Категорія
Новини
Дата

Ринок акцій Туреччини став лідером зростання у 2022 році. Інвестори рятуються від рекордної інфляції

Фондовий ринок Туреччини став світовим лідером зростання цього року, пише Bloomberg. Базовий індекс Borsa Istanbul 100 (BIST 100) з початку року зріс на 78% у доларовому вираженні.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • У лірах індекс BIST 100 зріс із початку року більш ніж на 150%. Це – найкращий результат із 1999 року. 
  • Фондовий ринок Туреччини досяг історичного максимуму у листопаді 2022 року, оскільки приватні інвестори вкладаються у турецькі активи щоб захиститися від високої інфляції. 
  • На торгах 16 листопада індекс Borsa Istanbul 100 зріс до нового рекорду – позначки 4784 пункти. На торгах 22 листопада індекс BIST 100 торгувався на рівні 4734 пункта.
  • Внутрішні інвестори вкладають кошти в акції, оскільки центральний банк Туреччини здійснює політику зниження відсоткових ставок для прискорення зростання економіки, навіть незважаючи на те, що рівень інфляції в країні перевищив 80%, зазначає агентство. 
  • Турецькі акції, швидше за все, залишатимуться привабливими для інвесторів принаймні в першій половині наступного року, навіть коли інфляція в країні почне знижуватися, вважає засновник стамбульської компанії Sardis Research Consultancy Еврен Кірікоглу.

Контекст

Інфляція у Туреччині почала прискорюватися восени 2021 року, коли курс ліри різко впав після зниження центробанком країни ставки до 14%.

У 2022 році зростання цін ще більше підштовхнули економічні наслідки російського вторгнення в Україну і падіння ліри, що продовжується. Валюта ослабла на 44% до долара в 2021 році і впала ще на майже 30% у нинішньому.

У жовтні інфляція в Туреччині вперше за 25 років перевищила 85%, і хоча центральний банк країни прогнозує, що до кінця року вона може впасти до 65,2%, зростання цін, як і раніше, залишається одним із найвищих у світі.

Саме тому акції стали лідерами турецьких інвесторів. За даними Центрального депозитарію цінних паперів Туреччини, кількість рахунків для торгівлі акціями, відкритими приватними інвесторами, зросла цього року на 32% до 3,1 млн. станом на 18 листопада.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні