Світовий банк очікує зростання ВВП в Україні цьогоріч на 3,5%, а не 2%, як прогнозувалось у червні, йдеться в економічному огляді регіону. Банк також переглянув у бік збільшення до 2,4% прогноз щодо темпів економічного зростання в країнах із перехідною економікою та країнах, що розвиваються, у Європі та Центральній Азії.
Ключові факти
- Згідно з прогнозом, завдяки більш стабільному постачанню електроенергії, збільшенню державних витрат, постійній підтримці донорів, кращому врожаю та переорієнтації частини експорту на західні кордони – економіка України зросте цього року, ймовірно, на 3,5% після падіння на 29,1% у 2022 році через вторгнення Росії.
- Прискорення зростання у регіоні Європи та Центральної Азії загалом відображає поліпшення прогнозів для України, яка зазнала впливу війни, а також для країн Центральної Азії, Туреччини та Росії.
- Очікується, що обсяг регіонального виробництва, за виключенням Росії та України, зросте на 3% у 2023 році. Проте, темпи зростання залишаються низькими порівняно з довгостроковими середніми показниками до пандемії. Загалом очікується, що зростання в половині країн регіону Європи та Центральної Азії у 2023-му буде повільнішим або майже не зміниться порівняно з 2022 роком.
- Світовий банк очікує, що у 2024-2025 роках зростання становитиме 2,6% на рік на тлі слабкого росту в Європейському Союзі, високого рівня інфляції, більш суворих фінансових умов і наслідків російського вторгнення в Україну.
- «Потрясіння від вторгнення Росії в Україну, криза вартості життя та кліматичні ризики – все це створює значні виклики в Європі й Центральній Азії», – сказала Антонелла Бассані, віце-президент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії.
Контекст
У січні Світовий банк передбачав зростання економіки України у 2023 році на 3,3% й на 4,1% у 2024-му. Згідно з квітневим прогнозом Світового банку, ВВП України у 2023 році мав зрости на 0,5%, а наступного року зростання очікувалося на рівні 3,5%.
У червні Світовий банк очікував зростання ВВП України у 2023-му на рівні 2%. Основна причина – економічні потрясіння через війну, йшлося в доповіді «Global Economic Prospects».
НБУ також переглядатиме прогноз з інфляції на цей рік у бік зниження, а прогноз щодо ВВП – у бік підвищення, повідомив заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук під час Business Breakfast з редакцією Forbes. Він зазначив, що економіка продовжує демонструвати високу стійкість до воєнної часу. «Ми мали кращу оцінку за другим кварталом. Тому, можливо, переглядатимемо у бік підвищення», – заявив він.
- Категорія
- Новини
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.