Кабінет Міністрів ухвалив постанову про цифровізацію подання заявки операторами протимінної діяльності до органів сертифікації. Це можна буде зробити через портал «Дія», повідомив під час засідання уряду 26 листопада премʼєр-міністр Денис Шмигаль.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Від початку російського вторгнення завдяки розмінуванню вдалося повернути у використання 35 500 кв. км території.
- Понад 50 країн-партнерів долучилися до Коаліції розмінування, в країні працюють 66 сертифікованих операторів протимінної діяльності.
- За словами Шмигаля, держава зацікавлена в тому, щоб їх ставало все більше.
- «Тому Уряд ухвалює постанову про цифровізацію подання заявки до органів сертифікації. Це можна буде зробити через портал «Дія» з мінімальними затратами часу», – сказав він.
Контекст
Станом на жовтень 2024 року було сертифіковано 56 операторів, кількість саперів зросла до понад 4000, а в полях працює 98 машин для розмінування, за даними Мінекономіки.
Згідно з дослідженням Tony Blair Institute, збитки України через міни та інші вибухонебезпечні предмети досягають $11,2 млрд щорічно, що співставно з 5,6% ВВП України в 2021 році. Найбільше втрачається через скорочення експорту агропродукції та зменшення надходжень місцевих податків.
У жовтні 2024 року Центр гуманітарного розмінування підписав перший договір із переможцем аукціону на послуги з розмінування земель сільськогосподарського призначення. Ним став оператор протимінної діяльності «Українські сервіси розмінування». Він розміновуватиме 86 га в Миколаївській області.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.