Категорія
Новини
Дата

США заблокували активи найбільшої російської алмазовидобувної компанії та суднобудівних підприємств

США запровадили нові санкції проти найбільшої російської алмазовидобувної компанії «Алроса» та Обʼєднаної суднобудівної компанії, йдеться у повідомленні американського Мінфіну. Обмеження передбачають блокування активів, пише The Bell.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Контекст

  • «Алроса» потрапила під дію указу (14024), який передбачає блокування активів.
  • Алмази входять топ-10 російського неенергетичного експорту ($4,5 млрд минулого року), а на «Алроса» припадає 90% потужностей з видобутку алмазів у РФ.
  • Аналогічні санкції запроваджено проти Обʼєднаної суднобудівної компанії (ОСК), її керівництва (восьми фізосіб) та 28 дочірніх підприємств. Серед фізосіб, що потрапили під санкції, – голова ради директорів ОСК Георгій Полтавченко та гендиректор ОСК Олексій Рахманов.
  • ОСК розробляє та будує більшість російських кораблів, багато з яких, ймовірно, беруть участь у війні проти України, йдеться у повідомленні.
  • «Ці санкції продовжуватимуть чинити тиск на ключові структури, які дозволяють та фінансують неспровоковану війну Росії проти України», – сказав Браян Нельсон, заступник міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки.

Контекст

«Алроса» вже потрапила під санкції США у лютому, одразу після початку війни РФ проти України. Компанії заборонили залучати капітал через випуск акцій та облігацій у США. Під санкції потрапив гендиректор компанії Сергій Іванов, син колишнього глави адміністрації президента Сергій Іванова.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні