Tesla підвищує ціни на автівки у США, Китаї, Японії та Канаді /tesla.com
Категорія
Новини
Дата

Tesla підвищує ціни на автівки у США, Китаї, Японії та Канаді

tesla.com

Виробник електромобілів Tesla Inc. підняв ціни в діапазоні до $290 у Канаді, Китаї, Японії та США, пише Reuters. На початку року компанія знижувала ціни на свої автомобілі. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Tesla вперше підвищує ціну на дві моделі, що найбільше продаються, одночасно на декількох ринках.
  • З січня Tesla перейшла на модель ціноутворення в реальному часі, яка ближча до авіакомпаній або райдшерингу, замість традиційної моделі фіксованих цін в автомобільній промисловості. Раніше Ілон Маск сказав, що компанія готова пожертвувати маржею заради обсягу продажу, але також прагне підняти ціни, де це можливо, щоб відповідати постачанням та обсягу виробництва.
  • У понеділок, 1 травня, сайт Tesla показав, що початкова ціна на базову Model Y і Model 3 у США була підвищена на $250. Це вперше з січня Tesla підвищила ціну на свій найдешевший автомобіль Model 3 у США.
  • Ціни змінилися приблизно на стільки ж і на другому за величиною ринку – в Китаї, а також у Канаді та Японії. У Китаї Tesla підняла ціну на 2000 юанів ($289), у Канаді – на 300 канадських доларів ($222) на Model 3 та Model Y, а у Японії ціни на Model 3 початкового рівня зросли на 37 000 єн ($269).
  • Tesla розвʼязала цінову війну на найбільшому у світі ринку, коли минулого року почала знижувати ціни в Китаї, де вона та інші відомі автовиробники стикаються зі зростаючою конкуренцією з боку вітчизняних брендів електромобілів на чолі з BYD.

Контекст

Зниження середньої ціни на автомобілі Tesla призвело до зниження прибутку виробника електромобілів у першому кварталі на 24%, до $2,5 млрд, пише The Wall Street Journal. Цьогоріч компанія знизила ціни на моделі в США на 14–25%. «Ми дійшли висновку, що прагнення до збільшення обсягів і більшого автопарку – правильний вибір у цьому випадку, на противагу меншому обсягу і вищій маржі», – заявив Маск.

20 квітня акції Tesla Inc. упали через невтішні фінрезультати за перший квартал. За даними Bloombergстатки Ілона Маска впали найбільше з початку року – на $12,6 млрд. Того самого дня ракета Starship від SpaceX вибухнула за чотири хвилини після запуску, а у Twitter видалили колишні сині галочки верифікації.

Вже 21 квітня Tesla Inc. підвищила ціни на свої автівки Model S та Model X у США, пише Bloomberg. Стартова ціна була підвищена на $2500, або приблизно на 2–3%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні