Столичний ТРЦ Ocean Plaza, який не працює з кінця лютого, може відкритися вже впродовж тижня. Про це в інтервʼю Forbes сказав очільник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- «Першочергове завдання – відкриття ТРЦ. Думаю, це відбудеться упродовж тижня. Спочатку держава конфіскувала 100%. Українські власники підтвердили у судах, що їм належить 33%, сплатили податки. Тепер АРМА має звернутися до Нацбанку й отримати дозвіл на відкриття рахунків ТРЦ», – повідомив він.
- За словами Арахамії, 67% акцій у держави та 33% – у місцевих інвесторів.
- «Якщо ТРЦ стоятиме і генеруватиме збиток, то ми, держава, його розділимо, бюджет і платники податків у цьому не зацікавлені. Доходи теж поділяються відповідно до цієї пропорції», – додав голова фракції.
- Арахамія повідомив, що наразі виробляється окремий механізм конфіскації великих активів. Фінальну концепцію мають представити за два місяці.
- «Головний хедлайнер – Національне агентство боротьби з корупцією, вони найактивніші у санкційній політиці. Міжвідомча робоча група в Кабміні зараз розробляє календарний графік конфіскації активів. Пріоритет – російські державні активи, потім активи російських олігархів, а затим середнього бізнесу»,–повідомив він.
Контекст
ТРЦ Ocean Plaza площею 125 000 кв. м стоїть зачиненим з кінця лютого. До повномасштабної війни з Росією він був майже повністю заповнений орендарями. За даними UDP, в ТРЦ працювало 5000 підприємців та найманих співробітників. За оцінкою Forbes, вартість Ocean Plaza – $180 млн.
В Офісі президента ще в березні розглядали питання націоналізації Ocean Plaza, розповів Forbes на умовах анонімності юрист, який консультує ОП.
На початку серпня орендарям ТРЦ повідомили, що він відновить роботу з 11 серпня. Пізніше ТРЦ переніс відкриття на невизначений термін, назвавши причиною затримку поставок товару та неможливість своєчасно відкрити деякі магазини.
Але причина не лише в затримках із поставками товару. Головна перепона для орендарів – ймовірні російські власники торговельного центру. Їх частка як мінімум 51%, розповідав в інтервʼю Forbes бізнесмен Василь Хмельницький, який володів або, як свідчать дані YouControl, досі володіє часткою в компанії. В UDP стверджують, що частка росіян – 67%.
Російська «ТПС Нерухомість» купила Ocean Plaza в 2012 році в забудовника обʼєкта – компанії Василя Хмельницького та Андрія Іванова. Одна з власників російської компанії – Лілія Ротенберг, донька наближеного до Володимира Путіна російського олігарха Аркадія Ротенберга. В 2019 році дочка Ротенберга вийшла зі складу бенефіціарів компанії «Інвестиційний союз «Либідь», що володіє Ocean Plaza.
«ТПС Нерухомість» ніколи і не втрачала контроль над Ocean Plaza», – каже експерт консалтингової компанії з нерухомості Colliers Ігор Заболоцький. Ще двоє топменеджерів на ринку нерухомості розповіли Forbes, що у ТРЦ є російські власники, але не уточнювали, чи це компанія Ротенбергів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.