Категорія
Новини
Дата

Рада ЄС затвердила черговий пакет військової допомоги Україні на €500 млн

Рада ЄС затвердила сьомий пакет військової допомоги Україні на €500 млн та виділення €45 млн на навчання українських військовослужбовців , пише «Інтерфакс Україна».

Ключові факти

  • Сьомий пакет доводить спільну військову допомогу ЄС Україні за рахунок Європейського фонду миру до €3,6 млрд.
  • «Сьогоднішні заходи посилають чіткий сигнал у критичний момент: ми продовжуватимемо підтримувати Україну доти, доки це буде потрібно», – заявив високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.
  • У четвер Європейський парламент на пленарній сесії в Брюсселі ухвалив резолюцію, що закликала держави-члени ЄС «збільшити та прискорити військову допомогу Києву, зокрема надання зброї».

Контекст

Європейський фонд миру був створений у березні 2021 року для фінансування всіх дій спільної зовнішньої та безпекової політики, що стосуються військових та оборонних питань, з метою запобігання конфліктам, збереження миру та зміцнення міжнародної безпеки та стабільності. 

Зокрема, завдяки Європейському фонду миру ЄС може фінансувати дії, спрямовані на зміцнення потенціалу країн, що не входять до ЄС, а також регіональних і міжнародних організацій щодо військових та оборонних питань. Завдяки фонду ЄС підтримує Збройні сили України через шість послідовних пакетів підтримки, а також багато інших країн.

8 грудня стало відомо, що держави – члени Європейського Союзу мають намір збільшити розмір свого фонду для фінансування постачання зброї Україні щонайменше на €2 млрд.

Згодом Європейська рада досягла політичної угоди щодо фінансової стійкості Європейського фонду миру, збільшивши його на €2 млрд у 2023 році. До 2027 року зростання становитиме до €5,5 млрд. Угоду планували офіційно оформити на початку 2023 року.

3 лютого у Києві відбудеться саміт ЄС – Україна. Його порядок денний передбачає, поряд з іншим, обговорення військової допомоги Україні.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні