Світовий банк покращив прогноз зростання економіки України з 2% до 3,5% у 2023 році /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Світовий банк покращив прогноз зростання економіки України з 2% до 3,5% у 2023 році

1 хв читання

Getty Images

Світовий банк очікує зростання ВВП в Україні цьогоріч на 3,5%, а не 2%, як прогнозувалось у червні, йдеться в економічному огляді регіону. Банк також переглянув у бік збільшення до 2,4% прогноз щодо темпів економічного зростання в країнах із перехідною економікою та країнах, що розвиваються, у Європі та Центральній Азії.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Згідно з прогнозом, завдяки більш стабільному постачанню електроенергії, збільшенню державних витрат, постійній підтримці донорів, кращому врожаю та переорієнтації частини експорту на західні кордони – економіка України зросте цього року, ймовірно, на 3,5% після падіння на 29,1% у 2022 році через вторгнення Росії.
  • Прискорення зростання у регіоні Європи та Центральної Азії загалом відображає поліпшення прогнозів для України, яка зазнала впливу війни, а також для країн Центральної Азії, Туреччини та Росії.
  • Очікується, що обсяг регіонального виробництва, за виключенням Росії та України, зросте на 3% у 2023 році. Проте, темпи зростання залишаються низькими порівняно з довгостроковими середніми показниками до пандемії. Загалом очікується, що зростання в половині країн регіону Європи та Центральної Азії у 2023-му буде повільнішим або майже не зміниться порівняно з 2022 роком.
  • Світовий банк очікує, що у 2024-2025 роках зростання становитиме 2,6% на рік на тлі слабкого росту в Європейському Союзі, високого рівня інфляції, більш суворих фінансових умов і наслідків російського вторгнення в Україну.
  • «Потрясіння від вторгнення Росії в Україну, криза вартості життя та кліматичні ризики – все це створює значні виклики в Європі й Центральній Азії», – сказала Антонелла Бассані, віце-президент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії. 

Контекст

У січні Світовий банк передбачав зростання економіки України у 2023 році на 3,3% й на 4,1% у 2024-му. Згідно з квітневим прогнозом Світового банку, ВВП України у 2023 році мав зрости на 0,5%, а наступного року зростання очікувалося на рівні 3,5%.

У червні Світовий банк очікував зростання ВВП України у 2023-му на рівні 2%. Основна причина – економічні потрясіння через війну, йшлося в доповіді «Global Economic Prospects».

НБУ також переглядатиме прогноз з інфляції на цей рік у бік зниження, а прогноз щодо ВВП – у бік підвищення, повідомив заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук під час Business Breakfast з редакцією Forbes. Він зазначив, що економіка продовжує демонструвати високу стійкість до воєнної часу. «Ми мали кращу оцінку за другим кварталом. Тому, можливо, переглядатимемо у бік підвищення», – заявив він.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні