Категорія
Новини
Дата

Байден пригрозив Саудівській Аравії «наслідками» після рішення ОПЕК+ скоротити видобуток нафти

Президент США Джо Байден заявив, що Саудівська Аравія «стикнеться з наслідками» після рішення ОПЕК+ скоротити видобуток нафти на 2 млн барелів на день. У Білому домі заявляють, що це рішення грає на користь Росії, пише Business Insider.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • Скорочення пропозиції нафти зазвичай призводить до зростання цін, що не вигідно адміністрації Байдена перед листопадовими виборами, зазначає видання.
  • Адміністрація президента США впевнена, що у зростанні цін на нафту зацікавлена ​​Росія, водночас коли країни Заходу намагаються допомагати Україні.
  • У Байдена й до цього були напружені відносини із Саудівською Аравією, зокрема через порушення прав людини в Саудівській Аравії, підтримку США ядерної угоди з Іраном та початкову ворожість Байдена до наслідного принца КСА Мохаммеда бін Салмана. А тепер вони ще більше загострилися після рішення групи ОПЕК+.
  • У Білому домі попередили Саудівську Аравію, що її рішення буде сприйнято як перехід на бік Росії, якщо ОПЕК+ скоротить видобуток. Але Саудівська Аравія проігнорувала попередження, а міністр закордонних справ заявив у вівторок, що рішення ОПЕК+ було ухвалено лише з економічних причин. 
  • Деякі законодавці від Демократичної партії США заявили, що рішення ОПЕК+ показує, що Вашингтон повинен переглянути свої відносини з Ер-Ріядом, який отримує велику військову допомогу від США.
  • Байден готовий негайно почати переоцінку цих відносин, заявив у вівторок координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

Контекст

5 жовтня ОПЕК+, до якої входить Росія, погодилася скоротити видобуток нафти на 2 млн барелів на день. Це стане найбільшим скороченням видобутку з часів пандемії COVID-19 у 2020 році.

Напередодні цього рішення CNN з посиланням на джерела повідомив, що адміністрація Байдена спробувала переконати Кувейт, Саудівську Аравію та ОАЕ проголосувати проти скорочення видобутку нафти на засіданні ОПЕК+.

У Білому домі перспективу скорочення виробництва назвали «повною катастрофою» та «ворожим актом», зазначає телеканал.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні