Категорія
Новини
Дата

ЄС остаточно схвалив макрофінансову допомогу Україні на €5 млрд

Рада ЄС офіційно ухвалила рішення про надання Україні додаткової макрофінансової допомоги у розмірі €5 млрд. Рішення прийнято у терміновому порядку, повідомляє пресслужба Євроради.

Ключові факти

  • Зазначається, що 9 вересня міністри фінансів ЄС погодили заяву на підтримку цієї додаткової допомоги Україні у розмірі €5 млрд на неформальному засіданні Ради Ecofin у Празі. «Сьогодні цю додаткову допомогу було офіційно ухвалено після того, як необхідні формальні кроки були виконані всього за 11 днів», – йдеться у повідомленні.
  • У повідомленні уточнюється, що ця фінансова допомога доповнює іншу підтримку України Європейським Союзом у гуманітарній, митній та оборонній сферах, а також у сфері розвитку.
  • «На наступних зустрічах Ecofin я домагатимуся якнайшвидшого узгодження надання €3 млрд, що залишилися, для чого ми також повинні домовитися про поділ цієї суми на кредити та гранти», – додав міністр фінансів Чехії Збинек Станюра. 
  • «Безпрецедентно швидкі рішення про надання Україні фінансової допомоги є черговим свідченням солідарності країн ЄС з Україною та вагомим внеском у забезпечення економічної та фінансової стабільності в державі. Дякую ЄС за підтримку українського народу в складних умовах військового стану», – зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.
  • Макрофінансову допомогу у розмірі €5 млрд буде надано Україні у вигляді довгострокових кредитів на пільгових умовах. 

Контекст

У червні ЄС затвердив виділення Україні €9 млрд допомоги. Нова програма макрофінансової допомоги для Києва складатиметься з 25-річних позик із 10-річним пільговим періодом, у цей період виплата відсотків за кредитами буде покриватися за рахунок бюджету ЄС.

Перший транш у розмірі €500 млн надійшов в Україну 1 серпня, другий – 2 серпня.

7 вересня Європейська комісія запропонувала виділити додатково €5 млрд макрофінансової допомоги Україні в рамках анансованого у травні цього року загального пакету допомоги у сумі €9 млрд. 15 вересня Європейський парламент підтримав рішення комісії.

Матеріали по темі

 

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні