Категорія
Новини
Дата

Китай повертає Росії близько 80% платежів у юанях – росЗМІ

2 хв читання

Китайські банки повертають до Росії приблизно 80% переказів у юанях, пише російський «Комерсант» з посиланням на обізнані джерела. Китайська сторона посилює вимоги «по наростаючій» із грудня 2023 року.

Після повномасштабного вторгнення Китай став основним торговим партнером Росії. Останнім часом на юань припадало близько 40% експортних та імпортних платежів РФ та більше половини вартості на російському валютному ринку.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Деталі

  • У червні на китайському боці перекази почали зависати до кількох тижнів, після чого їх нерідко скасовують без пояснення причини, говорить один зі співрозмовників видання.
  • У підсумку, за його словами, клієнт зазнає втрат на курсі та конвертації. «Комісію всі візьмуть, а платіж виконано не буде», – зазначив співрозмовник.
  • «Гроші просто зависають на кореспондентських рахунках на 30-40 днів і повертаються назад», – розповів керуючий партнер консалтингової компанії «Сапожніков і партнери» Олексій Сапожніков. За його словами, іноді товар прибуває в РФ і китайський постачальник не може отримати свої гроші протягом пʼяти-шести місяців. Однак нерідко поставки тривають на умовах постоплати, додав Сапожніков.
  • Російським компаніям дедалі більше доводиться вдаватися до послуг посередників – платіжних агентів або «торгових домів», каже засновник Sagrada Legal Олег Ушаков. Наразі на платіжних агентів припадає близько 30% платежів, зазначає джерело видання на ринку.
  • Використання посередника тягне за собою подорожчання угоди, оскільки клієнтам потрібно закладати додаткову комісію. У середньому вона може доходити до 8-10% залежно від складності логістичного ланцюжка і суми угоди, уточнює Ушаков.

Контекст

Хоча Китай не приєднався до Заходу у введенні санкцій проти Росії, платежі між двома країнами стикаються з перешкодами з грудня, коли США пригрозили запровадити вторинні санкції щодо банків, які сприяють торгівлі з російським ВПК. Російські компанії повідомили місцевим ЗМІ у червні, що проблему було вирішено за допомогою невеликих регіональних банків після зустрічі президента Володимира Путіна з головою КНР Сі Цзіньпіном у травні. Але проблеми повернулися у червні, коли президент США Джо Байден підписав указ, що дає змогу американському Мінфіну вводити вторинні санкції проти кредитних організацій третіх країн за співпрацю з російськими підсанкційними компаніями та допомогу військово-промисловому комплексу.

З кінця минулого року Росія також зіткнулася з труднощами в операціях з іншими великими торговими партнерами, включаючи Обʼєднані Арабські Емірати та Туреччину, оскільки тиск США на кредиторів уповільнює транзакції. Торгівля з Індією також зіткнулася з труднощами, оскільки рупія не повністю конвертується.

Із лютого 2022 року товарообіг між РФ та Китаєм зріс більш ніж на 60% до $240 млрд у 2023 році, причому Росія випередила Німеччину, Австралію та Вʼєтнам у списку головних торгових партнерів Пекіна, показують дані китайської митниці. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні