Житлова нерухомість Cloud Atlas, розроблена Shimao Group Holdings Ltd. у Шанхаї, Китай. /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Ринок нерухомості Китаю знову штормить. Забудовник Shimao Group продає всі свої проєкти через фінансові проблеми

2 хв читання

Житлова нерухомість Cloud Atlas, розроблена Shimao Group Holdings Ltd. у Шанхаї, Китай. Фото Getty Images

Китайський гігант нерухомості Shimao Group зіткнувся з фінансовими проблемами. У п'ятницю його акції обвалилися на 17% після того, як Reuters повідомило, що компанії не вдалося повністю погасити кредит. У понеділок акції Shimao зросли майже на 7% на новині про те, що забудовник продає всі свої проєкти нерухомості.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Shimao не сплатив 645 млн юанів ($101 млн) із загальної суми кредиту в 792 млн юанів, які повинен був погасити до 25 грудня, повідомив інвестор China Credit Trust Co.
  • 7 січня акції Shimao Group Holdings впали більш ніж на 17%. Також на 25% обвалилася ціна облігацій, випущених її підрозділом Shanghai Shimao Co у липні 2022 року, повідомив Reuters. Шанхайська фондова біржа назвала це «аномальними коливаннями» і була змушена призупинити торги паперами. Підрозділ Shimao Group заявив, що не зазнав дефолту, а прострочений платіж за кредитом не передбачає вимоги кредиторів про дострокове погашення.
  • Наразі Shimao Group домагається продовження терміну погашення трьох цінних паперів, забезпечених активами, на загальну суму 1,4 млрд юанів ($220 млн) з погашенням в цьому місяці, пише Bloomberg. Забудовник пропонує погасити 10% основної суми в перший місяць, 5% основної суми щомісяця з лютого по листопад і решту 40% основної суми в грудні 2022 року.
  • Shimao Group Holdings виставила на продаж усі свої проєкти нерухомості, включно як із житловою, так і комерційною нерухомістю, повідомило на вихідних китайське бізнес-видання Caixin. Компанія звернулася до агентів із проханням допомогти шукати покупців. Після цього акції забудовника підскочили на 7%, пише CNBC
  • S&P Global повідомив у понеділок, що ризики дефолту в секторі нерухомості Китаю, ймовірно, загостряться в першому кварталі цього року.

Контекст

Величезна індустрія нерухомості Китаю зіткнулася з проблемами. Офіційний Пекін останнього року прагнув запобігти ризику появи бульбашок. Для цього було вжито заходів проти зростання позик у забудовників (політика «трьох червоних ліній»), а також додано лімітів на іпотечне кредитування й максимальну орендну плату у великих містах. Обмеження кредитування призвело до істотного падіння кількості угод на ринку нерухомості. Зокрема, це спровокувало дефолт найбільшого китайського забудовника Evergrande. Також проблеми поширилися і на інших забудовників, які дедалі частіше стикаються з проблемами грошових потоків і невиплатою боргів. Рейтингове агентство S&P заявляє, що тільки в першій половині 2022 року галузь має виплатити за облігаціями $40 млрд.

У середні грудня 2021 року акції Shimao Group впали за тиждень більш ніж на 33%. Причиною для занепокоєння інвесторів стала угода Shimao Group: компанія продала свій бізнес з управління нерухомістю дочірній Shimao Services за $1,7 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні