Категорія
Новини
Дата

США збираються конфіскувати ще один актив Коломойського та Боголюбова. У 2008-му вони купили хмарочос у Далласі на гроші виведені з ПриватБанку

Мін'юст США подав четвертий позов до українських бізнесменів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова з метою конфіскації коштів, які вони отримали від продажу комерційної нерухомості у Далласі, штат Техас.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Партнери купили хмарочос Stemmons Towers навесні 2008 року приблизно за $7,6 млн. У США Коломойському та Боголюбову допомагали місцеві менеджери – Мордехай Корф та Уріель Лейбер. Лейбер також відомий як член наглядової ради компанії «Укрнафта», в якій Коломойському та Боголюбову належить більше 40%, та співвласник латвійського ПриватБанку.
  • Для покупки активів у США Корф та Лейбер створили мережу компаній, як правило, зі спільним словом у назві — Optima (так називалася одна з компаній Корфа, створена ще 1994-го). Під угоду по Stemmons Towers було створено окрему компанію Optima Stemmons.
  • Гроші на купівлю будівлі прийшли до США з кіпрської філії ПриватБанку через серію транзакцій 23 травня 2008 року. Перед цим у період з 6 по 23 травня на рахунки компаній Plasstex та Demeter Diversified на Кіпрі було зараховано сукупно близько $10 млн, пізніше вони перерахували таку саму суму компанії Logarinvest Limited. Джерелом грошей був український ПриватБанк. Logarinvest фігурувала у транзакціях, які передували покупці партнерами Коломойського інших хмарочосів – PNC Plaza та the CompuCom Campus.
  • Непряма ознака можливого шахрайства — із Кіпру до США гроші потрапили через серію транзакцій. Близько 7 вечора 23 травня 2008 року за кіпрським часом Корф написав одному з менеджерів кіпрського ПриватБанку листа з проханням перерахувати $7,6 млн компанії Benchmark Title Service, яка тоді володіла Stemmons Towers. Перед тим, як гроші потрапили на рахунок Benchmark Title Service в американському банку, ПриватБанк провів п'ять почергових транзакцій між п'ятьма офшорними компаніями, якими володів Коломойський. Усі помістились у проміжку з 20:13 до 20:43.
  • Подібним чином Коломойський та Боголюбов стали власниками восьми об'єктів нерухомості у США та п'яти металургійних підприємств у штатах Кентуккі, Техас, Делавер, Нью-Джерсі та Огайо. В Україні першою ланкою часто виступали місцеві підприємства бізнесменів — Запорізький та Нікопольський феросплавні заводи та Покровський гірничо-збагачувальний комбінат, які регулярно кредитувалися у ПриватБанку.
  • 2015-го партнери почали розпродувати американське майно. Так були продані The Huntington Building (2015), Harvard Motorola Facility (2016), AECOM Building (2018), PNC Plaza (2020); 55 Public Square (2020), CompuCom Campus (2021). Stemmons Towers була продана незв'язаної компанії за $6,5 млн у 2019-му.

Контекст

Це вже четвертий позов Мін'юсту США щодо конфіскації американського майна Коломойського та Боголюбова. У серпні 2020-го йшлося про нерухомість у містах Даллас та Луїсвілль (обидва — Кентуккі), у грудні того ж року — про будинок у Клівленді, Огайо.

Навесні 2019-го ФБР розпочало розслідування щодо відмивання за рахунок активів у США грошей виведених із ПриватБанку через шахрайську схему. 4 серпня 2020 року ФБР провела обшук у клівлендському офісі компанії Optima.

Після появи першого позову Мін'юсту США Ігор Коломойський у коментарі Ради Свобода заявляв, що всі американські активи він купив за гроші, отримані в середині нульових від продажу низки українських метзаводів групі Євраз Романа Абрамовича.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні