Категорія
Новини
Дата

У ЄС можуть визнати злочином обхід санкцій проти Росії. Це полегшить конфіскацію активів – Politico

Європейська комісія за два тижні представить юридичну ініціативу про визнання злочином ухилення від виконання санкцій ЄС проти Росії, пише Politico з посиланням на два джерела. Такий крок має полегшити конфіскацію заморожених активів, повʼязаних з РФ.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Експропріація активів є питанням національного законодавства, яке відрізняється в кожній країні. Крім того, ухилення від санкцій є кримінальним злочином не в усіх країнах ЄС. Пропозиція Єврокомісії має гармонізувати загальнонаціональні правила з правилами Євросоюзу, пише видання.
  • Питання про те, що робити з активами чи надходженнями від них, вирішуватимуть країни ЄС самостійно. Наразі тривають дискусії про можливість спрямовувати такі кошти на допомогу Україні.

Контекст

На початок квітня половина держав – членів ЄС повідомили Єврокомісії про блокування активів громадян та організацій РФ та Білорусі на €29,5 млрд. У списку, зокрема, яхти, вертольоти, нерухомість, а також предмети мистецтва на €6,7 млрд. З того часу ця цифра могла збільшитись.

Раніше Польща закликала союзників по ЄС узгодити нові повноваження, які спростять арешт і продаж підсанкційних російських активів. Основний принцип полягає в тому, що РФ розпочала цю війну і вона має заплатити за неї, заявив у інтервʼю FT заступник голови МЗС Польщі Павло Яблонський.

Проте європейські чиновники попереджали про юридичні барʼєри в країнах ЄС для конфіскації активів у тих випадках, коли не йдеться про кримінальні справи. Санкції є підставою для заморожування активів, але не для конфіскації. Тому в Брюсселі розглядається можливість конфіскації активів приватних осіб, які намагаються уникнути санкцій.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні