Категорія
Новини
Дата

Практично всі країни НАТО та ЄС навчають українських бійців. Резніков розповів про закордонні програми для ЗСУ

1 хв читання

Десятки країн вже допомогають українській армії, навчаючи бійців на своїй території та передаючі програми навчання, розповів Олексій Резніков під час під час онлайн-конференції Forbes «Без рожевих окулярів. Бізнес і держава під час війни». 

  • За словами міністра, тільки британська програма передбачає навчання 30 000 українських рекрутів. Домовлено про три етапи навчання: 10 000 — 10 000 — 10 000 військових. Зараз закінчується навчання перших 10 000 бійців.
  • «Британці вчать українських військових усім азам на полігоні, включаючи тактичну медицину. Крім того, українські захисники будуть повертатися не тільки підготовленими, а й вдягнутими та з системами захисту: йдеться про шоломи, бронежилети, аптечки — все крім стрілецької зброї. Тобто це не просто навчання, а ще й підтримка», — пояснив Резніков.
  • Глава Міноборони розповів, що окрім формату «Рамштайн» є ще Копенгагенська донорська конференція, де Україна разом з Данією просуває лідерство. Там до програм навчання приєдналися практично всі скандинавські країни: Норвегія, Данія, Швеція, плюс країни Балтії, Польща, Словаччина, Чехія. Міністерка оборони Німеччини також підтвердила навчання українських військових. Тобто Україні з навчанням армії допомогає практично весь блок країн НАТО та ЄС, та навіть ті країни, які поки не входять до Альянсу, як-от Швеція та Фінляндія, 
  • Програми у кожній країні відрізняються. Наприклад, Естонія передає програми навчання з розмінування, снайперської підготовки, медичної допомоги. Канада направила в Британію своїх інструкторів, які там на полігонах навчають українських військових. У Франції, Німеччині відбуваються навчання на артилерійських системах місцевої розробки. Є спеціальні програми для сил ССО. 

Контекст

Ще в середині червня Велика Британія запропонувала Україні масштабну програму з підготовки військовослужбовців. Вона передбачає навчання до 10 000 солдатів за кожні 120 днів, йдеться у повідомленні британського уряду.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес тоді зазначив, що навчання українських військовослужбовців є таким же важливим, як і відправлення зброї, тому щодо навчання потрібно зробити більше.

10 вересня Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що під час п’ятого засідання Контактної групи з питань оборони України на авіабазі Рамштайн у Німеччині домовилися про активізацію програм підготовки українських військових.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд