Нафта подешевшала у пʼятницю, 14 жовтня, оскільки побоювання щодо глобальної рецесії та слабкий попит на нафту, особливо в Китаї, переважили значне скорочення видобутку ОПЕК+, пише Reuters.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Фʼючерси на нафту марки Brent подешевшали на 76 центів, або 0,8%, – до $93,81 за барель, тоді як фʼючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) впали на 85 центів, або 1%, – до $88,26.
- Контракти на нафту марки Brent та WTI у пʼятницю коливалися між позитивною та негативною динамікою, але за тиждень знизилися більш ніж на 4% після двотижневого зростання на тлі занепокоєння станом світової економіки.
- Китай, найбільший у світі імпортер сирої нафти, бореться зі спалахами COVID-19, країна дотримується жорстких карантинних обмежень, які сильно впливають на економічну активність і, отже, на попит на нафту.
- «Знакові коригування прогнозів попиту (на нафту) у бік зниження, насамперед наступного року, чинили тиск на ціни, – зазначають аналітики Commerzbank і додають: Проте ми не бачимо подальшого потенціалу для зниження. Ринок має бути майже збалансованим, попри слабший попит у першій половині року через скорочення видобутку ОПЕК+».
Контекст
5 жовтня ОПЕК+, до якої входить Росія, погодилася скоротити видобуток нафти на 2 млн барелів на день. Це стане найбільшим скороченням видобутку з часів пандемії COVID-19 у 2020 році.
Напередодні цього рішення CNN із посиланням на джерела повідомив, що адміністрація Байдена спробувала переконати Кувейт, Саудівську Аравію та ОАЕ проголосувати проти скорочення видобутку нафти на засіданні ОПЕК+.
У Білому домі перспективу скорочення виробництва назвали «повною катастрофою» та «ворожим актом», зазначає телеканал.
Президент США Джо Байден пообіцяв «наслідки» для відносин із Саудівською Аравією після кроку ОПЕК+. Адміністрація президента США впевнена, що у зростанні цін на нафту зацікавлена Росія, водночас як країни Заходу намагаються допомагати Україні.
Саудівська Аравія відкидає критику і каже, що цей крок не був політичним і спрямований на балансування ринку та стримування волатильності.
Рішення групи виробників нафти ОПЕК+ зменшити видобуток призвело до зростання цін і може спонукати світову економіку до рецесії, повідомило Міжнародне енергетичне агентство. Фактичні втрати пропозиції, ймовірно, складуть близько 1 млн барелів на день, а не 2 млн барелів, оголошених блоком ОПЕК+, який обʼєднує клуб виробників і таких союзників, як Росія, заявило МЕА.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.