Елтон Джон у прощальному турі Farewell Yellow Brick Road /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Прощальний концертний тур Елтона Джона став найкасовішим у світі

Елтон Джон дав 278 концертів у прощальному турі Farewell Yellow Brick Road Фото Getty Images

Farewell Yellow Brick Road Елтона Джона став найкасовішим концертним туром усіх часів, зібравши $817,9 млн. Ця сума зростатиме, оскільки він ще триває, пише Billboard.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Farewell Yellow Brick Road зібрав $817,9 млн за 278 концертів. Касовий збір концертного туру Джона обійшов попереднього рекордсмена – The Divide Tour Еда Ширана. Той зібрав $776,4 млн. На третьому місці – U2 із The 360 ​​Tour та касою $736,4 млн.
  • Прощальний тур Джона триває – до 8 липня він виступить ще на 51 концерті.
  • Джон провів у турі 2018–2020 роки та перший квартал 2022 року. Він виступав на аренах Північної Америки, Європи, Австралії та Нової Зеландії, згодом перейшов до більших аудиторій на стадіонах.
  • За 116 концертів на аренах Північної Америки глядачі віддали $268,2 млн. Натомість лише 33 концерти на стадіонах принесли $222,1 млн. Дохід від виступів на європейських стадіонах перевищив дохід від арен, попри те, що стадіонних концертів було на 12 менше – $69,2 млн проти $49,9 млн. 
  • Середній дохід з одного шоу на арені в Австралії та Новій Зеландії становив $2,5 млн, на стадіоні – до $5,1 млн. Загалом у цих країнах тур зібрав $40,9 млн за 242 000 квитків. 
  • На Farewell Yellow Brick Road продали 5,3 млн квитків – поки це не рекорд. Першу позицію в рейтингу відвідуваності посідає The Divide Tour Ширана із 8,9 млн квитків.

Контекст

У січні 2018 року Елтон Джон оголосив про завершення гастролей, але лише після всесвітнього багаторічного прощального туру під назвою Farewell Yellow Brick Road. Концерти розпочались у вересні того ж року.

За свою кар’єру Джон заробив $1,86 млрд і продав 19,9 млн квитків на 1573 концерти. Це найвищий прибуток за кар’єру та відвідуваність для сольного артиста.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні