Категорія
Новини
Дата

Росія та Білорусь розпочали спільні військові навчання на тлі побоювань про можливе вторгнення РФ в Україну

На тлі побоювань Заходу про можливе вторгнення Росії в Україну з 10 по 20 лютого в Білорусі відбудуться російсько-білоруські навчання «Союзна рішучість-2022». Маневри проводяться «в рамках перевірки сил реагування союзної держави», повідомило Міноборони РФ.

Ключові факти

  • Військові РФ та Білорусі планують відпрацювати завдання щодо припинення та відсічі зовнішньої агресії в ході ведення оборонної операції, протидії тероризму та «захисту інтересів союзної держави».
  • У ході навчання виконуються заходи, зокрема, щодо посилення охорони держкордону Білорусі. Практичні дії військ відбуваються на полігонах Доманівський, Гозький, Обуз-Ліснивський, Брестський, Осиповичський та окремих ділянках території Білорусі. Також задіяні аеродроми Барановичі, Лунинець, Ліда та Мачулищі.
  • Міноборони РФ повідомило про перекидання для навчань до Білорусі частин із Сибіру та Далекого Сходу. Зокрема, називалися винищувачі Су-35, штурмовики Су-25СМ, ЗРК С-400 та «Панцир-С».
  • Про точну кількість військових, які візьмуть участь у навчаннях, даних немає. Генсек НАТО Єнс Столтенберг оцінив їхню кількість у 30 000.

Контекст

Білоруський напрямок західні ЗМІ та іноземні розвідки називали одним із варіантів можливого вторгнення Росії в Україну. Москва та Мінськ такі плани відкидають. Білоруський Генштаб заявив, що після навчань російські військові залишать республіку.

Президенти РФ і Франції на зустрічі в Москві 8 лютого домовилися, що РФ не робитиме нових «військових ініціатив», повідомила FT із посиланням на французьких офіційних осіб. Путін нібито погодився вивести з Білорусі російських військових після завершення спільних навчань.

Уздовж кордонів України зараз перебувають 119 000 російських солдатів, а разом із повітряними та морськими силами – 140 000, заявляли в Міноборони України. Це 72 батальйонно-тактичні групи, 11 з яких нині перебувають у Білорусі. Можливість значної ескалації з боку Росії продовжує оцінюватись як низька, заявив міністр оборони Олексій Резніков.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні