Категорія
Новини
Дата

Ціни на нафту падають через побоювання щодо рецесії

Нафта подешевшала у пʼятницю, 14 жовтня, оскільки побоювання щодо глобальної рецесії та слабкий попит на нафту, особливо в Китаї, переважили значне скорочення видобутку ОПЕК+, пише Reuters.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • Фʼючерси на нафту марки Brent подешевшали на 76 центів, або 0,8%, – до $93,81 за барель, тоді як фʼючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) впали на 85 центів, або 1%, – до $88,26.
  • Контракти на нафту марки Brent та WTI у пʼятницю коливалися між позитивною та негативною динамікою, але за тиждень знизилися більш ніж на 4% після двотижневого зростання на тлі занепокоєння станом світової економіки.
  • Китай, найбільший у світі імпортер сирої нафти, бореться зі спалахами COVID-19, країна дотримується жорстких карантинних обмежень, які сильно впливають на економічну активність і, отже, на попит на нафту.
  • «Знакові коригування прогнозів попиту (на нафту) у бік зниження, насамперед наступного року, чинили тиск на ціни, – зазначають аналітики Commerzbank і додають: Проте ми не бачимо подальшого потенціалу для зниження. Ринок має бути майже збалансованим, попри слабший попит у першій половині року через скорочення видобутку ОПЕК+».

Контекст

5 жовтня ОПЕК+, до якої входить Росія, погодилася скоротити видобуток нафти на 2 млн барелів на день. Це стане найбільшим скороченням видобутку з часів пандемії COVID-19 у 2020 році.

Напередодні цього рішення CNN із посиланням на джерела повідомив, що адміністрація Байдена спробувала переконати Кувейт, Саудівську Аравію та ОАЕ проголосувати проти скорочення видобутку нафти на засіданні ОПЕК+.

У Білому домі перспективу скорочення виробництва назвали «повною катастрофою» та «ворожим актом», зазначає телеканал.

Президент США Джо Байден пообіцяв «наслідки» для відносин із Саудівською Аравією після кроку ОПЕК+. Адміністрація президента США впевнена, що у зростанні цін на нафту зацікавлена ​​Росія, водночас як країни Заходу намагаються допомагати Україні.

Саудівська Аравія відкидає критику і каже, що цей крок не був політичним і спрямований на балансування ринку та стримування волатильності.

Рішення групи виробників нафти ОПЕК+ зменшити видобуток призвело до зростання цін і може спонукати світову економіку до рецесії, повідомило Міжнародне енергетичне агентство. Фактичні втрати пропозиції, ймовірно, складуть близько 1 млн барелів на день, а не 2 млн барелів, оголошених блоком ОПЕК+, який обʼєднує клуб виробників і таких союзників, як Росія, заявило МЕА.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні