Категорія
Новини
Дата

У МВФ назвали неефективним повторне запровадження 50% податку на прибуток банків

1 хв читання

Запровадження 50%-го податку на прибуток банків другий рік поспіль суперечить природі податку на надприбуток, вважає заступник голови місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Тревор Лессард. Таке рішення підриває довіру до політики і не є ефективним, сказав він в інтервʼю «Інтерфакс-Україна».

Завдяки податку на прибуток банків і небанківських фінустанов уряд хоче залучити до держбюджету майже 31 млрд грн.

Деталі

  • Податки на непередбачувані доходи застосовуються лише на один рік, в іншому випадку за це потрібно платити політичну ціну.
  • «Якщо ви запроваджуєте податок на надзвичайний прибуток більш ніж один раз, то люди почнуть реагувати, і ви почнете втрачати довіру до політики», – зазначає Лессард.
  • За його словами, банки після повторного введення 50%-го податку на прибуток можуть змінити свою політику прибутку в очікуванні чергового такого підвищення.
  • Лессард вважає, що банкам слід підготуватися до третього разу, адже є ймовірність, що це станеться знову. Йдеться про стабільно високу потребу України у внутрішніх доходах протягом багатьох років, пояснив він. 
  • З урахуванням подолання політичних труднощів, повʼязаних із підтримкою у Верховній Раді ініціатив щодо підвищення податків, «найкращим вибором буде підвищення податків у довгостроковий, ефективний спосіб, що принесе вам дивіденди в середньостроковій перспективі, на відміну від одноразового підвищення податків, коли наступного року все одно залишиться розрив у доходах», – додав Лессард.

Контекст

10 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про підвищення податків. Для банків податок на прибуток зросте з 25% до 50% з 2024 року. А для небанківських фінустанов – до 25% з 2025-го. Наступного року обидва податки мають принести до бюджету майже 31 млрд грн

НБУ вважає занадто ризикованим чергове підвищення податку на прибуток банків, заявляв голова Нацбанку Андрій Пишний. А заступниця голови НБУ Катерина Рожкова вважає, що низка банків не відповідатимуть вимогам НБУ щодо достатності капіталу. Зокрема, це загрожує двом держбанкам.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд