Адміністрація Джо Байдена на недавніх переговорах з високопосадовцями ЄС наполягала, зокрема, на тому, щоб Європа зробила більше для підтримки України. /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

США готові виділяти Україні $1,5 млрд на місяць, того ж очікують від ЄС – Bloomberg

Адміністрація Джо Байдена на недавніх переговорах з високопосадовцями ЄС наполягала, зокрема, на тому, щоб Європа зробила більше для підтримки України. Фото Shutterstock

США готові підтримувати фінансову систему України на $1,5 млрд щомісяця, поки триває війна проти Росії, і закликають європейських союзників до аналогічних дій, пише Bloomberg з посиланням на джерела.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

Що ви дізнаєтесь: Правила розвитку бізнесу в умовах абсолютної невизначеності; Як отримати в клієнти й співпрацювати з Міноборони – найбільшим замовником у країні; Як «воєнні» інновації можуть допомогти вашому бізнесу; 2023-й у цифрах від Мінфіну й НБУ.

Квитки на конференцію за посиланням

20 спікерів: Олексій Резніков, Сергій Марченко, Михайло Федоров, Олександр Конотопський, Алекс Ліссітса, Сергій Ніколайчук, Юлія Бадрітдінова, Тарас Чмут та інші.

Коли: 6 жовтня, з 10:00 до 16:00

Ключові факти

  • Адміністрація Джо Байдена на недавніх переговорах з високопосадовцями ЄС наполягала, зокрема, на тому, щоб Європа зробила більше для підтримки України.
  • Тема дискусії між США та ЄС стосувалася створення механізму для підтримання економіки України через входження війни у затяжну фазу. 
  • Як зазначають співрозмовники агентства, американська сторона вказувала, що в Конгресі в подальшому зростатимуть вимоги більш рівномірного розподілу підтримки Києва серед союзників.
  • Лідери ЄС планують обговорити фінансові вимоги України на неформальному саміті в Празі, що відбудеться цього тижня. 
  • За даними дипломатів, які відповідають за підготовку до зустрічі, очікувані обсяги фінансування з боку європейських країн також становитимуть $1,5 млрд щомісяця.

Контекст

За оцінками Мінфіну, для фінансування держбюджету потрібно $5 млрд на місяць.

Якщо прибрати з доходів держбюджету міжнародну допомогу, дефіцит на кінець року може сягнути 25% ВВП, сказав в інтервʼю Forbes голова НБУ Кирило Шевченко. Найпростіше покладатися на емісію, але це найзагрозливіше для країни, вважає він.

Конгрес США вже підтвердив пакет допомоги Україні у звʼязку з агресією Росії на загальну суму близько $40 млрд. Зокрема, законодавці передбачили, що президент США може використовувати для допомоги Україні $11 млрд.

Вашингтон надав Києву економічну допомогу у розмірі $8,5 млрд і запросив у Конгресу ще $4,5 млрд у вигляді грантів.

Тим часом Брюссель виплатив €1 млрд із €9 млрд, обіцяних у травні. Цього місяця він погодився надати ще €5 млрд, але ще не виплатив кошти. Він сподівається виплатити €3 млрд, що залишилися, до кінця року.

Це на додаток до кредиту ЄС у розмірі €1,2 млрд, наданого раніше цього року, що еквівалентно третинам щомісячних потреб уряду України у зовнішньому фінансуванні.

США закликали країни ЄС прискорити та збільшити фінансову підтримку України, оскільки МВФ вивчає нові способи надання грошей Києву, писала раніше Financial Times. Вашингтон часто контактував з Європейською комісією та державами-членами ЄС щодо необхідності «оперативно надати обіцяну економічну допомогу Україні», сказала одна із офіційних осіб США, додавши: «Ми повторюємо наш заклик до всіх партнерів України якнайшвидше надати обіцяну допомогу Україні, збільшити свої зобовʼязання та віддавати перевагу допомоги у вигляді грантів, а не кредитів».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні