Світові ціни на пшеницю зросли на 9% після погроз РФ суднам, які прямуватимуть в українські порти
Категорія
Новини
Дата

Світові ціни на пшеницю зросли на 9% після погроз РФ суднам, які прямуватимуть в українські порти

Ф'ючерси на пшеницю зросли на 9%, що стало найбільшим стрибком з 2012 року, оскільки Росія погрожувала суднам, які прямують до українських портів, пише Bloomberg. Міноборони РФ заявило, що вважатиме кораблі потенційними перевізниками вантажів військового призначення.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Ціни на пшеницю в Чикаго, глобальний стандарт, швидко злетіли вгору, після погроз РФ. У Парижі пшениця подорожчала на 8,2%, що стало найбільшим приростом із лютого 2022 року.
Світові ціни на пшеницю зросли на 9% після погроз РФ суднам, які прямуватимуть в українські порти /Фото 1

Інфографіка: Bloomberg

  • «Ми вважали малоймовірним, що угоду щодо зерна буде продовжено, але це ескалація – після низки ескалацій, які ми вже бачили», – сказав Майкл Магдовіц, старший аналітик Rabobank у Лондоні. 
  • За його словами, урожай українських аграріїв «приходить якраз у той час, коли їхні експортні можливості перекриваються».
  • Чорноморські порти України є життєво важливими артеріями для продажу зерна за кордон, на які історично припадає основна частина відвантажень, і зараз триває сезон збирання врожаю.

Контекст

17 липня Росія направила Туреччині, Україні та ООН свої заперечення щодо продовження угоди. У Кремлі заявили, що повернуться до неї після виконання умов РФ. Пізніше російське МЗС опублікувало заяву, в якій йдеться про відкликання гарантій безпеки судноплавства в межах Чорноморської зернової ініціативи.

Того ж дня президент Володимир Зеленський запропонував продовжити роботу «зернового коридору» після того, як Росія вирішила вийти з угоди. «Навіть без РФ треба робити все, щоб ми могли використовувати цей чорноморський коридор. Ми не боїмося. До нас звернулися компанії, які є власниками кораблів. Вони сказали, що готові, якщо Україна відпустить, а Туреччина пропускатиме, то всі готові продовжувати постачання зерна», – сказав він.

19 липня Зеленський повідомив, що Ураїна вивчає можливість безпечного функціонування «зернового коридору», включно з можливим супроводом конвоями. За його словами, деякі компанії-орендатори кораблів або агротрейдери заявляють про готовність йти цим коридором.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні