Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою екснардепу Олександру Грановському, якого підозрюють в організації злочинної схеми зловживань на Одеському припортовому заводі. Наразі він перебуває у міжнародному розшуку, повідомила пресслужба Спеціальної антикорупційної прокуратури.
Ключові факти
- Слідчий суддя прийняв таке рішення 7 грудня за клопотанням детектива НАБУ, погодженим прокурором САП.
- Народний депутат України VIII скликання підозрюється в організації «злочинної схеми, реалізація якої під час продажу мінеральних добрив завдала збитків АТ «Одеський припортовий завод» (99,5% належать державі) у сумі 93,3 млн грн», йдеться у повідомленні.
- У САП зазначили, що після затримання обвинуваченого, який перебуває в міжнародному розшуку, і не пізніше ніж через 48 годин з моменту доправлення до суду, суд вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу.
Контекст
21 жовтня НАБУ повідомило про підозру Олександру Грановському, а 15 листопада на сайті НАБУ зявилася інформація, що Грановський оголошений у розшук.
Слідство заявляє, що в березні-грудні 2015 року народний депутат спільно з довіреною особою організував схему, згідно з якою ОПЗ продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії за цінами, нижчими від ринкових.
Згідно з оформленими угодами, приватна компанія нібито перепродавала за ринковими цінами продукцію підприємства іноземним компаніям із реального сектору економіки, хоча насправді постачання продукції здійснював безпосередньо Одеський припортовий завод. Як наслідок – ОПЗ недоотримав доходів на суму близько 93,3 млн грн.
Серед підозрюваних – заступник директора та начальник відділу ОПЗ, власник компанії-нерезидента – учасника корупційної схеми, довірена особа народного депутата, а також організатор цієї схеми – на той час народний депутат.
У повідомленні не зазначено імʼя колишнього народного депутата, йдеться про Олександра Грановського.
![Велике переселення. Компанії переживають ажіотаж – працівники масово повертаються в офіси. Як бізнеси підготувались до складної зими /Фото пресслужба EVO](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/6/ce/d759c84e-b0645ee29303ec891f0a69858c76fce6.jpg?v=6760_3)
![«Війна чипів». Найкращою бізнес-книжкою року за версією Financial Times стала книжка про мікросхеми. Чому її варто прочитати /Фото Ілюстрація Олександра Карасьова](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/0/4f/c69f1c43-978ce86264407366d73a2f2d2a8eb4f0.jpg?v=4031_3)
![Початок українськомовного життя. Підприємці й топменеджери найбільших компаній переходять на українську. Що допомагає їм опанувати мову /Фото Колаж Анна Наконечна](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/f/07/2d98324e-0bbc89e790df686848bf5e409e76107f.jpg?v=7046_3)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.