Категорія
Новини
Дата

Raiffeisen через тиск США відмовився від угоди, повʼязаної із Дерипаскою

Австрійський Raiffeisen Bank International (RBI) відмовилася від заявки на покупку частки в будівельній фірмі Strabag у розмірі €1,5 млрд, повʼязаної з російським бізнесменом Олегом Дерипаскою, після тиску з боку Вашингтона з вимогою відмовитися від угоди, пише Reuters.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Провал угоди свідчить про нову невдачу для найбільшого західного банку Росії, який вже критикується за свої звʼязки з Москвою.
  • Ця заява слідувала за тижнями тиску на банк у звʼязку з його планом купити частку в будівельній групі Strabag, повʼязаній з Олегом Дерипаскою, з метою розблокувати банківські кошти, які зараз заморожені в Росії.
  • «Під час недавніх переговорів з відповідними органами RBI не зміг отримати необхідні умови для продовження запропонованої угоди», — заявив банк.

Контекст

Австрійська Strabag, одна з найбільших будівельних компаній Європи, не може позбутися звʼязків з цією країною через Дерипаску, якому належить 27,8% акцій компанії. Викупити частку Дерипаски не дозволяють європейські санкції – його пакет було заморожено ще 2022 року.

У грудні 2023 року RBI повідомила, що через свою російську «дочку» планує викупити за €1,5 млрд заморожені акції Дерипаски в Strabag. Очікувалось, що RBI викупить пакет акцій Strabag у російської компанії Дерипаски Rasperia Trading Limited за €1,5 млрд.

Райффайзен Банк хотів передати материнському RBI отримані акції у вигляді дивідендів в натурально-речовій формі, а австрійський банк зберіг би їх як довгострокову інвестицію. 

Ситуація виглядала так, що сторони знайшли спосіб провести угоду в обхід санкцій. Угода могла бути вигідною, зважаючи на те, з чим доводиться стикатися західним компаніям у процесі виходу з РФ. Щоб вивести €1,5 млрд за новим російським законодавством, необхідно зробити 50% знижку і заплатити 10% так званого добровільного внеску до бюджету РФ.

Угода піддалася критиці з боку Міністерства фінансів США, оскільки Дерипаска перебуває під санкціями, що загострює напруженість у відносинах між Вашингтоном та RBI, який вже перебуває під пильною увагою американського агентства щодо забезпечення дотримання санкцій OFAC.

Австрійська влада закликала RBI відмовитися від угоди, побоюючись негативної реакції з боку США, повідомили Reuters джерела.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні