Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва /Cory Hancock / IMF
Категорія
Новини
Дата

Голова МВФ анонсувала нову довгострокову програму для України

Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва Фото Cory Hancock / IMF

Протягом наступних тижнів місія Міжнародного валютного фонду обговорюватиме нову програму з економічною групою України. Про це в інтервʼю президенту Центру глобального розвитку повідомила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

- Після того, як МВФ підтримав Україну через екстрене фінансування у березні ($1,4 млрд), потреби країни зросли, зазначила Георгієва.

- «Ми збираємося дещо змінити нашу спроможність щодо залучення за допомогою пропозиції, яку ми зробили нашій Раді. Це крок уперед до повноцінної програми Фонду», – сказала голова Фонду.

- За її словами, місія Фонду працюватиме у цьому напрямку з економічною групою України протягом наступних тижнів.

- Георгієва також зазначила, що під час розмови із президентом Зеленським, він дав зрозуміти, що розраховує на продовження співпраці з МВФ у макроекономіці та грошово-кредитній політиці.

- Очільниця Фонду підтвердила, що, поки розробляється нова програма, МВФ надасть Україні додаткове екстрене фінансування в сумі $1,4 млрд.

Контекст

Від початку військового вторгнення РФ програма stand-by була зупинена. У березні МВФ затвердив екстрене фінансування України у розмірі $1,4 млрд у рамках інструменту RFI, щоб допомогти задовольнити невідкладні потреби у витратах та помʼякшити наслідки війни. 

Україна очікує до кінця 2022 року отримати нову програму з МВФ на $15–20 млрд, заявляв голова НБУ Кирило Шевченко. Україна сподівається, що буде надано до $20 млрд протягом двох або трьох років у формі угоди про резервне кредитування або механізм розширеного фінансування.

10 вересня премʼєр-міністр Денис Шмигаль назвав абсолютно пасивним відношення МВФ до України в умовах війни. 

12 вересня стало відомо, що МВФ шукає способи надання екстреного фінансування країнам, що зіткнулися з стрибками цін на продовольство, викликаних вторгненням Росії в Україну. 13 вересня президент Зеленський повідомив, що МВФ надасть Україні додаткове екстрене фінансування в сумі $1,4 млрд.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні