Категорія
Новини
Дата

ТРЦ Ocean Plaza в Києві відкриється упродовж тижня – Арахамія

Столичний ТРЦ Ocean Plaza, який не працює з кінця лютого, може відкритися вже впродовж тижня. Про це в інтервʼю Forbes сказав очільник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія. 

Ключові факти

  • «Першочергове завдання – відкриття ТРЦ. Думаю, це відбудеться упродовж тижня. Спочатку держава конфіскувала 100%. Українські власники підтвердили у судах, що їм належить 33%, сплатили податки. Тепер АРМА має звернутися до Нацбанку й отримати дозвіл на відкриття рахунків ТРЦ», – повідомив він.
  • За словами Арахамії, 67% акцій у держави та 33% – у місцевих інвесторів. 
  • «Якщо ТРЦ стоятиме і генеруватиме збиток, то ми, держава, його розділимо, бюджет і платники податків у цьому не зацікавлені. Доходи теж поділяються відповідно до цієї пропорції», – додав голова фракції.
  • Арахамія повідомив, що наразі виробляється окремий механізм конфіскації великих активів. Фінальну концепцію мають представити за два місяці.
  • «Головний хедлайнер – Національне агентство боротьби з корупцією, вони найактивніші у санкційній політиці. Міжвідомча робоча група в Кабміні зараз розробляє календарний графік конфіскації активів. Пріоритет – російські державні активи, потім активи російських олігархів, а затим середнього бізнесу»,–повідомив він.

Контекст

ТРЦ Ocean Plaza площею 125 000 кв. м стоїть зачиненим з кінця лютого. До повномасштабної війни з Росією він був майже повністю заповнений орендарями. За даними UDP, в ТРЦ працювало 5000 підприємців та найманих співробітників. За оцінкою Forbes, вартість Ocean Plaza – $180 млн. 

В Офісі президента ще в березні розглядали питання націоналізації Ocean Plaza, розповів Forbes на умовах анонімності юрист, який консультує ОП.

На початку серпня орендарям ТРЦ повідомили, що він відновить роботу з 11 серпня. Пізніше ТРЦ переніс відкриття на невизначений термін, назвавши причиною затримку поставок товару та неможливість своєчасно відкрити деякі магазини. 

Але причина не лише в затримках із поставками товару. Головна перепона для орендарів – ймовірні російські власники торговельного центру. Їх частка як мінімум 51%, розповідав в інтервʼю Forbes бізнесмен Василь Хмельницький, який володів або, як свідчать дані YouControl, досі володіє часткою в компанії. В UDP стверджують, що частка росіян – 67%. 

Російська «ТПС Нерухомість» купила Ocean Plaza в 2012 році в забудовника обʼєкта – компанії Василя Хмельницького та Андрія Іванова. Одна з власників російської компанії – Лілія Ротенберг, донька наближеного до Володимира Путіна російського олігарха Аркадія Ротенберга. В 2019 році дочка Ротенберга вийшла зі складу бенефіціарів компанії «Інвестиційний союз «Либідь», що володіє Ocean Plaza. 

«ТПС Нерухомість» ніколи і не втрачала контроль над Ocean Plaza», – каже експерт консалтингової компанії з нерухомості Colliers Ігор Заболоцький. Ще двоє топменеджерів на ринку нерухомості розповіли Forbes, що у ТРЦ є російські власники, але не уточнювали, чи це компанія Ротенбергів.

 

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні