Категорія
Новини
Дата

Tesla підписала першу угоду про постачання екологічного нікелю в США. Що дасть Ілону Маску співпраця з Talon Metals

Американський виробник електромобілів Tesla Inc підписав першу угоду про постачання нікелю з Talon Metals Corp на руднику Тамарак у Міннесоті. Компанія Ілона Маска прагне зробити акумулятори електрокарів екологічнішими і отримати ключове американське джерело металу, пише Reuters.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Talon використовує нову технологію для зменшення шкідливих викидів при видобуванні нікелю.
  • Tesla придбає 75 000 тонн нікелю протягом шести років, а Talon також поставить виробнику електромобілів кобальт та залізну руду для своїх акумуляторів. Угода може бути продовжена на термін до 12 місяців.
  • Використовуючи проект Talon у Міннесоті, спільне з Rio Tinto підприємство, яке планується відкрити до 2026 року, Маск зможе забезпечити ключове американське джерело металу для акумуляторних заводів Tesla у Техасі та Неваді.
  • Talon прагне до найвищих стандартів відповідального виробництва, яке повністю контролюється та має найнижчий рівень викидів CO2 у галузі, прокоментував угоду гендиректор Talon Анрі ван Ройєн. За його словами, Talon радий підтримати місію Tesla в прискоренні переходу на відновлювані джерела енергії.

Контекст

Найбільшим у світі виробником нікелю є Індонезія, але місцеві видобувні компанії використовують енергоємні технології для видобутку металу, а також мають суперечливі методи утилізації відходів.

Гендиректор Tesla Ілон Маск у 2020 році просив гірничодобувну промисловість виробляти більше нікелю «екологічно безпечним способом». Він також висміяв виробництво нікелю у США, назвавши його «обʼєктивно дуже слабким».

Нікель необхідний Tesla для нарощування виробництва її нового акумулятора формату 4680. Цей метал сприяє накопиченню енергії в катоді батареї, що збільшує запас ходу електромобіля. Маск раніше заявляв, що Tesla прагне придбати якнайбільше нікелю і що вона надасть гігантський контракт будь-якій компанії, за умови, що нікель видобуватиметься з екологічним способом. Tesla у 2021 році підписала контракти на постачання нікелю з BHP в Австралії та Новій Каледонії.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні