Категорія
Новини
Дата

У ЄС можуть визнати злочином обхід санкцій проти Росії. Це полегшить конфіскацію активів – Politico

Європейська комісія за два тижні представить юридичну ініціативу про визнання злочином ухилення від виконання санкцій ЄС проти Росії, пише Politico з посиланням на два джерела. Такий крок має полегшити конфіскацію заморожених активів, повʼязаних з РФ.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Експропріація активів є питанням національного законодавства, яке відрізняється в кожній країні. Крім того, ухилення від санкцій є кримінальним злочином не в усіх країнах ЄС. Пропозиція Єврокомісії має гармонізувати загальнонаціональні правила з правилами Євросоюзу, пише видання.
  • Питання про те, що робити з активами чи надходженнями від них, вирішуватимуть країни ЄС самостійно. Наразі тривають дискусії про можливість спрямовувати такі кошти на допомогу Україні.

Контекст

На початок квітня половина держав – членів ЄС повідомили Єврокомісії про блокування активів громадян та організацій РФ та Білорусі на €29,5 млрд. У списку, зокрема, яхти, вертольоти, нерухомість, а також предмети мистецтва на €6,7 млрд. З того часу ця цифра могла збільшитись.

Раніше Польща закликала союзників по ЄС узгодити нові повноваження, які спростять арешт і продаж підсанкційних російських активів. Основний принцип полягає в тому, що РФ розпочала цю війну і вона має заплатити за неї, заявив у інтервʼю FT заступник голови МЗС Польщі Павло Яблонський.

Проте європейські чиновники попереджали про юридичні барʼєри в країнах ЄС для конфіскації активів у тих випадках, коли не йдеться про кримінальні справи. Санкції є підставою для заморожування активів, але не для конфіскації. Тому в Брюсселі розглядається можливість конфіскації активів приватних осіб, які намагаються уникнути санкцій.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні