Категорія
Новини
Дата

Понад третина бізнесів в Україні заявили про зниження доходу більше, ніж на половину – Gradus Research

2 хв читання

В Україні наразі 87% компаній працюють як і раніше або частково, більше третини бізнесів заявили про зниження доходу більше, ніж на половину. Про це свідчать результати дослідження Gradus Research для КМЕФ 2022.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • 45% компаній працюють як і раніше, ще 42% – працюють частково. В першу чергу йдеться про такі індустрії, як інформаційно-консультаційні послуги, оптова та роздрібна торгівля, але також і виробництво товарів і будівництво.
  • Більше третини бізнесів (35%) констатують зниження доходу більше, ніж на половину. Ще 23% опитаних компаній говорять про скорочення доходів на чверть або більше. І лише 5% респондентів заявляють про збільшення доходу за час війни.
В Україні 35% бізнесу скоротили доходи більше, ніж на половину
  • 23% компаній залишаються із довоєнною кількістю персоналу або примножили його. Проте майже така ж частка – 26% компаній мали скоротити свої команди до третини.
  • При цьому переважно працівники мають меншу зайнятість і меншу оплату (33%), оскільки це є одним з механізмів, як зберегти всіх людей у компанії.
  • 39% компаній або зазнали галузевої трансформації, або потребують її і наразі знаходяться в пошуку нових форм ведення бізнесу. А половина (49%) залишаються працювати у довоєнному форматі.
  • 61% опитаних компаній вважають, що не потребують релокації. При цьому 19% бізнесів або вже змінили місце свої діяльності, або готуються це зробити. Більшість (52%) з тих, що зазнали релокації, перемістилися або плануються переміститися в межах України. І лише 20% переїжджають за кордон.
  • Переважно релокуються до країн ЄС (83%). Польща – країна №1 за вибором для переміщення бізнесу. Другим за привабливістю ринком є Німеччина. Основними драйверами вибору є наявність ділових зв’язків та місця проживання у країні, куди переїжджають.
  • Також більшість представників українського бізнесу вважають, що активна війна РФ проти України продовжуватиметься до кінця 2023 року. На питання, як довго триватимуть активні бойові дії в Україні, 50% опитаних сказали, що до кінця 2023 року. В порівнянні з опитуванням, яке проводилося влітку цього року, кількість тих, хто так вважає, збільшилася на 28%.

Дослідження проводилося спеціально для Київського Міжнародного Економічного Форуму у період з 1 по 9 листопада 2022 року. Цільова група дослідження: чоловіки та жінки, які є представниками української бізнес-аудиторії (власниками/керівниками малого, середнього та великого українського бізнесу). Кількість результативних інтерв’ю – 203.

Контекст

У жовтні індекс очікувань ділової активності НБУ знизився до 44,9 із 46,1 у вересні. Опитування підприємств проводилося з 4 до 24 жовтня. Бізнес погіршив очікування щодо своєї економічної діяльності через ускладнення безпекової ситуації.

Російські окупанти у жовтні завдали кількох масованих ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі: 10 жовтня, 22 жовтня і 31 жовтня. Енергетична система опинилася у вкрай важкій ситуації, запроваджуються аварійні відключення електроенергії. Влада закликає бізнес і громадян знизити споживання.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні