Категорія
Новини
Дата

У МАГАТЕ сподіваються на досягнення домовленості про зону безпеки навколо ЗАЕС до кінця року

1 хв читання

Міжнародне агентство з атомної енергії сподівається домовитися з Росією та Україною щодо створення захисної зони на Запорізькій АЕС до кінця року, заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, пише Reuters.

Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня

Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням. 

Ключові факти

  • Атомна станція вже кілька разів змушена була працювати на резервних генераторах. Неодноразові артилерійські обстріли станції, яку захопила Росія, викликали побоювання щодо можливої серйозної аварії.
  • «Моє зобовʼязання – знайти рішення якнайшвидше. Сподіваюся, до кінця року», – сказав Рафаель Гроссі в інтервʼю італійській газеті La Repubblica.
  • Гроссі не виключив зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, а також із президентом України Володимиром Зеленським.
  • «Наша мета – уникнути ядерної аварії, а не створювати військову ситуацію, яка була б вигідна як одній, так і іншій стороні», – сказав Гроссі.

Контекст

ЗАЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня захоплена російськими військовими, відтоді на майданчику станції загарбники розміщують військову техніку та боєприпаси.

З початку серпня окупанти регулярно обстрілюють територію станції, бʼють по лініях електропередачі, щоб відʼєднати ЗАЕС від української енергосистеми та підключити до російської. 25 серпня вперше в історії сталося повне відключення ЗАЕС від енергомережі. 

5 жовтня Путін дав доручення прийняти у власність обʼєкти захопленої окупантами Запорізької атомної електростанції. Так званий указ діятиме від моменту підписання. «Указом» станцію передають в управління новоствореної компанії «Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС».

Вартість зруйнованих і пошкоджених окупантами майна й інфраструктури Запорізької АЕС та інших відокремлених підрозділів «Енергоатома» перевищує 28 млрд грн, повідомили у компанії.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд