Росія знищила 280 000 т зерна внаслідок атак на дунайські порти з липня – Financial Times /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Росія знищила 280 000 т зерна внаслідок атак на дунайські порти з липня – Financial Times

1 хв читання

Getty Images

Удари російських дронів і ракет по Україні з липня знищили 280 000 т зерна, що зберігалося, пише Financial Times із посиланням на дані уряду Великої Британії. Протягом останніх двох місяців Росія здійснила хвилю атак на дунайські порти України з метою завдати шкоди економічній інфраструктурі та експортним маршрутам.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Україна, яка виробляє половину світового експорту олії та 10% пшениці, експортувала близько 35 млн т зерна через Дунай за останні 12 місяців. 
  • Разом із залізничними перевезеннями через Європу це забезпечило життєво важливу економічну підтримку країни.
  • За даними видання, водночас те, як швидко українські компанії зможуть покрити додаткові витрати на ці альтернативні маршрути, стало нагальним питанням.
  • «Українським фермерам стає безглуздо садити врожай, оскільки вони просто втрачають гроші», – сказав Євген Осипов, генеральний директор компанії «Кернел». За його прогнозами, високі витрати підірвуть виробництво зерна в Україні та призведуть до скорочення експорту вдвічі у 2024 році порівняно з торішнім рівнем.
  • Президент Асоціації міжнародних експедиторів Віктор Берестенко вважає, що експорт тонни зерна до Єгипту через Дунай коштує приблизно $116/т порівняно з приблизно $69 до вторгнення Росії минулого року.
  • Українські фермери та відправники вантажу кажуть, що потужності Дунаю можуть розширюватися й далі.
  • «Перевага Дунаю в тому, що тут є безліч місць для навантаження, а інфраструктура розподілена, – сказав генеральний директор «Нібулона» Андрій Вадатурський. – Це також означає, що Україна не танцює під дудку Росії».

Контекст

17 липня РФ направила Туреччині, Україні й ООН свої заперечення щодо продовження «зернової угоди» та відмовилася її продовжувати. Міноборони країни-агресора заявило, що через вихід Росії з «зернової угоди» з 20 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення.

Після виходу з угоди Росія неодноразово бомбила українські порти та зернові склади. За даними віцепремʼєр-міністра з відновлення Олександра Кубракова, лише за дев’ять днів унаслідок атак РФ пошкоджено та частково знищено 26 об’єктів портової інфраструктури та пʼять цивільних суден.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд