Постійні представники країн-членів ЄС погодили 13-й пакет санкцій проти Росії, офіційно його буде затверджено 24 лютого. Про це повідомило головування Бельгії в Раді ЄС у соцмережі Х.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Погоджений 21 лютого пакет санкцій є одним із найширших, схвалених ЄС. Офіційне його затвердження очікується 24 лютого, йдеться у повідомленні.
- «Ми додаємо майже 200 фізичних і юридичних осіб до нашого пакета позначень, у результаті чого кількість списків ЄС перевищила 2000», – повідомив Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель.
- Він наголосив, що за допомогою нового пакета Брюссель вживає більше заходів «проти організацій, що займаються обходом вимог, а також проти оборонного та військового секторів».
- Новий пакет санкцій міститиме заходи, покликані обмежити доступ Росії до технологій для виготовлення безпілотників, зазначила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
- «Я вітаю домовленість щодо нашого 13-го пакету санкцій проти Росії. Ми повинні продовжувати принижувати путінську військову машину. Внісши понад 2000 позицій до санкційних списків, ми зберігаємо тиск на Кремль. Ми також обмежуємо доступ Росії до безпілотників», – написала вона у мережі Х.
Контекст
ЄС уже ввів чимало заборон, наприклад для морського імпорту російської нафти, а зовсім недавно – на алмази. Брюссель вважає, що мало що залишилося того, у чому країни ЄС могли б дійти одностайної згоди, а санкції щодо російського ядерного палива та скрапленого природного газу поки що вважаються такими, що не обговорюються.
18 грудня Європейська рада прийняла 12-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів через агресивну війну Росії проти України.
13-й пакет санкцій стосуватиметься структур, які беруть участь у виробництві озброєнь і постачанні технологій та електроніки, котрі використовують російські оборонні компанії, писав Bloomberg.
Також ЄС планував запровадити заходи проти судноплавних компаній, які займаються перевезенням боєприпасів.
Крім того, Брюссель запропонував заборонити фірмам ЄС торгувати з низкою компаній з Китаю, Туреччини, Індії та Сербії під приводом того, що вони сприяють РФ у війні проти України.
14 лютого угорська сторона на зустрічі постійних представників ЄС заблокувала процес узгодження 13-го пакету санкцій проти Росії. Причиною співрозмовники видання називають включення до нового пакету китайських компаній, які сприяють РФ у війні в Україні.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.