Рейтинг найбагатших воєнного часу
У «нульових» Григоришин був співвласником 160 компаній, які входили до холдингу «Енергетичний стандарт». Він входив до топліги бізнесу, володіючи річковими портами, феросплавними заводами, промгігантами «Дніпроспецсталь», «Запоріжтрансформатор», НВО ім. Фрунзе, мав контроль над дев’ятьма обленерго, конкурував із братами Суркісами за київське «Динамо».
Лишилося небагато: контроль у чотирьох обленерго (ще в п’яти у нього частки акцій), запорізький кабельний завод і «Турбоатом». Через війну Григоришин втратив контроль над активами на Луганщині. Кабельний завод не працює, а від російських обстрілів постраждав «Турбоатом».
На початку листопада держава націоналізувала «Запоріжтрансформатор». Російський бізнес він втратив ще в кінці 2010‑х, у 2019‑му Мєщанський суд Москви заочно засудив його до чотирьох років ув’язнення.
Схоже, що найціннішим активом є колекція картин, яка 10 років тому оцінювалась Lloyd’s у $300 млн. Питання, що в нього залишилося з колекції й, найважливіше, яку її частку він зміг вивезти з Росії.
100 найбагатших українців 2021
Подія року: Міщанський райсуд Москви заочно засудив Григоришина до чотирьох років колонії, повідомив у листопаді 2020‑го «Коммерсантъ». За версією російських силовиків, у 2008– 2010 роках григоришинська компанія ПІК «Создание», що займалася постачанням трансформаторів, недоплатила до скарбниці майже 1,4 млрд руб. (на той час – приблизно $50 млн. – Forbes).
100 найбагатших українців 2020
Група «Енергетичний стандарт» втратила контроль над двома важливими активами – Сумським НВО ім. Фрунзе і «Харківобленерго». Під загрозою – «Вінницяобленерго». У процесі банкрутства перебуває «Запоріжтрансформатор»: отримані 2019 року 408,5 млн грн чистого прибутку не покривають і двадцятої частки боргів підприємства. Здається, що Григоришина індустріальні активи цікавлять уже не так сильно, як колись. Нині він захоплений спортом. Розвиває приватний плавальний клуб Energy Standard і створив свою Міжнародну лігу плавання, куди минулого року інвестував $25 млн. Григоришин має намір конкурувати з Міжнародною федерацією плавання і вважає, що правила, за якими ведеться міжнародний спортивний бізнес, час переглянути.