Категорія
Новини
Дата

Зеленський запровадив санкції проти Шуфрича, Бойка, Григоришина та ще 15 осіб

2 хв читання

Президент Володимир Зеленський підписав указ №38/2025, який вводить у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про санкції проти 18 осіб, пов’язаних із Росією. Про це йдеться у відповідному указі опублікованому на сайті президента 19 січня. Санкції стосуються пропагандистів, колаборантів і тих, хто сприяє продовженню війни. Серед них – народні депутати Юрій Бойко та Нестор Шуфрич, бізнесмен Костянтин Григоришин, екснардеп Євгеній Мураєв, актриса Ружена Рубльова та інші.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Деталі 

  • Санкції передбачають позбавлення державних нагород, блокування активів, припинення торгівлі, транзиту ресурсів, польотів і перевезень територією України, а також зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань. Термін дії обмежень – 10 років.
  • Водночас троє осіб отримали лише одну санкцію – позбавлення державних нагород. Це Юрій Бойко, російський диригент Юрій Башмет і ректор Московського державного університету Віктор Садовничий.
  • «Щойно підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції. Блокуємо пропагандистів, які працюють на Росію, осіб, які перейшли на сторону ворога, і тих, хто допомагає Росії продовжувати війну», – зазначив президент.

У списку також:

  • Василь Герелло – російський оперний співак;
  • Ілля Резнік – російський поет;
  • Вадим Писарєв – хореограф;
  • Сергій Карякін – член Ради федерації РФ;
  • Світлана Крюкова – заступниця головного редактора видання «Страна»;
  • Петро Симоненко – екснардеп України;
  • Олег Волошин – екснардеп України;
  • Леонід Литвинов – екснардеп України;
  • Олександр Однораленко – працівник шахти з Макіївки;
  • Леонід Байсаров – екснардеп України;
  • Євген Горохов – ексректор Донбаської академії будівництва та архітектури.

Президент Зеленський зазначив, що вже готуються нові санкційні рішення, які будуть оприлюднені незабаром.

Контекст 

Юрій Бойко, колишній співголова забороненої у 2022 році партії «Опозиційна платформа – за життя». 14 грудня він опублікував у TikTok відео, де заявив про зростання підтримки своєї політсили через «страждання людей від радикалів» і «заборону говорити рідною мовою».

17 грудня Бойко з’явився на допит до СБУ, де вибачився за свої слова, назвав Путіна «воєнним злочинцем» і закликав до єднання країни. 19 грудня Рада з другої спроби виключила його з Комітету з прав людини.

Нардеп Нестор Шуфрич підозрюється у державній зраді. У вересні 2023 року СБУ заявила, що він виконував завдання ексзаступника секретаря РНБО Володимира Сівковича, координатора російської агентури.

Шуфрича звинувачують у підривній діяльності в інформаційній сфері, а також у фінансуванні росгвардії для охорони його нерухомості у Криму. За даними слідства, у 2016 році його компанія переказала окупантам понад півмільйона рублів і регулярно сплачувала податки до бюджету РФ.

Раніше Костянтин Григоришин мав значні активи в Україні. У 2019 році через групу «Енергетичний стандарт» йому належали «Запоріжтрансформатор», «Вінницяобленерго» та міноритарні пакети акцій обленерго в Тернополі, Запоріжжі, Полтаві, Чернігові та Сумах, частина з яких була у партнерстві з Ігорем Коломойським.

У 2022 році держава націоналізувала «Запоріжтрансформатор». На 2024 рік, у Григоришина залишились частки у «Вінницяобленерго», «Чернігівобленерго», «Тернопільобленерго», «Запоріжжяобленерго», «Полтаваобленерго» та «Сумиобленерго».

За оцінкою Forbes Україна у 2021 році, його статки становили $275 млн. Особливу цінність має колекція картин, яка 10 років тому оцінювалася Lloyd’s у $300 млн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні