У межах проєкту «Армія дронів» в Україні почали формувати ударні роти безпілотників, повідомляє Міноборони. Створення ударних рот схвалив на засіданні ставки головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Згідно з повідомленням, вже відібрано найпрофесійніших військовослужбовців, які очолять ударні роти.
- Кожна рота отримає дрони та боєприпаси, Starlink й інше необхідне обладнання, щоб долати ворога у гарячих точках.
- Спільно з Міністерством оборони, Генеральним штабом ЗСУ та Держспецзвʼязку в межах проєкту «Армія дронів» створено координаційний штаб для повноцінної реалізації проєкту. «Це необхідно, аби втілити низку ключових реформ і масштабувати виробництво БпЛА, щоб забезпечити ними Сили оборони України», – зазначили у відомстві.
Контекст
Після початку війни в Україні більшість армій почали переглядати принципи тактичної розвідки за допомогою БпЛА. Досвід показав, що немає сенсу інвестувати мільйони доларів у дорогі та лімітовані безпілотники. Хоча саме так робили армії НАТО. Для війни треба багато дешевих дронів, що виготовлятимуться серійно й швидко.
В Україні роль дешевих простих дронів виконують комерційні коптери, що мають якісну камеру та управління. Зараз ЗСУ використовують потужні дрони українського виробництва з двома барабанами й дрони, здатні скидати важкі міни та вибухові засоби. Вартість таких систем може наближатися до вартості традиційного міномета – $20 000–50 000. Але вони мають значно кращі характеристики. Єдиний недолік – вразливість до засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). Нещодавно «Укроборонпром» лише анонсував завершення розробки вітчизняного дрона дальністю 1000 км і вагою заряду до 75 кг. Про масштабне серійне виробництво поки що не йдеться.
З серпня Росія почала активно використовувати іранські дрони Shahed-136, які самі росіяни називають «Герань-2».
На відміну від українських атак, коли використовувалося в межах 10 дронів, росіяни почали здійснювати масовані обстріли Shahed-136. Імовірно, Росія замовила в Ірану близько 2500 таких дронів.
Україна закупила близько 1400 безпілотників, переважно для розвідки, і планує розробити бойові моделі, що можуть атакувати дрони, які Росія використала під час вторгнення в країну, повідомив у грудні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.