Категорія
Новини
Дата

На порталі «Дія» можна буде отримати кваліфікаційні документи для моряків

1 хв читання

На порталі «Дія» найближчим часом буде доступна нова послуга, яка дозволить морякам отримувати кваліфікаційні документи, йдеться у повідомленні пресслужби Мінцифри. Вже можна долучитися до бета-тесту.

Ключові факти

  • «Це перший сервіс у сфері, який усуне корупцію і повністю змінить підхід до комунікації між моряками та Адміністрацією судноплавства», – йдеться у повідомленні Мінцифри.
  • Як зазначається, морякам не доведеться відвідувати держоргани чи вимушено звертатися до приватних компаній, щоб отримати кваліфікаційний документ. Цифровізація сфери дасть змогу подолати корупцію і збільшити надходження до держбюджету, вважають в Мінцифри.

На порталі «Дія» можна буде подати заяву про отримання: 

  1. Професійного диплома (Certificate of Competency) та підтвердження до нього (Endorsement);
  2. Сертифікатів компетентності;
  3. Підтвердження до сертифікатів компетентності;
  4. Свідоцтв фахівця про спеціальну підготовку.
  • Мінцифри анонсувало запуск бета-тест послуги. Взяти участь у тестуванні зможуть: випускники морських ЗВО; моряки-капітани чи особи командного складу морських суден і суден змішаного плавання, які мають відповідну освіту, звання та кваліфікацію.
  • Електронні послуги для моряків на порталі «Дія» реалізуються Мінвідновлення та Адміністрацією судноплавства, в співпраці з Мінцифрою за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Контекст

Отримання кваліфікаційних документів для моряків – перша послуга масштабної цифрової трансформації сфери судноплавства, зазначають в Мінцифри. 

Раніше реєстр з документами моряків перебував у приватних руках, що зумовлювало ризик корупції. Складання іспиту чи отримання документів про кваліфікацію часто супроводжувалися корупційними схемами від приватних компаній. За даними Мінцифри, рівень корупції у сфері становив до $150 млн на рік.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні