Адміністрація Джо Байдена на недавніх переговорах з високопосадовцями ЄС наполягала, зокрема, на тому, щоб Європа зробила більше для підтримки України. /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

США готові виділяти Україні $1,5 млрд на місяць, того ж очікують від ЄС – Bloomberg

Адміністрація Джо Байдена на недавніх переговорах з високопосадовцями ЄС наполягала, зокрема, на тому, щоб Європа зробила більше для підтримки України. Фото Shutterstock

США готові підтримувати фінансову систему України на $1,5 млрд щомісяця, поки триває війна проти Росії, і закликають європейських союзників до аналогічних дій, пише Bloomberg з посиланням на джерела.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

Що ви дізнаєтесь: Правила розвитку бізнесу в умовах абсолютної невизначеності; Як отримати в клієнти й співпрацювати з Міноборони – найбільшим замовником у країні; Як «воєнні» інновації можуть допомогти вашому бізнесу; 2023-й у цифрах від Мінфіну й НБУ.

Квитки на конференцію за посиланням

20 спікерів: Олексій Резніков, Сергій Марченко, Михайло Федоров, Олександр Конотопський, Алекс Ліссітса, Сергій Ніколайчук, Юлія Бадрітдінова, Тарас Чмут та інші.

Коли: 6 жовтня, з 10:00 до 16:00

Ключові факти

  • Адміністрація Джо Байдена на недавніх переговорах з високопосадовцями ЄС наполягала, зокрема, на тому, щоб Європа зробила більше для підтримки України.
  • Тема дискусії між США та ЄС стосувалася створення механізму для підтримання економіки України через входження війни у затяжну фазу. 
  • Як зазначають співрозмовники агентства, американська сторона вказувала, що в Конгресі в подальшому зростатимуть вимоги більш рівномірного розподілу підтримки Києва серед союзників.
  • Лідери ЄС планують обговорити фінансові вимоги України на неформальному саміті в Празі, що відбудеться цього тижня. 
  • За даними дипломатів, які відповідають за підготовку до зустрічі, очікувані обсяги фінансування з боку європейських країн також становитимуть $1,5 млрд щомісяця.

Контекст

За оцінками Мінфіну, для фінансування держбюджету потрібно $5 млрд на місяць.

Якщо прибрати з доходів держбюджету міжнародну допомогу, дефіцит на кінець року може сягнути 25% ВВП, сказав в інтервʼю Forbes голова НБУ Кирило Шевченко. Найпростіше покладатися на емісію, але це найзагрозливіше для країни, вважає він.

Конгрес США вже підтвердив пакет допомоги Україні у звʼязку з агресією Росії на загальну суму близько $40 млрд. Зокрема, законодавці передбачили, що президент США може використовувати для допомоги Україні $11 млрд.

Вашингтон надав Києву економічну допомогу у розмірі $8,5 млрд і запросив у Конгресу ще $4,5 млрд у вигляді грантів.

Тим часом Брюссель виплатив €1 млрд із €9 млрд, обіцяних у травні. Цього місяця він погодився надати ще €5 млрд, але ще не виплатив кошти. Він сподівається виплатити €3 млрд, що залишилися, до кінця року.

Це на додаток до кредиту ЄС у розмірі €1,2 млрд, наданого раніше цього року, що еквівалентно третинам щомісячних потреб уряду України у зовнішньому фінансуванні.

США закликали країни ЄС прискорити та збільшити фінансову підтримку України, оскільки МВФ вивчає нові способи надання грошей Києву, писала раніше Financial Times. Вашингтон часто контактував з Європейською комісією та державами-членами ЄС щодо необхідності «оперативно надати обіцяну економічну допомогу Україні», сказала одна із офіційних осіб США, додавши: «Ми повторюємо наш заклик до всіх партнерів України якнайшвидше надати обіцяну допомогу Україні, збільшити свої зобовʼязання та віддавати перевагу допомоги у вигляді грантів, а не кредитів».

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні