Категорія
Новини
Дата

Суд заочно заарештував екснардепа Грановського. Його звинувачують у багатомільйонних схемах на ОПЗ

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою екснардепу Олександру Грановському, якого підозрюють в організації злочинної схеми зловживань на Одеському припортовому заводі. Наразі він перебуває у міжнародному розшуку, повідомила пресслужба Спеціальної антикорупційної прокуратури. 

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Слідчий суддя прийняв таке рішення 7 грудня за клопотанням детектива НАБУ, погодженим прокурором САП.
  • Народний депутат України VIII скликання підозрюється в організації «злочинної схеми, реалізація якої під час продажу мінеральних добрив завдала збитків АТ «Одеський припортовий завод» (99,5% належать державі) у сумі 93,3 млн грн», йдеться у повідомленні.
  • У САП зазначили, що після затримання обвинуваченого, який перебуває в міжнародному розшуку, і не пізніше ніж через 48 годин з моменту доправлення до суду, суд вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу.
Суд заочно заарештував екснардепа Грановського. Його звинувачують у багатомільйонних схемах на ОПЗ /Фото 1

Контекст

21 жовтня НАБУ повідомило про підозру Олександру Грановському, а 15 листопада на сайті НАБУ зявилася інформація, що Грановський оголошений у розшук

Слідство заявляє, що в березні-грудні 2015 року народний депутат спільно з довіреною особою організував схему, згідно з якою ОПЗ продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії за цінами, нижчими від ринкових.

Згідно з оформленими угодами, приватна компанія нібито перепродавала за ринковими цінами продукцію підприємства іноземним компаніям із реального сектору економіки, хоча насправді постачання продукції здійснював безпосередньо Одеський припортовий завод. Як наслідок – ОПЗ недоотримав доходів на суму близько 93,3 млн грн.

Серед підозрюваних – заступник директора та начальник відділу ОПЗ, власник компанії-нерезидента – учасника корупційної схеми, довірена особа народного депутата, а також організатор цієї схеми – на той час народний депутат.

У повідомленні не зазначено імʼя колишнього народного депутата, йдеться про Олександра Грановського.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні