Категорія
Новини
Дата

Центробанк РФ позапланово підвищив ключову ставку після стрімкого падіння рубля

Центробанк Росії на позаплановому засіданні підвищив ключову ставку з 8,5% до 12% річних, йдеться у повідомленні регулятора. Це друге поспіль посилення монетарної політики за останній місяць. Днем раніше курс російського рубля подолав позначку в 101 до долара США.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Ключова ставка з 15 серпня підвищена на 350 базисних пунктів (б.п.) – до 12% річних, йдеться у повідомленні регулятора.
  • Рішення ухвалене з метою обмеження ризиків для цінової стабільності, йдеться у повідомленні.
  • Як пише РБК, після рішення ЦБ щодо підвищення ключової ставки, рубль зміцнився до 96,1. Однак пізніше втратив частину зростання, і курс долара знову піднявся до 99 руб.

Контекст

На плановому засіданні в липні російський центробанк підняв ставку з 7,5% до 8,5% річних, до цього вона не змінювалася з вересня 2022 року. Востаннє позапланово російський ЦБ підвищував ставку в лютому 2022 року – з 9,5% до 20% річних.

Позапланове засідання російський регулятор вирішив провести після різкого падіння курсу рубля. 14 серпня курс рубля подолав позначку 101 до долара США. Тоді ЦБ заявив, що ситуація з курсом стабільна, але до вечора оголосив про скликання позапланової ради директорів. 

За підсумками липня інфляція в РФ у річному вираженні склала 4,3% проти 3,25% у попередньому місяці.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні