Справа на 519 млн грн. ДБР повідомило нову підозру Костянтину Жеваго /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Справа на 519 млн грн. ДБР повідомило нову підозру Костянтину Жеваго

2 хв читання

Getty Images

Державне бюро розслідування (ДБР) повідомило нову підозру бізнесмену Констянтину Жеваго у справі про виведення 519 млн грн з банку «Фінанси та Кредит». Про це йдеться у повідомленні ДБР.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • ДБР повідомило підозру колишньому акціонеру банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» Костянтину Жеваго, колишнім голові правління банку та його двом заступникам.
  • За версією слідства, у травні 2007 року – жовтні 2010 року Жеваго сформував «злочинну організацію», до складу якої увійшли голова, члени правління АТ «Банк «Фінанси та Кредит» та інші наближені до нього особи.
  • Підконтрольна Жеваго українська компанія отримала кредит у банку «Фінанси та Кредит». Слідство заявляє, що це було зроблено з порушенням правил кредитування. Ці гроші надалі були виведені на інші офшорні компанії Жеваго, йдеться у повідомленні.
  • Щоб приховати незаконне походження грошей, учасники схеми у 2010-2015 роках уклали кредитний договір та понад 100 додаткових угод до нього між підконтрольною компанією та банком. За версією слідства, додаткові угоди систематично та безпідставно дозволяли збільшувати кредитний ліміт, що видавався банком на підконтрольну Жеваго компанію без будь-якої застави.
  • Таким чином учасники групи вивели з банку 519 млн грн, які надалі були легалізовані учасниками схеми, заявило слідство.
  • За розрахунками ДБР, загальні збитки банку «Фінанси та Кредит» внаслідок кредитування компанії Жеваго склали 1,4 млрд грн.
  • Жеваго підозрюють у створенні та керівництві злочинною організацією, привласненні та розтраті майна, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом в особливо великому розмірі у складі злочинної організації.
  • Ексголова правління банку та його два заступники підозрюються в участі у злочинні організації, привласненні та розтраті майна в особливо великому розмірі у складі злочинної організації.

Контекст

У 2019-му Генпрокуратура оголосила Жеваго в міжнародний розшук у справі про розтрату і легалізацію 2,5 млрд грн через банк «Фінанси та Кредит». У липні 2021 року за запитом ДБР фігуранта справи було оголошено в розшук за лінією Інтерполу.

Наприкінці грудня 2022-го французькі правоохоронці затримали Жеваго в одному з готелів Куршевеля. 28 грудня минулого року суд французького міста Шамбері обрав бізнесмену запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, а 5 січня погодився випустити Жеваго під заставу в розмірі €1 млн за умови, що він здасть паспорти й реєструватиметься в поліції тричі на тиждень.

7 березня 2023 року Господарський суд Києва за заявою Фонду гарантування арештував активи Костянтина Жеваго у межах забезпечення позову про відшкодування збитків банку «Фінанси та Кредит» і його кредиторів на суму майже 46 млрд грн. Суд наклав арешт на частки у трьох гірничо-збагачувальних комбінатах: ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», ТОВ «Єристівський ГЗК» і «Біланівський ГЗК».

Адвокати бізнесмена повідомляли про численні порушення прав підозрюваного у вище згаданій справі. Зокрема, про недопуcк захисників у кримінальному провадженні, здійснення безпідставного розшуку, недопуск Костянтина Жеваго до дачі показів, ненадання матеріалів досудового розслідування та інші порушення.

У листопаді Верховний суд Франції в Парижі відмовив у задоволенні запиту української сторони про екстрадицію Жеваго за звинуваченнями у справі про розтрату коштів банку «Фінанси та Кредит».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд