22 жовтня російські війська масовано обстріляли ракетами енергетичні об’єкти західних регіонів України. Повітряні сили ЗСУ збили 18 крилатих ракет
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Масштаб пошкоджень енергетичної інфраструктури під час обстрілів 22 жовтня співставний або може перевищувати наслідки атаки 10–12 жовтня, повідомили в «Укренерго». Із самого ранку 22 жовтня по всій Україні вже двічі оголошували повітряну тривогу. Як мінімум у сімох областях були чутні вибухи. Зокрема, і через роботу ППО.
- У результаті обстрілів вимушено застосовані обмеження енергопостачання в Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях. «Обмеження споживачів необхідні, щоб зменшити навантаження на мережі та уникнути повторних аварій після того, як електромережі були пошкоджені терористичними ракетними атаками», – говорять в «Укренерго».
- Споживачів просять ощадливо споживати електроенергію впродовж всього дня і особливо в пікові години споживання – з 6:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00.
- За повідомленням Повітряних сил ЗСУ, росіяни здійснили масований ракетний обстріл 22 жовтня о 7:00. Атакували щонайменше 10 літаками стратегічної авіації Ту-160 та Ту-95 з району Волгодонська Ростовської області. Випущено 17 крилатих ракет Х-101 (Х-555).
- Також росіяни атакували із кораблів з акваторії Чорного моря крилатими ракетами «Калібр». Усього – 16 пусків. Тобто загалом російські війська випустили 33 ракети за ранок.
- Українські Повітряні сили збили 13 крилатих ракет Х-101/Х-555 та п’ять крилатих ракет «Калібр».
- За оцінками Forbes, вартість однієї ракети Х-101 – $13 млн, «Калібр» – $6,5 млн. Тобто приблизно за один ранок 22 жовтня Росія випустила по Україні ракет на понад $300 млн.
- Росіяни завдали ракетних ударів по важливих енергетичних обʼєктах у Кропивницькому і Голованівському районах Кіровоградщини, по енергообʼєкту Одеської області та міста Рівне. Про це повідомили голови ОВА областей та мер Рівного. Голова Київської ОВА Олексій Кулеба зазначив, що в області працює ППО.
- В «Укрзалізниці» повідомили, що вони задіяли резервні тепловози. Після ракетних ударів росіян деякі ділянки були знеструмлені, а окремі рейси затримуються.
- В Офісі Президента повідомили про наслідки ракетних ударів 22 жовтня. Станом на 14:00 в Хмельницькій області відключено 672 000 абонентів, в Миколаївській - 188 400, у Волинській області - 102 000, в Черкаській - 242 000, в Рівненській - 174 790, в Кіровоградській - 61 913 та Одеській - 10 500. На місцях уражень ведуться ремонтні роботи.
Контекст
РФ другий тиждень поспіль обстрілює українську енергетичну інфраструктуру. За цей час пошкоджено енергообʼєкти 11 областей і Києва, зруйновано 30% українських електростанцій. Обстріли спричиняють масові відключення електроенергії по всій країні.
10 жовтня стався перший масований удар ракетами та дронами-камікадзе по критичній інфраструктурі. Росіяни застосували 84 крилаті ракети і 24 безпілотні літальні апарати, із них 13 – іранські дрони-камікадзе Shahed-136. Їх середня загальна вартість, за підрахунками Forbes – $400–700 млн. 11 жовтня Росія повторила удари: двічі обстріляла Ладижинську ТЕС ДТЕК та енергетичну інфраструктуру у Львові. 12 жовтня – енергообʼєкт у Сумській області, 13 жовтня – у Харкові.
Друга хвиля ударів відбулася 17–18 жовтня. За два дні росіяни обстріляли енергообʼєкти Києва, Вінниччини, Дніпропетровщини, Житомирщини. Внаслідок обстрілів Деснянський район столиці залишився без світла. Електроенергія зникла в Житомирі, окремих районах Дніпра та ще в сотнях менших населених пунктів. Вкотре були обстріляні електростанції ДТЕК. Один співробітник компанії загинув, ще десять – поранені. Всього з 10 жовтня від обстрілів загинули 120 людей.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.