У межах проєкту «Армія дронів» в Україні почали формувати ударні роти безпілотників, повідомляє Міноборони. Створення ударних рот схвалив на засіданні ставки головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Згідно з повідомленням, вже відібрано найпрофесійніших військовослужбовців, які очолять ударні роти.
- Кожна рота отримає дрони та боєприпаси, Starlink й інше необхідне обладнання, щоб долати ворога у гарячих точках.
- Спільно з Міністерством оборони, Генеральним штабом ЗСУ та Держспецзвʼязку в межах проєкту «Армія дронів» створено координаційний штаб для повноцінної реалізації проєкту. «Це необхідно, аби втілити низку ключових реформ і масштабувати виробництво БпЛА, щоб забезпечити ними Сили оборони України», – зазначили у відомстві.
Контекст
Після початку війни в Україні більшість армій почали переглядати принципи тактичної розвідки за допомогою БпЛА. Досвід показав, що немає сенсу інвестувати мільйони доларів у дорогі та лімітовані безпілотники. Хоча саме так робили армії НАТО. Для війни треба багато дешевих дронів, що виготовлятимуться серійно й швидко.
В Україні роль дешевих простих дронів виконують комерційні коптери, що мають якісну камеру та управління. Зараз ЗСУ використовують потужні дрони українського виробництва з двома барабанами й дрони, здатні скидати важкі міни та вибухові засоби. Вартість таких систем може наближатися до вартості традиційного міномета – $20 000–50 000. Але вони мають значно кращі характеристики. Єдиний недолік – вразливість до засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). Нещодавно «Укроборонпром» лише анонсував завершення розробки вітчизняного дрона дальністю 1000 км і вагою заряду до 75 кг. Про масштабне серійне виробництво поки що не йдеться.
З серпня Росія почала активно використовувати іранські дрони Shahed-136, які самі росіяни називають «Герань-2».
На відміну від українських атак, коли використовувалося в межах 10 дронів, росіяни почали здійснювати масовані обстріли Shahed-136. Імовірно, Росія замовила в Ірану близько 2500 таких дронів.
Україна закупила близько 1400 безпілотників, переважно для розвідки, і планує розробити бойові моделі, що можуть атакувати дрони, які Росія використала під час вторгнення в країну, повідомив у грудні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.