Категорія
Новини
Дата

Посухи та війна в Україні зменшили світові запаси зерна до мінімуму за десятиліття – Reuters

Світ рухається до найбільшого дефіциту зерна за останні роки, незважаючи на відновлення експорту з України, відвантаження все ж занадто малі, а врожаї інших великих виробників менші, ніж спочатку очікувалося, пише Reuters.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Несприятливі погодні умови у ключових сільськогосподарських регіонах від США до Франції та Китаю призводять до скорочення врожаю зернових та скорочення запасів, підвищуючи ризик голоду у деяких найбідніших країнах світу.
  • Імпортери, виробники продуктів харчування та тваринники сподівалися, що доступність урожаю покращиться після того, як Україна відновила постачання з портів Чорного моря, а американські фермери посадили великі врожаї. 
  • Але зараз очікується, що США, найбільший у світі виробник кукурудзи, зберуть найменший урожай кукурудзи за три роки. Посуха також завдала збитків урожаю в Європі і загрожує майбутньому посівному сезону в Південній Америці.
  • За даними, зібраними для Reuters Міжнародною радою із зерна (IGC), запаси кукурудзи будуть меншими, ніж було у світі у 2012 році, коли була остання глобальна продовольча криза.

Контест

Світовий банк виділив $30 млрд, щоб допомогти компенсувати нестачу продовольства, посилену війною, а президент США Джо Байден минулого тижня оголосив про надання майже $3 млрд додаткового фінансування для продовольчої безпеки.

Обмежені запаси зерна відображають вплив зміни клімату на рослинництво, а також зростаючий світовий попит на худобу, яка харчується кукурудзою. Запаси всього зібраного зерна в наявності у всьому світі досягнуть восьмирічного мінімуму наприкінці цього сільськогосподарського року, заявила IGC.

Посуха може призвести до подальшого скорочення глобальних запасів, особливо якщо нинішня суха погода в Південній Америці збережеться в основний посівний сезон, оскільки цикл урожаю зміщується у південну півкулю. Прогнози врожаю в Аргентині, третьому у світі експортері кукурудзи, вже знижено через посушливу погоду.

Очікується, що виробництво ЄС досягне 15-річного мінімуму, зниження, яке підштовхне блок до збільшення імпорту з України в 2022/23 році приблизно на 30% порівняно з попереднім роком до 10,4 млн т, повідомила консалтингова компанія Strategie Grains.

За офіційними оцінками, Україна збере від 25 до 27 млн т кукурудзи у 2022 році порівняно з 42,1 млн т у 2021 році, після вторгнення Росії.

У 2021 році українські аграрії зібрали 100 млн т зернових та олійних культур. Такого не було за всю історію України. У 2022 році Україна має отримати 70 млн т нового врожаю, прогнозують в УКАБ. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні