Категорія
Новини
Дата

Резиденти «Дія.City» сплатити понад 4 млрд грн податків у 2022 році

За перший рік до «Дія.City» приєдналось понад 430 резидентів, у 2022 році ними сплачено понад 4 млрд грн податків, повідомляє Міністерство цифрової трансформації України

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «У 2022 році резиденти сплатили до держбюджету понад 4 млрд грн. Це 6% від усіх податків, сплачених індустрією», – зазначив очільник Мінцифри Михайло Федоров.
  • У компаніях-резидентах «Дія.City» працює понад 35 000 спеціалістів.
  • «За рік цілі та задачі «Дія.City» трансформувалися. Зараз наш основний фокус – долучення та підтримка military-tech компаній. Тих, які створюють дрони, системи безпеки, тепловізори, оптичні прилади», – додав Федоров.
  • Міністр зазначив, що «Дія.City» стане однією з вагомих складових післявоєнного відновлення України».

Контекст

Через війну Мінцифри спростило критерії резидентства. Зокрема, резидентам «Дія.City» не потрібно подавати звіт про відповідність і незалежний аудиторський висновок до 1 січня року, наступного за мирним роком.

На час воєнного стану компанії не позбавлятимуть статусу резидентів «Дія.City», навіть якщо вони не відповідатимуть критеріям: кількість співробітників, середня зарплата тощо. Це стосується як чинних резидентів, так і компаній, що прагнуть долучитися до спецрежиму. Водночас податкові умови «Дія.City» залишаються незмінними.

На кінець червня 2022 року до «Дія.City» вже приєдналися 262 компанії-резиденти. У лютому – квітні надходження в держбюджет від резидентів «Дія.City» становили 1,3 млрд грн, із них понад 57 млн грн військового збору.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні