Потрійний удар. Статки Маска впали на $13 млрд на тлі фінзвіту Tesla, вибуху ракети SpaceX і видалення галочок у Twitter /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Потрійний удар. Статки Маска впали на $13 млрд на тлі фінзвіту Tesla, вибуху ракети SpaceX і видалення галочок у Twitter

Getty Images

У четвер, 20 квітня, акції Tesla Inc. упали на 9,75%, до $162,99, через невтішні фінрезультати за перший квартал. За даними Bloomberg, статки Ілона Маска впали найбільше з початку року – на $12,6 млрд. Того самого дня ракета Starship від SpaceX вибухнула за чотири хвилини після запуску, а у Twitter видалили колишні сині галочки верифікації.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Падіння ціни акцій Tesla мало негайні наслідки для Маска, його частка в автовиробнику, включаючи акції та опціони, становить більшу частину його статку в $163,9 млрд, хоча SpaceX стала більш важливою зі зростанням її оцінки.
  • Маск є генеральним директором обох компаній, а також соціальної мережі Twitter, яку він придбав минулого року. 
  • Він залишається другою найбагатшою людиною у світі після французького магната Бернара Арно, і цього року його статки збільшилися на $26,8 млрд завдяки приросту Tesla на 32%.
  • У Tesla Маск визнав, що «важко сказати, якою буде маржа», коли його запитали, який рівень прибутковості влаштовує компанію.
  • Що стосується SpaceX, то Маск привітав співробітників і сказав, що з оптимізмом дивиться на прогрес програми.
  • У Twitter, як і обіцяв Маск кілька тижнів тому, багато користувачів втратили колишні сині галочки за те, що вирішили не платити $8 на місяць.

Контекст

Зниження середньої ціни на автомобілі Tesla призвело до зниження прибутку виробника електромобілів у першому кварталі на 24%, до $2,5 млрд, пише The Wall Street Journal. Цьогоріч компанія знизила ціни на моделі в США на 14–25%. «Ми дійшли висновку, що прагнення до збільшення обсягів і більшого автопарку – правильний вибір у цьому випадку, на противагу меншому обсягу і вищій маржі», – заявив Маск.

Компанія SpaceX 20 квітня з другої спроби запустила найбільшу в історії ракету та корабель – Super Heavy й Starship, але вже за кілька хвилин вона вибухнула після досягнення висоти у майже 40 км. Компанія Ілона Маска транслювала запуск у прямому ефірі. SpaceX заявила, що ракета-носій Super Heavy не змогла відокремитися від Starship.

Маск привітав команду SpaceX із тестовим запуском Starship і написав, що «багато чого навчився для наступного тестового запуску за кілька місяців».

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні