Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва /Cory Hancock / IMF
Категорія
Новини
Дата

Голова МВФ анонсувала нову довгострокову програму для України

1 хв читання

Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва Фото Cory Hancock / IMF

Протягом наступних тижнів місія Міжнародного валютного фонду обговорюватиме нову програму з економічною групою України. Про це в інтервʼю президенту Центру глобального розвитку повідомила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

- Після того, як МВФ підтримав Україну через екстрене фінансування у березні ($1,4 млрд), потреби країни зросли, зазначила Георгієва.

- «Ми збираємося дещо змінити нашу спроможність щодо залучення за допомогою пропозиції, яку ми зробили нашій Раді. Це крок уперед до повноцінної програми Фонду», – сказала голова Фонду.

- За її словами, місія Фонду працюватиме у цьому напрямку з економічною групою України протягом наступних тижнів.

- Георгієва також зазначила, що під час розмови із президентом Зеленським, він дав зрозуміти, що розраховує на продовження співпраці з МВФ у макроекономіці та грошово-кредитній політиці.

- Очільниця Фонду підтвердила, що, поки розробляється нова програма, МВФ надасть Україні додаткове екстрене фінансування в сумі $1,4 млрд.

Контекст

Від початку військового вторгнення РФ програма stand-by була зупинена. У березні МВФ затвердив екстрене фінансування України у розмірі $1,4 млрд у рамках інструменту RFI, щоб допомогти задовольнити невідкладні потреби у витратах та помʼякшити наслідки війни. 

Україна очікує до кінця 2022 року отримати нову програму з МВФ на $15–20 млрд, заявляв голова НБУ Кирило Шевченко. Україна сподівається, що буде надано до $20 млрд протягом двох або трьох років у формі угоди про резервне кредитування або механізм розширеного фінансування.

10 вересня премʼєр-міністр Денис Шмигаль назвав абсолютно пасивним відношення МВФ до України в умовах війни. 

12 вересня стало відомо, що МВФ шукає способи надання екстреного фінансування країнам, що зіткнулися з стрибками цін на продовольство, викликаних вторгненням Росії в Україну. 13 вересня президент Зеленський повідомив, що МВФ надасть Україні додаткове екстрене фінансування в сумі $1,4 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні