Категорія
Новини
Дата

Стрибка цін на пальне через новий курс долара не буде – Мінекономіки

Стрибка цін на пальне у звʼязку зі зміною курсу гривні не буде, прогнозує перший заступник міністра економіки Денис Кудін. Ціна залишиться на поточному рівні, сказав він під час телемарафону.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Мінекономіки не очікує цінового стрибка на пальне, оскільки в останні тижні намітилась тенденція до зниження ціни, сказав Кудін. 
  • «Якби не було зміни курсу гривні, ціна б пішла вниз. Зараз у звʼязку з переглядом курсу Нацбанком очікуємо, що ціна залишиться на тому ж рівні», – цитує Кудіна enkorr.
  • Попри зростання офіційного курсу валюти ціни на пальне в українських мережах АЗС мають усі шанси втриматися на поточному рівні, вважає директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.
  • За його словами, розрахунок на базі формули держрегулювання показує, що поточні ціни на заправках мають усі шанси втриматися без підвищення. «Цьому також сприятиме зниження світових цін на нафту й нафтопродукти, яке спостерігається у липні», – додав він.

Контекст

21 липня НБУ встановив офіційний курс на рівні 36,56 грн/$. У Нацбанку заявили, що такий крок дасть змогу збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення й підтримати стійкість економіки в умовах війни. Офіційний курс гривні до долара США й надалі залишається фіксованим.

З початку липня на українських АЗС спостерігалась тенденція зниження роздрібних цін на дизпальне. Зокрема, середня його ціна у країні за цей період зменшилась на 2 грн/л.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні