Категорія
Новини
Дата

Рада ЄС затвердила черговий пакет військової допомоги Україні на €500 млн

Рада ЄС затвердила сьомий пакет військової допомоги Україні на €500 млн та виділення €45 млн на навчання українських військовослужбовців , пише «Інтерфакс Україна».

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Сьомий пакет доводить спільну військову допомогу ЄС Україні за рахунок Європейського фонду миру до €3,6 млрд.
  • «Сьогоднішні заходи посилають чіткий сигнал у критичний момент: ми продовжуватимемо підтримувати Україну доти, доки це буде потрібно», – заявив високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.
  • У четвер Європейський парламент на пленарній сесії в Брюсселі ухвалив резолюцію, що закликала держави-члени ЄС «збільшити та прискорити військову допомогу Києву, зокрема надання зброї».

Контекст

Європейський фонд миру був створений у березні 2021 року для фінансування всіх дій спільної зовнішньої та безпекової політики, що стосуються військових та оборонних питань, з метою запобігання конфліктам, збереження миру та зміцнення міжнародної безпеки та стабільності. 

Зокрема, завдяки Європейському фонду миру ЄС може фінансувати дії, спрямовані на зміцнення потенціалу країн, що не входять до ЄС, а також регіональних і міжнародних організацій щодо військових та оборонних питань. Завдяки фонду ЄС підтримує Збройні сили України через шість послідовних пакетів підтримки, а також багато інших країн.

8 грудня стало відомо, що держави – члени Європейського Союзу мають намір збільшити розмір свого фонду для фінансування постачання зброї Україні щонайменше на €2 млрд.

Згодом Європейська рада досягла політичної угоди щодо фінансової стійкості Європейського фонду миру, збільшивши його на €2 млрд у 2023 році. До 2027 року зростання становитиме до €5,5 млрд. Угоду планували офіційно оформити на початку 2023 року.

3 лютого у Києві відбудеться саміт ЄС – Україна. Його порядок денний передбачає, поряд з іншим, обговорення військової допомоги Україні.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні