Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що після 9 квітня він має намір винести на розгляд законопроєкт про допомогу Україні, пише The Hill. Він додав, що документ містиме деякі «важливі нововведення».
Ключові факти
- Джонсон заявив, що він розраховує винести на розгляд пакет, що включає допомогу Україні, коли Палата представників повернеться з великодніх канікул, і очікує, що пакет включатиме «деякі важливі нововведення».
- Він сказав, що протягом цього час він працював над розробкою пакету заходів і планує внести його, коли Палата представників поновить засідання.
- Джонсон навів приклад можливості надання кредиту Україні. «Навіть президент Трамп говорив про концепцію кредиту, за якою… ми не просто надаємо іноземну допомогу. Ми налагоджуємо стосунки, за яких вони зможуть повернути їх нам, коли настане час», – заявив спікер Палати представників США.
- Джонсон також згадав закон, який дозволить президенту США конфіскувати російські суверенні активи, заморожені в країні, та передати їх Україні для використання проти Росії.
- Інтервʼю відбулося в той момент, коли Джонсон дав зрозуміти, що має намір винести закон, який забезпечить фінансування України, але ще не пояснив, як саме він виглядатиме.
- Голова комітету Палати представників із розвідки Майк Тернер заявив в неділю, що він упевнений, що допомога Україні матиме «переважну підтримку», коли Конгрес повернеться до роботи, наголосивши на обіцянці Джонсона зробити фінансування України пріоритетом. «Я вірю, що це отримає переважну підтримку в Конгресі, і ми покладемо законопроект на стіл президента», – заявив Тернер.
Контекст
Вже протягом кількох місяців республіканці та демократи в Конгресі обговорюють запит президента Джо Байдена про виділення мільярдів доларів допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню. Республіканці наполягають на нових політичних рішеннях для мексиканського кордону, ставлячи під сумнів подальшу підтримку України.
4 лютого 2024 року сенатори США оприлюднили двопартійний законопроєкт на $118 млрд, який передбачає фінансування охорони кордонів США, військову допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. Однак 7 лютого Сенат не підтримав двопартійну угоду.
13 лютого Сенат США у фінальному голосуванні підтримав законопроєкт про виділення $95 млрд допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню без міграційної реформи. Голосування завершило майже тиждень дебатів у Сенаті та чотири місяці суперечок із приводу прохання Байдена про фінансування України.
Документ направили до Палати представників. Обидві палати Конгресу повинні схвалити документ, перш ніж Байден зможе його підписати. Проте спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що наразі не планує ставити документ на голосування, Байден заявив, що це «на руку Путіну».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.