він вміє лише витрачати гроші батька. Після повернення в Україну він йде працювати поліцейським і вчиться добросовісно виконувати свою роботу. 

Головні ролі виконали Стас Боклан, Дмитро Ступка та Богдан Юсипчук. Знімали комедію в Одесі, Баку та Лос-Анджелесі.

Комедію «Нереальний КОПець» знімали в Одесі, Баку та Лос-Анджелесі.Трейлер фільму. Джерело: B&H Film Distribution

«Сусідка» (2022)

Режисерка: Наталія Пасеницька

Бюджет: 14 млн грн

Петро – холостяк, який звик проводити свій час у клубах та на вечірках. Його найкращий друг Олег побився з ним об заклад, що Петро не зможе прожити місяць під одним дахом із жінкою. Олегова сестра із двома дітьми саме шукає тимчасове помешкання після того, як пішла від свого чоловіка. 

Сценарій ромкому написала письменниця Ірена Карпа. Головні ролі виконали актори Ксенія Мішина та Артемій Єгоров. У стрічці також з’явилися журналіст Дмитро Гордон, співачка Jerry Heil, акторка Анна Трінчер. Музичний супровід складається з пісень KALUSH, SKOFKA, NK, Артема Пивоварова, Світлани Тарабарової, ВВ та Віктора Павліка. Головний саундтрек до фільму «Інь Янь» записав MONATIK у дуеті з Roxolana.

Сценарій ромкому «Сусідка» написала Ірена Карпа. Трейлер фільму. Джерело: Держкіно

«Найкращі вихідні» (2022)

Режисер: Владислав Климчук

Бюджет: 23,7 млн грн

Герої з різних міст і країн перетинаються на музичному фестивалі в українській столиці. Серед них – компанія друзів, що планує парубочу вечірку, донька рокера, кар’єристка та німець, який приїхав по кохану. Плани всіх зриваються, але результат – найкращий вікенд у житті героїв.

У фільмі зіграли українські музиканти Андрій Данилко (Verka Serduchka), гурт The Hardkiss, Артем Пивоваров та Onuka.

Герої фільму «Найкращі вихідні» перетинаються на музичному фестивалі в українській столиці. Трейлер фільму. Джерело: Film.ua

«Коза Ностра. Мама їде» (2022)

Режисер: Джованні Дота

Бюджет: 8,1 млн грн

Головна героїня стрічки «Коза Ностра. Мама їде» Влада Коза вирушає в Італію, щоб допомогти своїй дочці з вихованням новонародженого онука, але та відмовляється від її допомоги. Тоді жінка знаходить нову родину, яка потребує її підтримки – це мафіозі Фредо Логан та його діти.

Комедію спільного виробництва України та Італії знімали в Карпатах, на Сицилії та на околицях Риму. Задля фільму виконавиця головної ролі Ірма Вітовська вивчила італійську, тому в оригінальному озвучуванні її голос залишився без дубляжу.

Комедію спільного виробництва України та Італії «Коза Ностра. Мама їде» знімали в Карпатах, на Сицилії та на околицях Риму. Джерело: Film.ua

«Пограбування по-українськи» (2023)

Режисерка: Аліна Бухтіярова

Бюджет: N/A

Дитячий тренер із плавання Алекс закохується в зірку шоу-бізнесу. Щоб вразити жінку, він наважується обікрасти банк, але пограбування йде не за планом. Головні ролі у стрічці зіграли Остап Халавко, Даша Астаф’єва і Влад Яма.

Головні ролі у фільмі «Пограбування по-українськи» зіграли Остап Халавко, Даша Астаф’єва і Влад Яма. Трейлер фільму. Джерело: Adastra Cinema

«Генделик» (2023)

Режисер: Тарас Дудар

Бюджет: 9 млн грн

У сценариста Івана Герасимова – творча криза. Замовник, кримінальний авторитет, дає автору три дні на новий сценарій. У пошуках ідей Герасимов потрапляє до містичного привокзального кафе «Генделик», де реальність і фантазії сценариста остаточно змішуються. Фільм знятий за мотивами оповідань Олександра Столярова.

Фільм «Генделик» знятий за мотивами оповідань Олександра Столярова. Трейлер фільму. Джерело: Держкіно

«Уроки толерантності» (2023)

Режисер: Аркадій Непиталюк

Бюджет: 4,3 млн грн

Шкільна вчителька записує свою сім’ю для участі у державній програмі євроінтеграції «Уроки толерантності». Програма пропонує пільги родинам за умови, що в їхній домівці певний час поживе представник ЛГБТ-спільноти. Раціональний розрахунок приводить родину на шлях відмови від гомофобії.

Стрічка «Уроки толерантності» знята за п’єсою «Гей-парад» Ігоря Білиця, яку показують у «Дикому театрі» в Києві. Адаптувати сценарій творцям фільму допомагав продюсер Олексій Гладушевський («Перші ластівки»), розповідав режисер фільму Аркадій Непиталюк в інтерв’ю The Village Україна.

Стрічка «Уроки толерантності» знята за п’єсою «Гей-парад» Ігоря Білиця, яку показують у «Дикому театрі» в Києві. Трейлер фільму. Джерело: Film.ua

«Я, «Побєда» і Берлін» (2024)

Режисерка: Ольга Ряшина

Бюджет: N/A

Фільм «Я, «Побєда» і Берлін» знятий за однойменною книгою співака і продюсера Кузьми Скрябіна. За сюжетом, музикант-початківець Кузьма за три дні до концерту вирушає з другом Бардом до Берліна на старій «Побєді». Він хоче обміняти раритетну автівку на шестисотий «Мерседес» у відомого колекціонера. Кузьма обіцяє своїй коханій дівчині Барбарі повернутися додому на крутій тачці, а хлопцям з гурту – обов’язково встигнути на виступ. Але усе йде шкереберть. 

В українському прокаті фільм зібрав 59,3 млн грн, у кінотеатрах стрічку подивилися понад 390 000 людей. Попит на однойменну книгу зріс майже в 10 разів після виходу фільму.

Фільм «Я, «Побєда» і Берлін» знятий за однойменною книгою співака і продюсера Кузьми Скрябіна. Трейлер фільму. Джерело: B&H

«Крашанка» (2024)

Режисер: Тарас Дудар

Бюджет: N/A

Комедія «Крашанка» розповідає історію сім’ї Забіяк, три покоління якої збираються на Великдень. Батько родини зайнятий будівництвом ракети, якою хоче вдарити по Москві.

Сценарій розробила Mamas Film Production. Зйомки картини тривали лише десять днів. Копродюсерами стрічки стали медіагрупи Starlight Media та Film.ua і медіаменеджер Володимир Бородянський. Для Starlight «Крашанка» стала першим кінофільмом.

Для компанії Starlight «Крашанка» стала першим кінофільмом. Трейлер фільму. Джерело: Film.ua

«Смак свободи» (2024)

Режисер: Олександр Березань

Бюджет: 31,2 млн грн

За сюжетом романтичної комедії, молода кухарка Варя втрачає роботу в придорожньому кафе. Вона їде до Львова, щоб стати шефом у ресторані європейської кухні. Там її чекає несподівана знахідка – книжка забутої легенди української кухні Ольги Франко, невістки письменника Івана Франка.

У фільмі показані кулінарні традиції України. Історичною консультанткою фільму стала Маріанна Душар – дослідниця галицької кулінарної традиції та авторка блогу «Пані Стефа». На знімальному майданчику також були присутні нащадки родини Франків, писало Держкіно.

У фільмі «Смак свободи» показані кулінарні традиції України. Трейлер фільму. Джерело: Film.ua

«Редакція» (2024) 

Режисер: Роман Бондарчук

Бюджет: 24,7 млн грн

Дія фільму розгортається в містечку на Херсонщині. Науковець природничого музею Юра стає свідком навмисного підпалу лісу. Він хоче розповісти правду про лісові пожежі й у зв’язку з цим починає працювати в редакції місцевої газети. Так герой опиняється у вирі фейкових новин і корупційних схем.

Сатиричну комедію було знято за пів року до повномасштабного вторгнення, серед локацій фільму – нині окуповані Олешківські піски. Стрічка є копродукцією України, Німеччини, Чехії та Словаччини. Світова прем’єра фільму відбулася в лютому 2024 року, на 74-му Берлінському міжнародному кінофестивалі у програмі Forum.

Трейлер фільму «Редакція». Джерело: Arthouse Traffic

«Дон Жуан із Жашкова» (2024)

Режисер: Віктор Буток

Бюджет: 31,1 млн грн

Комедійна стрічка знята за однойменною п’єсою Оксани Гриценко і розповідає про київського фотографа Женю Горобчика, який розривається між кількома жінками. Не в змозі вирішити життєві проблеми, він випадково потрапляє в Карпати до мольфара.

За сюжетом, події розгортаються у Києві, Добропіллі, Жашкові та Карпатах. Ситуації, що показані в фільмі, списані з реального життя, розповідала «Детектор медіа» Гриценко. «Мій персонаж переживає кризу середнього віку, – казав виконавець головної ролі Слава Бабенков. – Дон Жуаном він зветься, звісно ж, з іронією, адже зваблює не він, а його».

Комедійна стрічка «Дон Жуан із Жашкова» знята за однойменною п’єсою Оксани Гриценко. Трейлер фільму. Джерело: B&H Film Distribution

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні