Категорія
Новини
Дата

Новинський втратив на окупованій території п’ять торговельних центрів

Після 24 лютого «Смарт-Холдинг» Вадима Новинського втратив на окупованій території п’ять торговельних центрів. Загальний об’єм площ для оренди скоротився більше ніж удвічі. Про це в інтерв’ю Forbes розповіла СЕО «Смарт-Холдинг» Юлія Кірʼянова.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Після окупації частини Донбасу в 2014 році на непідконтрольній Україні території залишилося 11 торговельних центрів. Їхню подальшу долю в «Смарт-Холдинг» не знають. На контрольованій – 15. Із 2014 року в процесі діяльності чотири ТЦ було продано партнерам.
  • Після 24 лютого зруйновано два ТЦ у Маріуполі, один у Сєвєродонецьку. Бердянський і Мелітопольський в окупації – їх «націоналізували». Краматорський «Смарт-Холдинг» зупинено після наближення лінії бойових дій. Зараз працюють ТЦ тільки в Запоріжжі.
  • 27 червня російська ракета зруйнувала один із найбільших ТЦ у Кременчуці – підтверджено загибель 21 людини. Наразі триває розслідування трагедії.
  • Загальний обʼєм площ для оренди до повномасштабної агресії в лютому був приблизно 132 000 кв. м, зараз – 62 000 кв. м.

Контекст

«Смарт-Холдинг» – одна з найбільших інвестиційних груп України. Підприємства групи інвестують в активи гірничо-металургійного та нафтогазового комплексів, сільського господарства, суднобудування, нерухомості та енергетики.

Smart Holding (Cyprus) LTD – топхолдингова компанія групи, яка створена та діє за законодавством Кіпру. Її бенефіціаром є Вадим Новинський.

До кінця 2022 року «Смарт-Холдинг» прогнозує скорочення виручки приблизно на 20%. EBITDA приблизно складе 3 млрд грн по групі.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні