Категорія
Новини
Дата

Центральні банки купили торік найбільше золота за понад пів століття

У 2022 році центральні банки по світу додали до своїх запасів колосальні 1136 т золота на суму близько $70 млрд, що набагато більше, ніж за будь-який рік з 1967 року, повідомила Всесвітня рада із золота (WGC), пише Reuters.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Дані наголошують на зміні ставлення до золота з 1990-х і 2000-х років, коли центральні банки, особливо в Західній Європі, що володіють великою кількістю злитків, продавали сотні тонн золота на рік.
  • Після фінансової кризи 2008–2009 років європейські банки припинили продажі, і все більше країн з економікою, що розвивається, таких як Росія, Туреччина та Індія, почали купувати.

Контекст 

25 червня стало відомо, що президент США Джо Байден разом з іншими лідерами країн «Великої сімки» домовилися про введення ембарго на російське золото.

15 липня Єврокомісія запровадила санкції проти російського золота. Раніше це зробили США, Велика Британія та Японія.

На початку серпня Швейцарія приєдналася до сьомого пакету санкцій ЄС проти Росії: набула чинності заборона на імпорт золота і виробів із нього. 

У серпні 2022 року імпорт російського золота до Швейцарії виріс до найвищого рівня з квітня 2020 року, що є ознакою того, що в країні, можливо, переплавляється більше старих злитків, щоб полегшити їхній продаж.

Російське золото стало табу з того часу, як на початку року країна вторглася в Україну. Нове російське золото потрапило під санкції США, ЄС та Швейцарії, але злитки, вивезені з країни до 4 серпня, не підпадали під заборону ввезення.

Росія – друга за величиною золотодобувна країна в світі – раніше була основним постачальником нових дорогоцінних металів на ринок Великої Британії.

Китай, як і раніше, імпортує російське золото, хоча обсяги залишаються відносно невеликими. У серпні 2022 рокум країна закупила в Росії 0,3 т дорогоцінного металу, що становить невелику частку від загального місячного імпорту 182 т. РФ щорічно виробляє близько 10% всього світового золота, яке є важливим активом для центробанку РФ. Вона друга за величиною золотодобувна країна у світі. Російський експорт золота оцінюється в $15,2 млрд.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні